Szkoła Podstawowa nr 3: Laureatka i finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy odniosły kolejny bardzo duży sukces: Anna Kordysiewicz uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi, a Weronika Działek i Zuzanna Wolf zostały finalistkami tego konkursu. Przygotowaniem dziewcząt do zmagań konkursowych kierowała nauczycielka języka polskiego pani Małgorzata Kołcz.


Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Konkurs przebiegał w trzech etapach: eliminacje szkolne, rejonowe , wojewódzkie, Na każdym szczeblu należało wykazać się wiedzą wykraczającą poza podstawę programową, a obejmującą wiadomości z literatury, gramatyki, ortografii, interpunkcji, frazeologii, teorii języka. Redagując wypracowanie na podany temat uczestnicy musieli znać zasady komponowania różnych form wypowiedzi pisemnych, wykorzystać znajomość dzieł literatury polskiej i powszechnej, wykazać się umiejętnością tworzenia tezy, hipotezy oraz argumentowania.


Nasze ósmoklasistki poradziły sobie z tymi zadaniami perfekcyjnie. Włożyły mnóstwo pracy , by przygotować się do konkursu, poświęciły dużo czasu, ale opłaciło się. Dziewczyny otrzymają najwyższą pozytywną roczną ocenę kwalifikacyjną – celujący, będą przyjęte w pierwszej kolejności do wybranej szkoły średniej. Ania jako laureatka jest zwolniona z egzaminu z języka polskiego.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Jeździli po wsiach, napadali n…

Nowa szansa dla ZPEWiR w Stemplewie. Zos…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Straż Graniczna zlikwi…

Szok! Napadli na kobietę w Jarochowie. …

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021. Spr…

Korzystasz z usług Vectry? Firma ostrzeg…

[ZDJĘCIA] W łęczyckiej "Jedynce…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

Wspaniały występ uczniów Czwórki na Mist…

Za nami 7. kolejka Grabowskiej Ligi Halo…

W lutym bezpłatna mammografia w Łęczycy …

[ZDJĘCIA] Młodzi piłkarze Górnika wrócil…

[ZDJĘCIA] Konkursy, prezenty i uśmiech n…

Rekordowy bieg Mateusza Grabskiego w Tor…

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …