Gra Edukacyjna „Niepodległa" w Szkole Podstawowej w Piątku w ramach działań Międzyszkolnej Sieci Nauczycieli Powiatu Łęczyckiego

​ 15 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyła się gra terenowa „Niepodległa" z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


W zabawie uczestniczyli: po troje uczniów z klas siódmych wraz z nauczycielami ze Szkół Podstawowych z: Błonia, Leźnicy Małej, Topoli Królewskiej, Wilczkowic, Piątku i Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Łęczycy. Głównym celem gry terenowej było rozwijanie zainteresowań historycznych, rozwijanie kompetencji patriotycznych, sprawności fizycznej, umiejętności współpracy w zespole oraz integracja uczniów szkół podstawowych powiatu łęczyckiego.


Gra polegała na wykonaniu przez uczniów zadań w siedmiu punktach, w których czekały na nich przygotowane zadania: strzelanie do tarczy, rzut do Środka Polski, skoki w worku, ułożenie puzzli, rozwiązanie w aplikacji LearnningApps krzyżówki oraz zagranie w grę „Milionerzy". Ponadto musieli wykazać się znajomością pieśni patriotycznej oraz rozpoznać na fotografii Ojców Niepodległości.


Wyniki międzyszkolnych zmagań przedstawiają się następująco:

I miejsce – Jakub Kaczmarek, Szymon Grabarczyk, Natalia Drzewiecka- Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, 

II miejsce – Jakub Błaszczyk, Mateusz Kacprzak, Brajan Trzmielak- Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, 

III miejsce – Ewelina Bas, Jolanta Jasińska, Julia Powłowska – Szkoła Podstawowa w Błoniu.


Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej otrzymali dyplomy i medale ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Piątku. Pozostali uczestnicy międzyszkolnej gry edukacyjnej otrzymali dyplomy uznania za wspaniałą postawę i ducha walki. Dyplomy i nagrody wręczyła p. dyrektor szkoły Krystyna Grabowska, gratulując wszystkim uczniom jak i nauczycielom sukcesu każdemu na miarę jego możliwości, a należy przyznać, że wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania ogromnie byli zaangażowani i bawiąc się, uczyli się jednocześnie. Panowała przesympatyczna atmosfera pełna życzliwości, serdeczności i ducha zdrowej rywalizacji.


Opiekunem uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka z Topoli Królewskiej była pani Magdalena Florek- Barylska, ze Szkoły Podstawowej w Błoniu - pani Wioletta Łuczak, ze Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej - pani Ewa Jagielska - Wnuk, ze Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach - pani Anna Gierlińska Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Łęczycy - pan Paweł Kacprzak, a Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego reprezentowały: pani Agnieszka Psiurska – Wujcik, pani Arleta Osiecka, pani Maria Tomalak, pani Marzena Sukiennik, pani Aleksandra Kacprzak, pani Aleksandra Raj, pani wicedyrektor szkoły Anna Przybylak, pani dyrektor szkoły Krystyna Grabowska.


Wszystkim przybyłym, na nasze niecodzienne zajęcia, uczniom, nauczycielom oraz dyrekcjom szkół i placówki edukacyjno –wychowawczej składamy serdeczne podziękowania.

Zobacz także

Podwójne zwycięstwo sportowców z Góry Św…

Gmina Piątek w 2019r. rozpoczęła realiza…

Stanisław August Thugutt w gronie Honoro…

W Łęczycy powstanie kolejny oddział żłob…

Za nami Turniej Halowej Piłki Nożnej „Sz…

Nowe fakty w sprawie wypadku w Chrząstów…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na krajowej …

[WIDEO] 15-latki zdewastowały działkę! N…

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…