Dwa wypadki w gminie Grabów. Dwie osoby trafiły do szpitala. Policja apeluje o ostrożność!

Dodane przez ELE24.net

14 marca 2019 roku na terenie gminy Grabów doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W miejscowości Kadzidłowa kierująca fiatem punto zjechała z drogi i uderzyła w drzewo, a w Odechowie audi zderzyło się z dostawczym peugeotem. Dwie osoby trafiły do szpitala. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach.


Pierwsza informacja o zdarzeniu na stanowisko kierowania łęczyckiej policji wpłynęła o godz. 8.22. Załoga ruchu drogowego została skierowania do miejscowości Kadzidłowa. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 29 – letnia kobieta kierując fiatem punto po pokonaniu łuku drogi, na prostym odcinku straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni i uderzyła w drzewo. Na szczęście poza kierującą w aucie nie było innych osób.


Informacja o kolejnym zdarzeniu wpłynęła o godz. 10.43. W miejscowości Odechów zderzyła się osobówka z dostawczym peugeotem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Krośniewic pojazdowi marki Peugeot, którym kierował 33 – letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego. 66 – letni mieszkaniec pow. łęczyckiego, kierowca audi został ukarany mandatem.


Uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi. Na miejscu poza policją pracowały służby ratunkowe. Kierująca fiatem punto oraz pasażerka audi trafiły do kutnowskiego szpitala.


Policja apeluje o ostrożność!

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci apelują – zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.


Szczególny apelu kierujemy do użytkowników jednośladów o wsiadanie za kierownicę trzeźwym. Choć trwa jeszcze zima, to warunki sprzyjają do korzystania z tego środka transportu. Jednak jak pokazują działania łęczyckiej drogówki nie wszyscy korzystają z niego w sposób odpowiedzialny. 13 marca 2019 roku policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistką tym razem była 46 – letnia kobieta, u której badanie stanu trzeźwości wykazało 0,89 mg/l w wydychanym powietrzu, co w przeliczeniu na promile daje wynik blisko dwóch. Kolejnym niechlubnym wynikiem jest to, że na drogach powiatu łęczyckiego policjanci ujawnili przez dwie doby, aż sześciu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów pomimo spożytego alkoholu, z czego czterech, to rowerzyści.


info. KPP w Łęczycy


Kadzidłowa


Odechów

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

[ZDJĘCIA] Za nami XI Łęczyckie Mistrzost…

[ZDJĘCIA] I Liga Futsalu: LZS Bojano wyg…

Nowe instrumenty dla orkiestry dętej OSP…

[ZDJĘCIA] Niebezpieczny wypadek w Ostrów…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Ostrówku, …

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Od roku ukrywał się przed policją. 41-la…

[WIDEO] Łoś towarzyszył kierowcy na drod…

Podtrzymać dobrą passę i zrewanżować się…

[WIDEO i ZDJĘCIA] Wypadek na autostradzi…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek na autostrad…

Dwa wypadki w gminie Grabów. Dwie osoby …

Kwalifikacja wojskowa w 2019 roku. Spraw…

Z OSTATNIEJ CHWILI: wypadek w Odechowie…

Rajd "Powitanie Wiosny na Ziemi Łęc…

WAŻNE: Poważny wypadek w Kadzidłowej. Os…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy. Dzisiaj wręczo…