14-latek okradł trzy miejsca w Łęczycy. Sforsował drzwi, wybił okno - stanie przed sądem

Dodane przez ELE24.net

21 listopada 2019 roku policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy zatrzymali podejrzanego o włamania. Jego celem była m.in. altana rekreacyjna i garaż na terenie Łęczycy. Sprawcą, który usłyszał trzy zarzuty okazał się 14- latek. Teraz o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.


Od połowy października do 15 listopada 2019 roku policjanci zostali zawiadomieni o trzech włamaniach na terenie Łęczycy. Celem sprawcy było pomieszczenie gospodarcze i altana rekreacyjne na jednym z ogródków działkowych, a w jednym przypadku - garaż osiedlowy.


- Aby dostać się do środka w dwóch pomieszczeniach pokonał zabezpieczania drzwi, a do wnętrza altany wszedł po tym, jak wybił szybę. Jego łupem były m. in. narzędzia i sprzęt ogrodniczy, a straty jakie wyrządził podczas trzech włamań wstępnie oszacowano na 1800 zł - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Dobra znajomość środowiska przestępczego oraz zeznania świadków doprowadziły śledczych na trop 14–letniego włamywacza. W czwartek, 21 listopada policjanci pojawili się w jego miejscu zamieszkania. Przeszukując lokal zabezpieczyli skrzynkę narzędziową skradzioną z jednego z pomieszczeń.

- Nieletni, podejrzany o włamania został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał trzy zarzuty dotyczące tego przestępstwa. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny - dodał asp. Mariusz Kowalski. - Policjanci będą ustalać, kto nabył skradzione mienia i mógł udzielić pomocy w jego zbyciu. Pamiętajmy, że przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Zobacz także

[UWAGA] Idealny pomysł na prezent Mikoła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Powiato…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymcz…

Poznaliśmy nowego dyrektora Miejskiego O…

Uczeń I LO w Łęczycy nagrodzony przez St…

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] Za nami „Mikołajkowa zbiórka k…

Kibice Widzewa Łódź znów ruszyli z pomoc…

Przed nami pierwszy Magiczny Turniej Mik…

Wypadek na Pocztowej w Łęczycy. Kobieta …

Kurs języka hiszpańskiego w ZSP Nr 1 w Ł…

[ZDJĘCIA] Wystartowała Grabowska Liga Ha…

Kacper Pałczyński zwycięzcą 44. Ogólnopo…

[ZDJĘCIA] Obchody 100-lecia PCK w Łęczyc…

Górnik 1956 Łęczyca brał udział w turnie…

[ZDJĘCIA] W "Jedynce" trwają o…