Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytanii otwiera swoją szkółkę w Łęczycy! To pierwszy taki ośrodek w Polsce

Dodane przez ELE24.net

Magic Football Academy z Wielkiej Brytanii rozszerza swoją działalność na obszar Polski. Łęczyca będzie pierwszym ośrodkiem w naszym kraju, obchodzącej w tym roku pięć lat istnienia, akademii z Londynu.


Magic Football Academy Łęczyca - taką nazwę nosić będzie filia londyńskiej szkółki piłkarskiej, której współzałożycielem jest łęczycanin - Mariusz Czekalski. Pierwszy trening odbędzie się już 26 sierpnia o godzinie 16:30 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3.


- Decyzja o naszej działalności właśnie w Łęczycy nie jest przypadkowa. Wywodzę się z tego miasta, znam środowisko i po wielu rozmowach i konsultacjach podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu projektu „Magic Polska" właśnie od Łęczycy. Zaczynamy naszą działalność od najmłodszych adeptów piłkarskich, rocznika 2013 i młodszych - informuje Mariusz Czekalski, współzałożyciel Magic Football Academy. - Czy planujemy rozszerzyć swoją działalność na inne roczniki? Jak najbardziej! Jako Magic, byliśmy już z zawodnikami z Łęczycy na wspólnym obozie tego lata, jesteśmy w Polsce bardzo często, planujemy wymianę zawodników, wspólne obozy, jak również turnieje.

Jak dodaje Mariusz Czekalski, Łęczyca ma ogromny potencjał zarówno sportowy, jak i infrastrukturalny, żeby organizować cykliczne turnieje z najlepszymi drużynami i z Polski, jak i z całej Europy.


- Mamy mnóstwo planów i wspólnych projektów, na których przede wszystkim mogą skorzystać dzieci, ale również i miasto - mówi łęczycanin.


Celem Magic Łęczyca będzie przede wszystkim zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i edukacja przez sport.


- Idąc ujednoliconą „magiczną" filozofią pragniemy uczyć naszych podopiecznych szacunku wobec innych, tolerancji, zasad Fair Play, koncentracji, uczciwej rywalizacji, współpracy i współzawodnictwa - dodaje Mariusz Czekalski.


Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 605 831 002 (Łukasz) oraz 697 211 082 (Mariusz), a także pisząc pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz także

Lotnik Łęczyca wraca do hali "Czwór…

[ZDJĘCIA] Hala logistyczna w Zakładzie K…

[ZDJĘCIA] Starosta Łęczycki wręczył upom…

Wysokie wyniki sportowe zawodników z łęc…

Za tydzień projekcja filmu niemego z muz…

Wigilia firmowa lub samorządowa? Restaur…

Już jutro WIRTUOZ w łęczyckim Domu Kultu…

Dwóch poszukiwanych mężczyzn zatrzymanyc…

[ZDJĘCIA] Burmistrz Łęczycy podziękował …

[UWAGA] Idealny pomysł na prezent Mikoła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Powiato…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymcz…

Poznaliśmy nowego dyrektora Miejskiego O…

Uczeń I LO w Łęczycy nagrodzony przez St…

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] Za nami „Mikołajkowa zbiórka k…