Zaproszenie na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza chętne dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, które odbędzie się 24.10.2019 r.


Łukasz Wierzbicki - autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik, redaktor i biografista. Urodził się w Poznaniu, gdzie ukończył Uniwersytet Ekonomiczny. W 1999 roku rozpoczął pracę w Radiu FAN, gdzie przez rok prowadził audycję muzyczną „Wyspa Skarbów", podczas której wyruszał wraz ze słuchaczami w muzyczne podróże dookoła świata. W 2000 roku odszedł z radia i zaangażował się w organizację wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty i festiwale muzyczne, a także spektakle i inne widowiska artystyczne, współpracował również z wydawnictwami muzycznymi. W 2014 roku Łukasz Wierzbicki zaczął współpracować z czasopismem „Dziecko", na łamach którego dzieli się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat rodzicielstwa. Do pisania książek zainspirowały dziennikarza opowieści jego dziadka.


Twórczość autora:Afryka Kazika", „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa", „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana. Historia prawdziwa", „Wróżby dla Kuźmy. Bajka", „Machiną przez Chiny", „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści", „Ocean to pikuś".


Nagrody i wyróżnienia: 2009 - nagroda Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych i tytuł Książka Wiosny za Dziadka i niedźwiadka; nagroda Internautów i wyróżnienie Jury w konkursie na książkę historyczną roku portalu Granice.pl za Dziadka i niedźwiadka; 2010- wyróżnienie Jury Dziecięcego w konkursie Małego Donga polskiej sekcji IBBY za Dziadka i niedźwiadka; 2012 – nagroda im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w konkursie Książka Podróżnicza Roku Mediatravel 2012 za Mój chłopiec, motor i ja.


Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu „ Podróże po literaturze" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Po raz jedenasty pobiegli dla …

[ZDJĘCIA] Powiatowe obchody Dnia Edukacj…

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Pod patronatem ELE24: Wystartowały zapis…

Jak poradziły sobie drużyny Górnika w mi…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Zbliża się kwesta na rzecz ratowania zab…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

„Odpowiedzialność osób nieletnich za czy…

„Dzień Nauczyciel - serca rozwesela”, cz…

Dzień Edukacji Narodowej w łęczyckiej …

[ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodowej w Zes…

Już jutro odbędzie się 11. Bieg Papieski…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Wybory do Sejmu i Senatu: Jak głosowali …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodow…

Starosta Łęczycki w Wojewódzkiej Radzie …

Akcja policji w domu 25-latka. Zabezpiec…