Oszustka z Łęczycy oskarżona! Zarzucono jej popełnienie ponad 330 przestępstw! W grze setki tysięcy złotych

Dodane przez ELE24.net

Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 58 – letniej kobiecie, której zarzuciła popełnienie aż 333 przestępstw, dotyczących oszustw, fałszowania dokumentów i posługiwania się nimi. Z działalności przestępczej kobieta uczyniła stałe źródła dochodu. Gabrieli B. grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.


Jak wynika z dokonanych ustaleń, 58 – latka wykorzystując dane osobowe zdobyte w podstępny sposób rejestrowała konta bankowe, a następnie zawierała umowy pożyczki, wyłudzając w ten sposób na szkodę poszczególnych pokrzywdzonych, pieniądze. Kobieta posługiwała się podrobionymi przez siebie lub „nabytymi" sfałszowanymi dokumentami, które miały na celu ułatwienie jej otrzymania kredytów. Przestępstw dokonywała głównie drogą internetową, korzystając z działalności licznych instytucji pożyczkowych i kredytowych oraz wykorzystując niedoskonałości procedur weryfikacyjnych.

Wśród pokrzywdzonych są banki, firmy pożyczkowe, operatorzy telefonii komórkowej. Szkody wyrządzone poszczególnym podmiotom oscylują od kilkuset do kilku tysięcy złotych.


- Przedstawione zarzuty dotyczącą oszustwa bądź jego usiłowania na kwotę ponad 300 tys złotych. Przy zaciąganiu zobowiązań wykorzystywała fikcyjne, „wymyślone" dane osobowe, bądź też dane innych osób w tym członków rodziny, znajomych, a w części także dane, które uzyskała podczas stażu w Urzędzie Skarbowym w Łęczycy, który odbywała w roku 2013 - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania. - Bardzo często podawała przy tym adresy do doręczeń – wymyślone, bądź też właściwe dla nieruchomości opuszczonych, niezamieszkałych. To powodowało, że informacje o wykorzystaniu danych osobowych poszczególnych osób docierały do nich z opóźnieniem, niejednokrotnie już po wdrożeniu postępowań egzekucyjnych.

Ponadto, 58 – latka podrabiała podpisy i przedkładała fikcyjne zaświadczenia o zatrudnieniu, w celu zawierania umów na usługi telekomunikacyjne.


Przedstawione zarzuty dotyczą okresu marzec 2012 – czerwiec 2018. Przyjęto, że z działalności przestępczej uczyniła stałe źródło dochodu. Była wcześniej karana za podobne przestępstwa. W grudniu 2017 roku do Sądu Rejonowego w Łęczycy trafił też przeciwko niej akt oskarżenia.


- Z zebranych dowodów, w tym z wyjaśnień samej podejrzanej wynika, że wyłudzone środki przeznaczała na spłatę zobowiązań z wcześniej prowadzonej działalności gospodarczej jak i z gier hazardowych - dodaje Krzysztof Kopania.


Na wniosek prokuratury łęczyckiej w lipcu ubiegłego roku podejrzana została tymczasowo aresztowana. W dalszym ciągu przebywa w areszcie.


Zobacz także:

...

Oszustka z Łęczycy zatrzymana. Usłyszała ponad 200 zarzutów! Grozi jej 12 lat więzienia - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Gabriela B. została zatrzymana przez policję i doprowadzona do Prokuratury. Kobieta w przeszłości brała kredyty na dane innych osób. Mogła oszukać nawet kilkaset osób. Dwanaście lat więzienia grozi Gabrieli B., byłej urzędniczce z Łęczycy, która brał
...

[WIDEO] Oszukała blisko 200 osób, jest nadal na wolności. Gabriela B. pod lupą TVN. "Jestem u kresu wytrzymałości" - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Po raz kolejny w ogólnopolskich mediach zrobiło się głośno o Gabrieli B. Tym razem materiał o oszustce z Łęczycy został wyemitowany w telewizji TVN.Gabriela B. z Łęczycy, podając pesel, imię i nazwisko unieszczęśliwiła kredytami blisko 200 osób, a na

Zobacz także

Szok! Przez półtora roku mieszkał ze zwł…

Zwycięstwo uczniów klasy II b Samorządow…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Stemplewie. O…

„Diabeł Boruta w dawnej kulturze polskie…

Policjanci ponownie edukowali najmłodszy…

[ZDJĘCIA] Niezwykłe lekcje angielskiego …

Lotnik Łęczyca nadal bez wygranej w tym …

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

[WIDEO] Uczniowie z Góry Św. Małgorzaty …

Policjanci edukują uczniów, jak nie zost…

W Zakładzie Karnym w Garbalinie rozmawia…

Oszuści w natarciu. Za cel obrali mieszk…

Szkolna Sztafeta Czytelnicza w bibliotec…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

Niebezpiecznie przy Dworcowej, mieszkańc…

[ZDJĘCIA] W Sali widowiskowej łęczyckieg…

Grant finansowy dla młodych pasjonatów r…

Święto Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Ł…