Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Ładowanie okładki.. Przeciągnij okładkę w pionie, aby zmienić jej pozycję

Ostatnie aktualizacje

Przypięte rzeczy
Ostatnia aktywność
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE

  W czwartek 05 października 2017 roku 36 uczniów Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej oddało honorowo krew.
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • PROPAGUJEMY HONOROWE KRWIODAWSTWO

  W piątek 29 września 2017 roku uczniowie klas: 3aLO, 3bLO, 3dLO, 3TEE, 4TIE, 4TIN i 4TEK wysłuchali prelekcji na temat honorowego krwiodawstwa. Wykład poprowadziła Pani Małgorzata Kosieradzka z Regionalnego..
  PROPAGUJEMY HONOROWE KRWIODAWSTWO

  W piątek 29 września 2017 roku uczniowie klas: 3aLO, 3bLO, 3dLO, 3TEE, 4TIE, 4TIN i 4TEK wysłuchali prelekcji na temat honorowego krwiodawstwa. Wykład poprowadziła Pani Małgorzata Kosieradzka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
  czytaj więcej..
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • „Wesele” w bibliotece

  28 września w bibliotece odbyło się głośne czytanie fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.
  Przy weselnym stole zasiedli bohaterowie dramatu, w których wcielili się..
  „Wesele” w bibliotece

  28 września w bibliotece odbyło się głośne czytanie fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.
  Przy weselnym stole zasiedli bohaterowie dramatu, w których wcielili się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Wszystkich czytających i gości weselnych powitała góralska muzyka oraz okolicznościowa wystawka dzieł literackich. Po krótkiej prelekcji na temat samego Wyspiańskiego oraz jego - jakże ważnego dla polskiej historii i kultury utworu, uczestnicy spotkania przystąpili do lektury „Wesela”. Czytający zadbali o prawidłową dykcję,
  a interpretacja wybranych fragmentów ukazała wysoki poziom zdolności recytatorskich i umiejętności posługiwania się gwarą.
  Poszczególne sceny z „Wesela” czytali: p. dyrektor Krystyna Tomczak, p. Maciej Kazimierski, Lidia Prasnowska - kl. I TEE, Paulina Granosik, Jakub Milczarek, Marcin Mikołajczyk, Jakub Stegliński - kl. IId LO, Paweł Błaszczyk i Patryk Królak z kl. III TEE, Aleksandra Graczyk i Rafał Zabłocki z kl. IIIa LO oraz Klaudia Borkowska, Patrycja Domińczyk, Damian Dałek i Jacek Witczak z kl. IV TEK. Organizatorami wspólnego czytania były: p. Halina Andrzejczak i p. Małgorzata Malanowska.
  czytaj więcej..
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna


 • O harcerstwie łęczyckim. Od skauta do harcerza.

  21 września 2017 r. uczniowie z klasy III TEE uczestniczyli w prelekcji mówiącej
  o mało znanych losach łęczyckich harcerzy. Spotkanie dawnych instruktorów, członków
  i przyjaciół harcerstwa..


  O harcerstwie łęczyckim. Od skauta do harcerza.

  21 września 2017 r. uczniowie z klasy III TEE uczestniczyli w prelekcji mówiącej
  o mało znanych losach łęczyckich harcerzy. Spotkanie dawnych instruktorów, członków
  i przyjaciół harcerstwa miało miejsce w Oddziale Łęczyckim Archiwum Państwowego
  w Płocku.
  Młodzież wysłuchała wystąpień: pani Wicestarosty Krystyny Pawlak, pana Bolesława Solarskiego - Prezesa Stowarzyszenia Towarzystwa Naukowego Płockiego i druha Bolesława Majewskiego z Komendy Chorągwi w Łodzi. Zaproszeni goście opowiadali o działalności konspiracyjnej harcerzy w czasie II wojny światowej, tajnym nauczaniu, kolportażu podziemnej prasy (tzw. bibuły), udzielaniu pomocy uciekinierom z więzienia.
  O powojennej działalności harcerskiej, a zwłaszcza o łęczyckim teatrzyku C.H.A.T.K.A opowiedział Honorowy Obywatel Miasta Łęczyca pan Wiktoryn Grąbczewski.
  Na spotkaniu zostały podkreślone wartości patriotyczne, jakimi zawsze kierowali się harcerze oraz potrzeba spisania i utrwalenia losów harcerzy łęczyckich.

