[ZDJĘCIA] W Witoni promowali zdrowy styl życia. Za nami Piknik Zdrowia

W dniu 6 czerwca z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Witoni odbyła się impreza profilaktyczna „PIKNIK ZDROWIA". Jej celem była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego.


Odpowiednie odżywianie, ruch i rehabilitacja to ważne czynniki, aby zachować sprawne ciało i umysł przez długie lata. Podczas spotkania p. Anna Kaczorowska (z Gabinetu Rehabilitacji „Almedica") przeprowadziła prelekcję na temat istotnej roli aktywności ruchowej na zdrowie człowieka, a także zaprezentowała serię ćwiczeń, które powinny być wykonywane każdego dnia dla utrzymania ciała i duszy w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Chętnych do ćwiczeń nie brakowało, nawet strażacy skorzystali z okazji, aby się poruszać w rytm muzyki.


Po porcji ćwiczeń Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Łęczycy p. Jarosław Wasiak przeprowadził pogadankę na temat właściwości prozdrowotnych miodu i jego wyrobów. Zdobyta wiedza została wykorzystana podczas konkursu „Pożyteczna pszczółka". W trakcie imprezy można było skosztować tego „płynnego złota" i jego wyrobów.


Chętne osoby wzięły udział w zorganizowanych konkursach. Trzyosobowe drużyny powołano losowo. Rywalizowano ze sobą w konkursach: plastycznym pt. „Zdrowie w Moich rękach", sprawnościowym „Ruch to zdrowie", wiedzowym: „Wiem co to zdrowie". Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.


Podczas imprezy obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Witoni. Udzielali porad dotyczących bezpieczeństwa, a także zaprezentowali sprzęt, który potrzebny jest im w codziennej pracy.


Całość imprezy uświetniły występy dzieci i młodzieży działającej przy GOKSiR w Witoni oraz zespół ludowy „Witonianki". Najmłodszym najwięcej radości przyniosło obsypanie kolorowymi proszkami holi.


Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał pyszny poczęstunek.


Była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana na terenie Gminy Witonia, mamy nadzieję, że stanie się ona cykliczna i wpisze się w kalendarz imprez.


Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Witoni oraz członkom Klubu Samopomocy „Stara Szkoła" za pomoc w organizacji imprezy.


Autor: Kluska Magdalena - GOKSiR w Witoni

Zobacz także

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…

Już dzisiaj Festyn „Radosna rodzina” u O…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Policja i straż poż…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Pożar w Łęczycy - czar…

Scena czeka - zgłoś swoje dziecko na min…

Oszustka z Łęczycy oskarżona! Zarzucono …

Dzielnicowi przekazali najmłodszym wakac…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pozrywane dachy, powalo…

[ZDJĘCIA] Pierwszoklasiści z "Jedyn…

Szukasz pracy? Jest oferta dla Mechanika…

Daszyna: Pijani motorowerzyści zatrzyman…

Ponad 180 tys. złotych dla Miasta Łęczyc…

Podpisano umowę na przebudowę Górniczej…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

Zbliża się kolejna edycja Turnieju Łuczn…

Już w sobotę Festyn „Radosna rodzina” u …

Z OSTATNIEJ CHWILI: ciężarówka roztrzask…

Spędź wakacje z biblioteką. Robotyka i e…