[ZDJĘCIA] Ruszyły ferie zimowe w Gminnym Przedszkolu w Górze Św. Małgorzaty

13 stycznia woj. łódzkie rozpoczęło ferie zimowe. Aby ten zimowy czas uatrakcyjnić, Gminne Przedszkole w Górze Św. Małgorzaty zainicjowało akcję „Ferie zimowe z przedszkolem". Proponujemy naszym milusińskim szereg atrakcji, wyjazdów, olimpiad i in. zajęć, które różnią się od tych codziennych.


Rozpoczęliśmy od dnia eksperymentów, których zadaniem było rozbudzenie u dzieci naturalnej pasji odkrywania świata. Ciekawe eksperymenty fizyczne i chemiczne pokazały dzieciom ważne zjawiska z najbliższego otoczenia, a wszystko to okraszone było wspaniałą zabawą. Gejzery, sztuczny śnieg i niknący płomień sprawiły, że dzieci z nieukrywaną radością reagowały na wyniki eksperymentów.


14 stycznia to dzień warsztatów cukierniczych z przygotowania, wypiekania i ozdabiania prawdziwych pierników. Warsztaty cudownie i niezwykle profesjonalnie poprowadziły Panie z Zagrody Edukacyjnej w Besiekierach, które opowiedziały nam wszystko, co można wiedzieć o piernikach. Wiemy już skąd pochodzą i jaki jest skład prawdziwego piernika. Mogliśmy zobaczyć przyprawy, które dodaje się do ciasta w ich naturalnym wyglądzie. Po teoretycznym wstępie zaczęła się ciężka praca nad wygniataniem, wałkowaniem, formowaniem kształtu i ozdabianiem, a później była konsumpcja ...mniam, mniam, pyszne są te prawdziwe pierniczki!

Zobacz także

[ZDJĘCIA] "Medytacje nad talerzem…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[ZDJĘCIA] Za nami dziewiętnasty Turniej …

[ZDJĘCIA] Dzień otwarty w Przedszkolu nr…

"Dzień otwarty" w Szkole Podst…

Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Mini…

Odczyt "Zginął za Polskę", czy…

[ZDJĘCIA] Uczniowie „Czwórki” programują…

[WIDEO, ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej Nr…

Policjanci spotkali się z pracownikami b…

Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Minis…

Jeszcze w tym roku w Łęczycy powstaną ko…

[AKTUALIZACJA] Czołowe zderzenie aut w K…

Ewa Różańska i Marek Szymański z kwalifi…

[AKTUALIZACJA] Wypadek pod Piątkiem, zde…

W piątek bezpłatne spotkanie dotyczące f…

Młodzi piłkarze Górnika 1956 Łęczyca naj…

Zbliża się muzyczny wieczór wybuchowy w …