Dentobus - mobilna opieka stomatologiczna w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku

Pomysł leczenia dzieci w DENTOBUSIE wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem próchnicy występuje u 90% najmłodszych Pacjentów w Polsce! Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem. To obszary, na których brakuje wykwalifikowanych stomatologów, do kosztów leczenia dochodzą jeszcze opłaty za dojazd na wizytę w innym mieście.


Nie pozostaje to bez wpływu na stan uzębienia dzieci i młodzieży. Co drugi trzylatek ma problemy z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14 % dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu. Próchnica to problem nie tylko estetyczny – wpływa na stan całego organizmu. Obecność szkodliwych bakterii w jamie ustnej sprawia, że dzieci mogą być bardziej podatne np. na choroby serca. Jeżeli próchnicą dotknięte są mleczaki, to istnieje duże ryzyko, że również zęby stałe będą zaatakowane chorobą. Stomatolodzy od lat ostrzegają przed skutkami zaniedbań, które widoczne są zwłaszcza u dzieci.


Nie we wszystkich miejscowościach, szczególnie wiejskich, dzieci i młodzież mają powszechny dostęp do opieki stomatologicznej. Mobilny i w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt DENTOBUS dotarł z pomocą dentystyczną do dzieci z mniejszych miejscowości. Realizowany program jest w pełni nakierowany na poprawę stanu zdrowia dzieci, a leczenie Pacjentów to nasza misja.


Nowocześnie wyposażony samochód służy Pacjentom nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie ponosili żadnych kosztów. Koszty badań z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w DENTOBUSIE są pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. W ciagu tych dwóch dni z profilaktycznych badań stomatologicznych w DENTOBUSIE skorzystało 236 uczniów tj. 66,11 % ogółu uczniów z klas I – VIII Szkoły, Podstawowej w Piątku, za zgodą rodziców tych uczniów. Lekarze pochwalili uczniów naszej szkoły, a za ich pośrednictwem rodziców – zęby są zadbane, uczniowie grzeczni i co najważniejsze widać, że korzystają z usług stomatologicznych, podkreślili lekarze. Rodzice badanych uczniów otrzymali pisemną informację zwrotną po przeprowadzonym badaniu.

- Dziękujemy za współpracę na rzecz poprawy stanu zdrowia dzieci w wieku szkolnym - podkreśliła pani dyrektor szkoły Krystyna Grabowska.

Zobacz także

[UWAGA] Idealny pomysł na prezent Mikoła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Powiato…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymcz…

Poznaliśmy nowego dyrektora Miejskiego O…

Uczeń I LO w Łęczycy nagrodzony przez St…

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] Za nami „Mikołajkowa zbiórka k…

Kibice Widzewa Łódź znów ruszyli z pomoc…

Przed nami pierwszy Magiczny Turniej Mik…

Wypadek na Pocztowej w Łęczycy. Kobieta …

Kurs języka hiszpańskiego w ZSP Nr 1 w Ł…

[ZDJĘCIA] Wystartowała Grabowska Liga Ha…

Kacper Pałczyński zwycięzcą 44. Ogólnopo…

[ZDJĘCIA] Obchody 100-lecia PCK w Łęczyc…

Górnik 1956 Łęczyca brał udział w turnie…

[ZDJĘCIA] W "Jedynce" trwają o…