  czytaj więcej..
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • I miejsce „Grodzkiej” w Drużynowych Biegach Przełajowych

  Tak, tak - kolejny rok szkolny rozpoczęty, tym samym nasi sportsmeni również ruszyli do boju. W dniu dzisiejszym w Parku Miejskim w Łęczycy rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych..
  I miejsce „Grodzkiej” w Drużynowych Biegach Przełajowych

  Tak, tak - kolejny rok szkolny rozpoczęty, tym samym nasi sportsmeni również ruszyli do boju. W dniu dzisiejszym w Parku Miejskim w Łęczycy rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły - WYGRALI wszystko co się dało!!! W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Julita Dębowska z kl. II DLO. Trzecie miejsce zajęła "pierwszaczka" Wiktoria Balcerzak - kl. I DLO, a na 5 miejscu znalazła się Barbara Stasiak z kl. I DLO. Cała trójka będzie reprezentować naszą szkołę i Powiat na Mistrzostwach Woj. w Uniejowie 28 września. W pierwszej dziesiątce dobiegły jeszcze trzy nasze reprezentantki, tym samy dając naszej szkole zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji dziewcząt.
  W kategorii „chłopcy”, zdecydowane zwycięstwo odniósł Mateusz Kaczmarek z kl. III DLO. 3, 4 i 5 miejsce również zajęli nasi uczniowie: Patryk Balcerzak z kl. III BLO, Hubert Bauer z kl. I TIN oraz Kamil Malinowski z III BLO. Chłopcy również będą reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Woj. w Uniejowie.
  Gratulujemy naszym reprezentantom fantastycznych wyników!

  czytaj więcej..
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Wielka akcja, czyli „Sprzątanie Świata” w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.

  Piętnastego września odbyła się akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2017”, która przebiegała pod hasłem „ NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE”. Wzięli w niej udział..
  Wielka akcja, czyli „Sprzątanie Świata” w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.

  Piętnastego września odbyła się akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2017”, która przebiegała pod hasłem „ NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE”. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy II TAI, II DLO, III TEE i III TIN. Młodzież z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do akcji zakładającej rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wszystkie klasy, pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, zaopatrzone w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki posprzątały wcześniej wyznaczone tereny. Uczniowie wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne.
  czytaj więcej..
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • 13 września na Dziedzińcu zamku w Łęczycy odbył się XV Przegląd Piosenki Wakacyjnej. Udział w nim wzięły osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. Wolontariuszki z Zespołu Szķół im. Jadwigi Grodzkiej pomagały przybyłym na Przegląd Piosenki.
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Narodowe Czytanie "Wesela".

  11 września 2017 r. w jednej z zamkowych sal odbyło się łęczyckie Narodowe Czytanie „Wesela”. To niecodzienne przedsięwzięcie przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna oraz Muzeum..
  Narodowe Czytanie "Wesela".

  11 września 2017 r. w jednej z zamkowych sal odbyło się łęczyckie Narodowe Czytanie „Wesela”. To niecodzienne przedsięwzięcie przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna oraz Muzeum w Łęczycy. Organizatorzy zaprosili do wspólnego czytania także przedstawicieli Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej: pana Dyrektora Andrzeja Saganiaka oraz uczniów naszej szkoły. Pan Dyrektor z werwą i swadą wcielił się w postać Pana Młodego. Rafał Zabłocki jako Wernyhora i Paweł Błaszczyk jako Gospodarz zaprezentowali wysoki poziom zdolności recytatorskich przy interpretowaniu fragmentu dramatu. Aleksandra Graczyk razem z Patrykiem Królakiem przedstawili zebranym ciekawostki oraz najważniejsze informacje o Wyspiańskim.
  Jak stwierdzili zaproszeni goście, „Wesele” nie straciło na aktualności, a jego fragmenty są doskonale znane czytelnikom. Po zakończeniu spotkania każdy uczestnik mógł ozdobić swój egzemplarz „Wesela” okolicznościową pieczęcią.
  Opiekę merytoryczną nad naszą zdolną młodzieżą sprawowała p. Małgorzata Malanowska
  i p. Halina Andrzejczak.
  czytaj więcej..
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Biuro Poselskie Poseł Paweł Bejda uważa, że ten post jest dobry
  Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
 • PRAKTYKI ZAWODOWE W GRECJI

