WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej nr 91 w Łęczycy podpisana! Inwestycja wyniesie blisko 35 mln złotych

Dodane przez ELE24.net

To już pewne. Droga krajowa nr 91, przebiegająca przez Łęczycę, doczeka się remontu. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych o Autostrad, podpisano umowę na prace, które wykona firma Strabag.


Rozbudowa obejmie niemal czterokilometrowy fragment trasy od granicy z Topolą Królewską do południowej granicy miasta.


- Zrealizowanych zostanie cały szereg prac, poprawiających nie tylko komfort i bezpieczeństwo ale także to, co bardzo istotne ale niewidoczne dla oka, czyli nośność drogi. Oznacza to, że będą mogły po niej jeździć nawet najcięższe dopuszczone do ruchu pojazdy bez ryzyka jej uszkodzenia - informuje GDDKiA.


Również w mieście pojawią się niemal rewolucyjne zmiany. Na wlotach do Łęczycy, zarówno od południa, jak i od północy, zostaną wybudowane ronda, co ma nie tylko uspokoić i upłynnić ruch, ale także pozwolić wygodnie i bezpiecznie włączyć się jadącym drogami podporządkowanymi.

- Wszystkie skrzyżowania zostaną skanalizowane, co oznacza, że pojawią się tam prawo- i lewoskręty, wysepki i azyle dla pieszych. Skorygowana zostanie geometria skrzyżowania z ulicą Kazimierza Odnowiciela, czyli drogą wojewódzką nr 703, zaś skrzyżowanie z ulicą Belwederską zyska dodatkowy wlot od strony wschodniej i sygnalizację świetną - dodają przedstawiciele GDDKiA.


Sygnalizatory zostaną również ustawione u zbiegu ze Staromiejską. Wjazd na dworzec PKS będzie przeniesiony z drogi krajowej nr 91 na ulicę Belwederską, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa. Od dworca do południowej granicy miasta będzie poprowadzony ciąg pieszo-rowerowy, co także znakomicie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.


Wykonawca na przeprowadzenie prac ma 18 miesięcy od chwili podpisania umowy. Wartość kontraktu to blisko 34,9 mln złotych.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] "Medytacje nad talerzem…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

[ZDJĘCIA] Za nami dziewiętnasty Turniej …

[ZDJĘCIA] Dzień otwarty w Przedszkolu nr…

"Dzień otwarty" w Szkole Podst…

Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Mini…

Odczyt "Zginął za Polskę", czy…

[ZDJĘCIA] Uczniowie „Czwórki” programują…

[WIDEO, ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej Nr…

Policjanci spotkali się z pracownikami b…

Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Minis…

Jeszcze w tym roku w Łęczycy powstaną ko…

[AKTUALIZACJA] Czołowe zderzenie aut w K…

Ewa Różańska i Marek Szymański z kwalifi…

[AKTUALIZACJA] Wypadek pod Piątkiem, zde…

W piątek bezpłatne spotkanie dotyczące f…

Młodzi piłkarze Górnika 1956 Łęczyca naj…

Zbliża się muzyczny wieczór wybuchowy w …