Zaproszenie na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza chętne dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, które odbędzie się 24.10.2019 r.


Łukasz Wierzbicki - autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik, redaktor i biografista. Urodził się w Poznaniu, gdzie ukończył Uniwersytet Ekonomiczny. W 1999 roku rozpoczął pracę w Radiu FAN, gdzie przez rok prowadził audycję muzyczną „Wyspa Skarbów", podczas której wyruszał wraz ze słuchaczami w muzyczne podróże dookoła świata. W 2000 roku odszedł z radia i zaangażował się w organizację wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty i festiwale muzyczne, a także spektakle i inne widowiska artystyczne, współpracował również z wydawnictwami muzycznymi. W 2014 roku Łukasz Wierzbicki zaczął współpracować z czasopismem „Dziecko", na łamach którego dzieli się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat rodzicielstwa. Do pisania książek zainspirowały dziennikarza opowieści jego dziadka.


Twórczość autora:Afryka Kazika", „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa", „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana. Historia prawdziwa", „Wróżby dla Kuźmy. Bajka", „Machiną przez Chiny", „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści", „Ocean to pikuś".


Nagrody i wyróżnienia: 2009 - nagroda Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych i tytuł Książka Wiosny za Dziadka i niedźwiadka; nagroda Internautów i wyróżnienie Jury w konkursie na książkę historyczną roku portalu Granice.pl za Dziadka i niedźwiadka; 2010- wyróżnienie Jury Dziecięcego w konkursie Małego Donga polskiej sekcji IBBY za Dziadka i niedźwiadka; 2012 – nagroda im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w konkursie Książka Podróżnicza Roku Mediatravel 2012 za Mój chłopiec, motor i ja.


Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu „ Podróże po literaturze" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Zobacz także

Odczyt Prof. dra hab. Ryszarda Grygiela …

[ZDJĘCIA] Uczniowie "Jedynki" …

[ZDJĘCIA] Wypadek na skrzyżowaniu Belwed…

Emocjonująca niedziela w Grabowskiej Lid…

Junior Hurtap Łęczyca z medalem Młodzież…

Lekkoatleci z Łęczycy na kolejnym etapie…

Z piekła do nieba i z powrotem. Junior H…

Junior Hurtap Łęczyca zagra o medale Mis…

[ZDJĘCIA] Zniszczony przystanek autobuso…

Siedem goli i kolejny pogrom w meczu Hur…

Z ostatniej chwili: Próba samobójcza na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dominacja Lotnika w me…

Pokaz siły Juniorów z Hurtapu. Łęczycani…

WAŻNE: Tragiczny początek dnia w powieci…

Falstart Hurtapu Łęczyca. Przegrana na p…

Ważny mecz przed Lotnikiem Łęczyca. Rywa…

[ZDJĘCIA] Zobacz, jak wyglądały ferie w …

Młodzi zawodnicy Hurtapu Łęczyca powalcz…