  W dniu 14 maja grupa naszych ekonomistów wyjechała na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. Odbywały się one w miejscowości Platamonas. Zarówno podróż jak i pobyt były finansowany z projektu „Praktyczne..
  PRAKTYKI ZAWODOWE W GRECJI

  W dniu 14 maja grupa naszych ekonomistów wyjechała na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. Odbywały się one w miejscowości Platamonas. Zarówno podróż jak i pobyt były finansowany z projektu „Praktyczne umiejętności kluczem do sukcesu w zawodzie księgowego” o numerze 2016-1-PL01-KA102-025930 w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erazmus+" sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Uczniowie realizowali program praktyk dla zawodu technik ekonomista 331403.
  Młodzież nie poniosła żadnych kosztów, a ponadto każdy otrzymał kieszonkowe w wysokości 35 euro.
  Trasa podróży: Łęczyca – Kraków – Sahy– Budapeszt – Belgrad – Skopje – Platamonas. Jechaliśmy więc z Polski przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię i Grecję.
  W poniedziałek Grecja przywitała nas piękną pogodą. Po zakwaterowaniu jeszcze przed pierwszymi zajęciami przywitaliśmy słone Morze Egejskie.
  Pracy biurowej przy laptopach towarzyszyła dobra pogoda i miła atmosfera. Nasz szkoleniowiec, główna księgowa – sympatyczna pani Magda – wprowadzała nas w tajniki zawodu księgowego. Po przeszkoleniu w zakresie BHP wypełnialiśmy różne dokumenty, robiliśmy inwentaryzację, obliczaliśmy podatki, sporządzaliśmy listy płac oraz sprawozdania, np. bilans. Ugruntowaliśmy swoją wiedzę w kwestii korzystania z takich programów jak Excel i Płatnik. Zyskaliśmy wiele nowych umiejętności do pracy w zawodzie księgowego. Zajęcia odbywały się w różnych porach, bywało też tak, że pracowaliśmy do 22-ej, ale w południe mieliśmy „sjestę” i korzystaliśmy z kąpieli w przyhotelowym basenie, słońca i pięknej plaży.
  Poza nauką był także czas na zwiedzanie i odpoczynek. Odwiedziliśmy Meteory, piękne miejsce, którego uroku nie oddadzą żadne zdjęcia. Mieliśmy także możliwość popłynąć na wyspę Skiathos i przeżyć tam niezapomniane chwile. Celem naszych wędrówek stały się także miejscowości takie jak Thesaloniki, Larissa oraz Litochoro.
  Nie mogło zabraknąć także wędrówek po plaży w celu zbierania muszelek. Podczas takiego spaceru nasze opiekunki znalazły list w butelce wyrzucony przez morze. Postanowiliśmy wspólnie otworzyć butelkę i przeczytać wiadomość w niej ukrytą. Ku naszej uciesze okazało się, że słowa listu były napisane przez naszych rodaków. Poza nauką ekonomii zyskaliśmy także bardzo ważną lekcję ukrytą w butelce – „Czasy się zmieniają i ludzie też. Pozostań sobą na zawsze, nie odpychaj od siebie ludzi, którzy chcą Twojego szczęścia”.
  W międzyczasie poznaliśmy kulturę grecką, a bardzo ułatwił nam to zorganizowany w naszym hotelu wieczór grecki oraz nauka tańca narodowego. Kalorie uzyskane przez przepyszne greckie jedzenie spalaliśmy na profesjonalnych zajęciach fitness oraz na dyskotekach. Wszyscy okazali się dobrymi tancerzami i na każdej z dyskotek z jednej „ostatniej” piosenki robiło się ich kilka.
  Swoje umiejętności gry w siatkówkę mogliśmy sprawdzić podczas meczu z grupą ekonomistów z Cudzynowic. Oczywiście wynik nie mógł być inny niż 3:0 dla nas  . Pobyt w Platamonas zakończyliśmy egzaminem praktycznym, który zdał każdy uczestnik praktyk.
  „Czarne konie”, „Model”, „Kudłaty” i spółka z pewnością często będą wracać myślami do tamtego miejsca i wspomnień, które stały się już częścią naszego życia. Cała klasa bardzo się zżyła, a ponadto zawarła nowe znajomości.


  czytaj więcej..
  Post jest w trakcie moderacji
  Rzecz została pomyślnie opublikowana w strumieniu. Teraz będzie też widoczna
Obecnie brak aktywności
Nie można wczytać zawartości