Co dalej z Moniką Kilar-Błaszczyk? "Muszą ją gdzieś upchnąć"

Dodane przez ELE24.net

Druga tura wyborów samorządowych za nami. Kandydatka - Monika Kilar-Błaszczyk, która zwyciężyła w pierwszej turze rywalizację o fotel burmistrza, uzyskując 36,18% głosów, przegrała w drugiej turze z Pawłem Kuleszą, uzyskując 47,57 % oddanych głosów.


Zwycięstwo wydawało się być pewne, na wyciągnięcie ręki. Ambitne plany, szumne deklaracje i prawdopodobne poczucie "Jako PiS, mamy wszystko". Los okazał się jednak przekorny i zweryfikował wyborcze starania na niekorzyść Moniki Kilar-Błaszczyk i męża - Senatora Przemysława Błaszczyka.


Po niedzielnej przegranej, żona senatora w ciagu nabliższych dni ma zabrać swoje rzeczy i wyprowadzić się z pokoju burmistrza łęczyckiego magistratu. Ale... spokojnie. Niedaleko.


Z łęczyckiego starostwa płyną informacje, iż Kilar-Błaszczyk będzie... łęczyckim starostą, lub w najgorszym przypadku wicestarostą. Niepocieszona żona senatora, znajdzie więc prawdopodobnie miejsce pracy na najbliższe 5 lat, zaledwie kilka ulic dalej.


- "Muszą ją gdzieś upchnąć" - słyszymy od pracownika starostwa. "Zastąpią nią Zdziarskiego i będzie się działo... pisowskie Eldorado" - dodaje koleżanka dwa biurka obok.


Czy będzie Eldorado? W portfelu Kilar-Błaszczyk prawdopodobnie tak. Tymczasem osoba na stanowisku starosty, prócz zarabiania niemałych pieniędzy, będzie musiała zmierzyć się także z wielką inwestycją - przypomnijmy - to przy udziale starosty - Wojciecha Zdziarskiego i wicestarosty Krystyny Pawlak, udało się pozyskać ogromne pieniądze na realizację "drugiego Biskupina" (link do wywiadu poniżej, pod artykułem).


A jak dobrze wiemy, z pozyskiwaniem dotacji i zwracaniem po chwili pozyskanych pieniędzy Monika Kilar-Błaszczyk ma już spore doświadczenie. 


Jak będzie tym razem? Dowiemy się już niebawem, gdy powiatowe roszady i rozdział stołków na najbliższe 5 lat dobiegnią końca.


Pojawiły się również głosy osób, widzących w rozdziale politycznych kart działania niezgodne z prawem, nazywając łęczycką karuzelę zwykłym nepotyzmem.


Są i tacy, którzy z lekkim uśmiechem na twarzy mówią, iż Kilar-Błaszczyk swoje hasło "Razem możemy jeszcze więcej" zamieszczane w wyborczych prezentacjach, dedykowała... mężowi - Senatorowi PiS, Przemysławowi Błaszczykowi.

Czytaj także:

...

[WIDEO] Stefan Niesiołowski wyśmiewa Senatora Błaszczyka - odniósł się na antenie do Daszyny i sytuacji w Łęczycy - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Podczas wczorajszego programu w telewizji Superstacja, zaproszony gość - Stefan Niesiołowski - odniósł się do sytuacji w gminie Daszyna oraz w Łęczycy.Program rozpoczął się o godzinie 20:40. Polityk Platformy Obywatelskiej, komentował zakończone dzie
...

Starosta łęczycki Wojciech Zdziarski oraz Wicestarosta Krystyna Pawlak w rozmowie na temat utworzenia w powiecie łęczyckim drugiego Biskupina - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Już niebawem ruszą prace związane z realizacją projektu „Tum - perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej". To jeden z największych projektów realizowanych przez Powiat Łęczycki w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Wyłoniono wykonawców i zabezpieczono śr

Zobacz także

[Zdjęcia] Zebranie Hodowców Gołębi Poczt…

[ZDJĘCIA] "Bombkowa" wycieczka…

Uczniowie ZSP Nr 1 w Łęczycy najlepsi w …

Spotkanie autorskie z pisarką Elżbietą B…

Gra Edukacyjna „Niepodległa" w Szko…

Uczcij Światowy Dzień Pluszowego Misia w…

[ZDJĘCIA] Znany dziennikarz i prezenter …

W najbliższą sobotę młodzi robotycy z …

[ZDJĘCIA] Kurs malarstwa i rysunku w wyr…

[ZDJĘCIA] Aktualizacja: Wypadek w Krężel…

[ZDJĘCIA] Agresywni młodzieńcy okradali …

[WIDEO] Wypadek na krajowej "dziewi…

Z ostatniej chwili: Poważny wypadek w Kr…

[ZDJĘCIA] To, co przeżyło jedno pokoleni…

[ZDJĘCIA] Obchody 100 - lecia odzyskania…

WAŻNE: Wypadek w Orszewicach, kombajn wc…

Z ostatniej chwili: Straż i pogotowie ja…

„Dąb Niepodległości" na terenie ZSP…