Szkoła Podstawowa nr 3: Laureatka i finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy odniosły kolejny bardzo duży sukces: Anna Kordysiewicz uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi, a Weronika Działek i Zuzanna Wolf zostały finalistkami tego konkursu. Przygotowaniem dziewcząt do zmagań konkursowych kierowała nauczycielka języka polskiego pani Małgorzata Kołcz.


Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Konkurs przebiegał w trzech etapach: eliminacje szkolne, rejonowe , wojewódzkie, Na każdym szczeblu należało wykazać się wiedzą wykraczającą poza podstawę programową, a obejmującą wiadomości z literatury, gramatyki, ortografii, interpunkcji, frazeologii, teorii języka. Redagując wypracowanie na podany temat uczestnicy musieli znać zasady komponowania różnych form wypowiedzi pisemnych, wykorzystać znajomość dzieł literatury polskiej i powszechnej, wykazać się umiejętnością tworzenia tezy, hipotezy oraz argumentowania.


Nasze ósmoklasistki poradziły sobie z tymi zadaniami perfekcyjnie. Włożyły mnóstwo pracy , by przygotować się do konkursu, poświęciły dużo czasu, ale opłaciło się. Dziewczyny otrzymają najwyższą pozytywną roczną ocenę kwalifikacyjną – celujący, będą przyjęte w pierwszej kolejności do wybranej szkoły średniej. Ania jako laureatka jest zwolniona z egzaminu z języka polskiego.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kaskaderskie pokazy konne podc…

[ZDJĘCIA] Orzeł, sowy, sokoły i kondor. …

Brama do średniowiecza na Zamku w Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Grupy rekonstrukcyjne, liczne …

[ZDJĘCIA] Lekkoatleci MKLA na ostatniej …

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

"Rycerze kontra Samuraje". Już…

Iskra Góra Św. Małgorzaty pierwszym rywa…

[ZDJĘCIA] Przerwano poszukiwania Marcina…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Odbudowa piastowskiego grodu w Tumie cor…

WAŻNE: Trwają poszukiwania Marcina Gracz…

Poznaliśmy kadrę Górnika 1956 Łęczyca! S…

Jutro startuje XXI Międzynarodowy Turnie…

[ZDJĘCIA] Festiwal strzelecki przy Kalis…

Zbliża się kolejny Orlikowy Turniej Piłk…

Sara Darmach walczy o tytuł Miss Polski …