Spędź wakacje z biblioteką. Robotyka i eksperymenty. Trwają zapisy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 13 roku życia na interesujące zajęcia:

11.07.2019
r., godz. 9.30 – 11.30 „Strzelanie do celu" - uczestnicy zbudują i zaprogramują sprzęt strzelecki po czym wezmą udział w zawodach i sprawdzą swoją celność.

16.07.2019 r., godz. 9.30-10.15
„W krainie lodu" - dzieci dowiedzą się: czy każdy lód jest taki sam, czy może być on suchy czy gorący i czym różni się suchy lód od lodu powstałego z zamrożenia wody. Dzieci dowiedzą się również jak szybko odbywa się sublimacja zamarzniętego dwutlenku węgla wykonując kolorowe i dymiące świece w cylindrach. Wykonają także zabawne bąble z suchego lodu i płynu do mycia naczyń.

16.07.2019 r., godz. 10.30 – 11.15
„W świecie owadów" - na te warsztaty zaproszeni zostaną nietypowi owadzi goście. Za pomocą szkieł powiększających uczestnicy będą mogli dokładnie przyjrzeć się tym żywym okazom -poznają między innymi: mączniki, drewnojady, szarańczę, świerszcze, karaczany. Zaprezentowane zostaną cykle rozwojowe owadów. Pod mikroskopami dzieci obejrzą utrwalone preparaty z częściami ciała owadów sprawdzając czym różnią się skrzydła muchy od skrzydeł pszczoły czy motyla a także wykonają zabawne, pamiątkowe robale.

18.07.2019 r., godz. 9.30 – 10.30 „Długopis 3D"
- podczas warsztatów za pomocą długopisu 3 D Pen uczestnicy będą tworzyć różne przestrzenne obiekty.

25.07.2019 r., godz. 9.30-11.30 „Pojedynek wojowników"
- dzieci zbudują i zaprogramują wojowników a następnie wezmą udział w turnieju rycerskim. Po udoskonaleniu robota według własnego pomysłu stoczą kolejne walki.

01.08.2019 r., godz. 9.30-10.15 „Mydlarnia"
- uczestnicy dowiedzą się: czym jest mydło, skąd się bierze, czemu myje i czy każde mydło myje tak samo. Przy okazji dyskusji na temat chemicznych środków czystości oraz wrażliwości naszej skóry na ich działanie uczestnicy wykonają barwne i pachnące mydełka.

01.08.2019 r.,godz. 10.30-11.15 „Ekolodzy"
- dzieci dowiedzą się: czym zajmuje się ekologia, jak ważne jest dbanie o czystość środowiska, jak walczyć z zanieczyszczeniami, oraz co to są kwaśne deszcze, dziura ozonowa i niska emisja CO2. Wykonają także doświadczenie, które dokończą w domu - każde z nich posadzi w różnych warunkach tę samą roślinę i będzie obserwować jej wzrost.

20.08.2019 r., godz. 9.30-11.30 „Poszukiwacz skarbów"
- dzieci będą szukać skarbów, które zostaną ukryte w różnych miejscach. Dodatkową trudnością będzie zbieranie skarbów bez użycia rąk - posłuży do tego zbudowany specjalny robot, który umożliwi składowanie znalezionych skarbów w jednym miejscu.

22.08.2019 r., godz.9.30-11.30 „Sprzątanie planety"
- uczestnicy zbudują robota dzięki któremu będą mogli szybko uprzątnąć planetę. Wezmą również udział w zawodach w których wygra ten, kto w najkrótszym czasie posprząta wyznaczony teren.

Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Firmy Junior – Odkrywca i Firmy Robotix.

Zajęcia bezpłatne. Zapisy do 08.07.2019 r. w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy, ul. Zachodnia 19, tel. 24 3881188.


Ilość miejsc ograniczona.


Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Podróże po literaturze" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz także

Szok! Przez półtora roku mieszkał ze zwł…

Zwycięstwo uczniów klasy II b Samorządow…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Stemplewie. O…

„Diabeł Boruta w dawnej kulturze polskie…

Policjanci ponownie edukowali najmłodszy…

[ZDJĘCIA] Niezwykłe lekcje angielskiego …

Lotnik Łęczyca nadal bez wygranej w tym …

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

[WIDEO] Uczniowie z Góry Św. Małgorzaty …

Policjanci edukują uczniów, jak nie zost…

W Zakładzie Karnym w Garbalinie rozmawia…

Oszuści w natarciu. Za cel obrali mieszk…

Szkolna Sztafeta Czytelnicza w bibliotec…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

Niebezpiecznie przy Dworcowej, mieszkańc…

[ZDJĘCIA] W Sali widowiskowej łęczyckieg…

Grant finansowy dla młodych pasjonatów r…

Święto Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Ł…