Będą dwa ronda w Łęczycy. Ogłoszono już przetarg

Dodane przez ELE24.net

Na stronach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pojawiło się ogłoszenie o zamówieniu na rozbudowę drogi krajowej nr 91 w Łęczycy.


Do 15 listopada 2020 roku ma zakończyć się remont drogi krajowej nr 91 w Łęczycy. Przetarg na roboty budowlane ogłosiła już Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca będzie musiał wykonać m.in. przebudowę nawierzchni drogi krajowej na odcinku przejścia przez Łęczycę, budowę skrzyżowań z ruchem okrężnym (dwóch), korekty łuków oraz istniejących skrzyżowań, przebudowę oraz budowę nowych odcinków chodników, budowę drogi dla rowerów, zjazdy do posesji.


Do zadań wykonawcy należeć będzie także przebudowa/remont obiektów inżynierskich obejmujące: przepust dwuotworowy z prefabrykatów betonowych i przepust żelbetowy monolityczny, budowa ekranów akustycznych, budowę kanalizacji deszczowej oraz wodociągu, budowa urządzeń oczyszczających wody opadowe, przebudowea gazociągu średniego ciśnienia, rozbudowa oświetlenia ulicznego, przebudowę sygnalizacji świetlnej akomodacyjnej na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza – Belwederska, usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną, w tym przełożenie gazociągu, przełożenie wodociągu, kabli i kanalizacji teletechnicznych, kabli i słupów energetycznych, zaworów i urządzeń wodociągowych.


- Planowane przedsięwzięcie istotnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu poruszającym się po drodze krajowej numer 91 oraz zmniejszy prawdopodobieństwo powstania kolizji, wynikające z czynników generujących zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego zarówno kołowego jak i pieszego - czytamy w ogłoszeniu.


Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 550 000,00 zł. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie do dnia 15 listopada 2020 roku. Swoje oferty można składać do dnia 29 marca br. do godziny 11:00..


Pełne ogłoszenie o zamówieniu znajduje się TUTAJ.

Zobacz także

Trwa rekrutacja do Policealnej Szkoły …

[ZDJĘCIA] Za Duchem Kopernika i zapachem…

[ZDJĘCIA] Rozdano strażackie Oskary. Wśr…

[ZDJĘCIA] Z ostatniej chwili: Próba samo…

AKTUALIZACJA: porzucony samochód na środ…

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Zajęcia w Bibliotece Gminnego Centrum Ku…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? …

Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…