[ZDJĘCIA] Za nami „Mikołajkowa zbiórka krwi" - "Oczko" od Mikołaja

Dodane przez ELE24.net

Chcąc uczcić dzień św. Mikołaja policjanci z łęczyckiej komendy wraz z przedstawicielami Klubu HDK PCK „Strażak" przeprowadzili akcję krwiodawstwa. Chęć niesienia pomocy potrzebującym przyciągnęła 24 darczyńców, z których po weryfikacji 21 wcielając się w rolę św. Mikołaja podarowało blisko 9,5 litra życiodajnego płynu. W dowód uznania za najpiękniejszy dar, odznakę zasłużonego honorowego dawcy krwi odebrał łęczycki policjant.


W środę, 4 grudnia przed budynkiem łęczyckiej Policji ponownie zawitał mobilny punkt poboru krwi RCKiK w Łodzi. Tym razem policjanci chcąc uczcić dzień św. Mikołaja wraz z przedstawicielami Klubu HDK PCK „Strażak" połączyli siły, aby nieść pomoc potrzebującym. Na miejscu zbiorki zgłosiły się 24 osoby. Po weryfikacji 21 darczyńców wcielając się w rolę św. Mikołaja zasiadło na fotelach krwiobusu, oddając po 450 ml życiodajnego płynu. W ten prosty sposób 21 „prezentów" zasili łódzki bank krwi, a co najważniejsze uratuje ludzkie życie. Dodatkowo, poza oddaniem części siebie, krwiodawcy wspomogli Dom Małego Dziecka w Łodzi przekazując na jego rzecz najpotrzebniejsze przedmioty.


Miłym akcentem towarzyszącym akcji było wręczenie w dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne oddawanie krwi - Odznaki III Stopnia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi funkcjonariuszowi KPP w Łęczycy. Otrzymał ją asp. Krzysztof Góra, który ma już na swoim koncie oddane ponad 7 litrów krwi.


Po raz kolejny udowodniliśmy, że warto pomagać, a hasło „Łączy nas krew…." sprawdza się w tym najlepiej. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Zobacz także

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…

[ZDJĘCIA] Trwa Sesja Rady Gminy Łęczyca…

[ZDJĘCIA] Ruszyły ferie zimowe w Gminnym…

[ZDJĘCIA] Finał WOŚP w Przedszkolu nr 4 …

MKLA Łęczyca: Dobre wyniki juniorów