Biblioteka przestrzenią inicjatyw lokalnych

Dodane przez Urząd Gminy w Witoni

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia jako instytucja upowszechniająca wiedzę i kulturę, rozwijająca zainteresowania dzieci i młodzieży oraz promująca i organizująca zróżnicowaną ofertę kulturalno-rozrywkową i informacyjną mieszkańcom Gminy Witonia w roku 2018 realizuje m.in. projekt „BIBLIOTEKA OTWARTA NA POTRZEBY CZŁOWIEKA" 70. lat w służbie upowszechniania książki i kultury oraz pracy na rzecz lokalnego środowiska, w konkursie grantowym „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM" Fundacji Banku Zachodniego WBK, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Witonia. Cel projektu to postrzeganie biblioteki jako przestrzeni dla rozwoju aktywności lokalnej i realizacji inicjatyw mieszkańców, zaś realizowane zadania to m.in. doposażenie placówki oraz zajęcia, spotkania i konkursy zapewniające kreatywne spędzanie wolnego czasu, inspirujące do działania w lokalnym środowisku.


Dotychczas, w ramach realizowanego projektu przeprowadzono m.in. akcję „Randka w ciemno z książką", spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe, szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem". Przygotowano wystawkę okolicznościową na której można zapoznać się ze zgromadzonymi w bibliotece zbiorami regionalnymi dotyczącymi Witoni i okolic a także Ziemi Łęczyckiej i Ziemi Łódzkiej oraz przejrzeć najstarsze zapisy archiwalne dotyczące początków powołania biblioteki publicznej w Gminie Witonia.


Przed nami kolejne działania projektowe, do udziału w których gorąco zapraszamy wszystkie chętne osoby pragnące włączyć się w proponowane inicjatywy. Są to m.in.:


„PEREŁKI NASZEJ GMINY" –zapraszamy do wystawienia swoich dzieł twórców ludowych, malarzy, florystów, fotografów, poetów, koła gospodyń wiejskich, uczniów oraz wszystkie osoby pragnące zaprezentować swoją twórczość, podzielić się swoimi pasjami;
„KONKURS PLASTYCZNY NA LOGO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ GMINY WITONIA" - zachęcamy do uruchomienia wyobraźni i opracowania oficjalnego znaku naszej instytucji, a tym samym zaprojektowania loga biblioteki. Szczegóły konkursu dostępne na stronie internetowej oraz w bibliotece.
„SUPER CZYTELNIK BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ GMINY WITONIA" – podsumowanie aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2017/2018.


W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Witoni i działań wpisujących się w projekt zaplanowano także konkurs recytatorski „Moja Ojczyzna" dla dzieci z oddziałów przedszkolnych (m-c kwiecień br.) oraz spotkania autorskie z pisarką Zuzanną Orlińską i podróżnikiem Leszkiem Szczasnym pod hasłem „Z książką na walizkach w tygodniu bibliotek" (m-c maj br.).


Biblioteka Publiczna Gminy Witonia dziękuje wszystkim za współpracę, a także pomoc przy realizacji projektu i oczywiście zaprasza do udziału w proponowanych aktywnościach.


Anna Stolarczyk​

Zobacz także

Łęczyca na żywo w Łódzkich Wiadomościach…

[ZDJĘCIA] Gra miejska "Początki Nie…

Jutro bieg z okazji 100-lecia Niepodległ…

Pożar kamienicy przy Poznańskiej. Ewakua…

[ZDJĘCIA] Festyn z okazji 25-lecia istni…

Zbliża się Łęczycki Bieg z okazji 100 – …

[ZDJĘCIA] Uczniowie "Czwórki" …

Dobra forma lekkoatletów na mityngu w Ło…

Trwa drugi dzień Łęczycy w barwach jesie…

[ZDJĘCIA] Wernisaże wystaw i spektakl Ma…

Zbliżają się warsztaty kulinarne w ramac…

[ZDJĘCIA] Międzynarodowi goście na Placu…

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…

Już dzisiaj podsumowanie Międzynarodoweg…

Libacja alkoholowa z narkotykami w tle. …

[NOWE OFERTY PRACY] HTL Strefa poszukuje…

[ZDJĘCIA] Trzecia odsłona Narodowego Czy…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pożar przy Lotniczej. C…