Druga szansa dla projektu "Tum - perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej"

Po kilku miesiącach oczekiwań, do Starostwa Powiatowego w Łęczycy dotarła informacja od Pana Grzegorza Szreibera Marszałka Województwa Łódzkiego, który wyraził zgodę na wydłużenie terminu realizacji projektu pn. „ Tum- perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej" do końca 2020 roku. Realizacja projektu, tak długo oczekiwanego ze strony mieszkańców, turystów i osób prowadzących działalność gospodarczą, ma szansę na realizację!


Pierwotnie zakładano termin realizacji projektu do końca sierpnia 2019 roku. Już w grudniu 2018 roku było pewne, że ze względu na brak zgłoszenia się wykonawców, projekt w wyznaczonym terminie nie będzie mógł być zrealizowany.


Dzięki długo oczekiwanej decyzji największy projekt o wartości ponad 11 mln złotych ma szansę na realizację. Pomoże on wzmocnić bazę turystyczną wokół trzech cennych miejsc, związanych z początkiem Łęczycy, niegdyś jednego z ważniejszych miast (civitas) w średniowiecznej Polsce Piastów.


Informacja o możliwości przedłużenia realizacji projektu do końca 2020 roku, daje szansę dla Powiatu Łęczyckiego i Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, które jest realizatorem głównej części projektu. Decyzja Pana Marszałka wymaga jeszcze podpisania aneksu do umowy, ale daje realną szansę na przeprowadzenie procedury zamówień publicznych i zgłoszenie się wykonawcy.


Obecnie trwają także uzgodnienia z Łódzkim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków dokumentacji projektu (części powiatowej), dotyczącej planowanych parkingów przy zabytkowej alei jesionowej i planowanych miejsc parkingowych w najbliższym sąsiedztwie Archikolegiaty Starostwo od kilku miesięcy oczekuje wydania decyzji w sprawie uzgodnień, dzięki czemu możliwa będzie realizacja dalszego procesu inwestycyjnego w tym zakresie.

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Zajęcia w Bibliotece Gminnego Centrum Ku…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? …

Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

[ZDJĘCIA] Ślubowanie nowych radnych Rady…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z "Czwórki…

Rekord Łęczycy Jakuba Grabskiego

[ZDJĘCIA] Kłęby dymu nad Zalewem Miejski…

[ZDJĘCIA] Przedostatnia zbiórka „Sto lit…