Posłowie PiS przeciwni rozbudowie szpitala w Łęczycy i renowacji grodziska w Tumie. Paweł Bejda: "Łęczycki Diabeł Boruta nie wypuści Was z piekła!"

Dodane przez ELE24.net

11 stycznia w Sejmie odbyło się głosowanie nad poprawkami budżetu Państwa na rok 2018. Nie zabrakło również projektów zgłoszonych przez Posła Pawła Bejdę. Poseł „Ludowców" chciał przesunięcia funduszy m.in. na inwestycje drogowe, renowację najstarszego zabytku w województwie łódzkim, którym jest grodzisko w Tumie (gm. Góra Św. Małgorzaty), czy rozbudowę szpitali.


Najwięcej projektów dotyczyło rozbudowy dróg wojewódzkich, niemal na terenie całego województwa łódzkiego. Wnioski dotyczyły Wielunia, Działoszyna, Bełchatowa, Kamieńska, Przatowa, Łasku, Ciężkowic, Maluszyna, Widoradza, Zelowa, Bełchatowa, Sieradza, Drzewicy, Brzustowca, Tomaszowa Mazowieckiego i Koluszek.


- W swoich poprawkach uwzględniłem najbardziej strategiczne inwestycje we wszystkich powiatach województwa łódzkiego. W każdej swojej przemowie w Sejmie prosiłem Posłów PiS, aby zagłosowali „za" tymi poprawkami. Niestety ich zachowanie pokazuje, że są dwulicowi. Po prostu zagłosowali przeciwko swoim „małym ojczyznom" - grzmi Poseł Paweł Bejda. - Myślę, że mieszkańcy województwa łódzkiego powinni mieć świadomość, kto nie głosował za tym, aby żyło im się lepiej.


Nie brakowało także projektów dotyczących Łęczycy i całego powiatu. Paweł Bejda chciał również zabezpieczyć pieniądze na remont szpitala w naszym mieście. Bejda chciał przesunięcia 23 milionów złotych na rozbudowę bolku operacyjnego i centralnej sterylizatorni. Taka sama kwota z budżetu Państwa miała zostać przeznaczona na renowację najstarszego zabytku w województwie łódzkim, jakim jest piastowskie grodzisko w Tumie. Czterysta tysięcy złotych miało zostać przeznaczone na wykonanie dokumentacji technicznej obwodnicy w Łęczycy (ciąg drogi wojewódzkiej nr 703).


- Panie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo! Do trzech razy sztuka, bo po raz trzeci zgłaszam poprawkę dotyczącą miasta Łęczycy, a chodzi o rozbudowę szpitala, tak bardzo ważnego w tym regionie, o rozbudowę wysokiej jakości sali operacyjnej - mówił Paweł Bejda w Sejmie. - Szanowni Państwo! Szczególnie zwracam się do posłów Prawa i Sprawiedliwości, a w szczególności do tych, którzy są z województwa łódzkiego. Jeżeli nie zagłosujecie za tą poprawką, to gwarantuję wam, że łęczycki diabeł Boruta was z piekła nie wypuści.


Niestety, Diabeł Boruta nie przestraszył Posłów PiS i propozycje Pawła Bejdy zostały odrzucone!


Przeciwni planom Pawła Bejdy byli:

Małgorzata Janowska, Dariusz Kubiak, Krzysztof Maciejewski, Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Robert Telus, Grzegorz Wojciechowski, Beata Mateusiak-Pielucha, Marek Matuszewski, Piotr Polak, Grzegorz Schreiber, Witold Waszczykowski, Tadeusz Woźniak, Waldemar Buda, Piotr Gliński, Alicja Kaczorowska, Joanna Kopcińska.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…

[ZDJĘCIA] Trwa Sesja Rady Gminy Łęczyca…