Menu

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki rywalizowały w Olimpiadzie Sportowej

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki rywalizowały w Olimpiadzie Sportowej fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Łęczycy
W dniu 11 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 1 w Łęczycy zorganizowała Olimpiadę Sportową Przedszkolaków. Jak na Olimpiadę przystało zawodników przywitała Gospodarz zawodów, Pani Dyrektor Wanda Lepczak. Nie zabrakło również ślubowania olimpijskiego zawodników i sędziów.
Po rozgrzewce, którą poprowadziła p. Małgorzata Andrysiak, dzieci przystąpiły do zawodów. Olimpiada Przebiegała dwutorowo: drużynowo i indywidualnie. Drużynowo: cztery zabawy biegowo – rzutowe, a indywidualnie: skok w dal z miejsca, bieg na dystansie 25 m, oraz rzut piłeczką tenisową. Zaangażowania i emocji wystarczyłoby na niejeden mecz ligowy bądź spotkanie siatkarskie.

Gwoli wyjaśnienia:
Regulamin „Olimpiady Sportowej dla przedszkolaków” - Łęczyca 2017 r.
Konkurencje Olimpiady Przedszkolaków mają dwojaki charakter. Konkurencje zespołowe (kolor czarny) oraz konkurencje indywidualne (kolor niebieski). Ponadto konkurencje indywidualne wliczają się do konkurencji drużynowych, po odrzuceniu dwóch najsłabszych wyników zespołu.

1. Rzut woreczkami do celu – obręczy- ( cała drużyna). Zawodnicy kolejno wykonują po dwa rzuty woreczkami z odległości 2 metrów do obręczy, na wynik składa się suma punktów uzyskanych z dwóch rzutów w przypadku dotknięcia linii obręczy przez woreczek, przyjmuje się wynik na korzyść uczestnika.
2. Slalom z woreczkiem na paletce (cała drużyna) na czas. Zadaniem zawodników jest wykonać slalom pomiędzy chorągiewkami, jednocześnie utrzymując na paletce woreczek. Powrót również slalomem.
3. Bieg na czas (1 zawodnik). Zawodnik startuje z wyznaczonego miejsca, biegnie do wyznaczonej mety, czas przebiegu zawodnika jest mierzony stoperem. Na wynik zespołu składają się wyniki 6 najlepszych zawodników - dwa wyniki najsłabsze odpadają. Każdemu zawodnikowi przysługuje jeden bieg.
4. Skok w dal obunóż (1 zawodnik). Zawodnik wykonuje skok obunóż z wyznaczonego miejsca, wyznaczona jest strefa skoku z podziałką. Na wynik zespołu składają się wyniki 6 najlepszych zawodników - dwa wyniki najsłabsze odpadają. Każdemu zawodnikowi przysługują dwa skoki.
5. Kto dalej rzuci piłeczką tenisową. Rzut piłeczką (1 zawodnik). Zawodnik wykonuje rzut z wyznaczonego miejsca, wyznaczona jest strefa rzutu. Na wynik zespołu składa się wyniki 6 najlepszych zawodników minus dwa wyniki. najsłabsze Każdemu zawodnikowi przysługują trzy rzuty.
6. Piłka górą ( cała drużyna ). Zawodnicy stoją w rzędzie, zadaniem jest przekazywać piłkę kolejnemu zawodnikowi z rąk do rąk. Ostatni zawodnik z rzędu biegnie z piłką na początek, podaje górą drużynie. Wygrywa ta drużyna, która osiągnie najlepszy czas.
7. Rzut obręczą do pachołka. Każdy uczestnik wykonuje kolejno po dwa rzuty obręczą do stojącego pachołka ( 2m), za każdy celny rzut przyznaje się jeden punkt. Po kolei każda drużyna.
8. Bieg z przeszkodami ( całą drużyna)
– przeskok przez ławeczkę
– przejście pod bramką
– przełożenie hula-hop
– powrót
Następny zawodnik rusza, gdy zostanie dotknięty przez poprzedniego. Decyduje czas.

Indywidualnie Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych konkurencjach byli:

Bieg ma dystansie 25 m

Dziewczynki:
1. Julita Wroniecka – Przedszkole nr 1
2. Oliwia Siedlecka – Przedszkole nr 2
3. Amelia Andrzejczak – Przedszkole nr 4

Chłopcy:
1. Marcel Voss - Przedszkole nr 1
2. Jakub Kaźmierczak - Przedszkole nr 1
3. Mateusz Flisiak - Przedszkole nr 2

Skok w dal:

Dziewczynki:
1. Zuzanna Andrysiak – Przedszkole nr 4
2. Amelia Andrzejczak – Przedszkole nr 4
3. Oliwia Siedlecka – Przedszkole nr 2

Chłopcy:
1. Ignacy Pęsik - Przedszkole nr 2
2. Adam Janicki - Przedszkole nr 1
3. Mateusz Flisiak - Przedszkole nr 2

Rzut piłeczką tenisową

Dziewczynki:
1. Hania Gajewicz - Przedszkole nr 4
2. Izabela Kamińska – Przedszkole nr 1
3. Oliwia Siedlecka – Przedszkole nr 2

Chłopcy:
1. Gracja Andrysiak - Przedszkole nr 2
2. Hubert Grobelkiewicz - Przedszkole nr 1
3. Marcel Voss - Przedszkole nr 1

Wyniki drużynowe:
Do ostatniej konkurencji wahało się zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. W ostatniej konkurencji, biegu z przeszkodami, kierownicy drużyn zdecydowali iż wyniki będą pomnożone x2. Mogło, i wywróciło to całą klasyfikację do góry nogami. Ale po kolei...
1. Przedszkole na 2 w Łęczycy - 18,5 pkt.
2. Przedszkole na 4 w Łęczycy - 18,0 pkt.
3. Przedszkole na 1 w Łęczycy - 17,5 - pkt.

info: nadesłane