Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: ELE24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

[WIDEO] Górnik 1956 Łęczyca zwycięża w ostatnim meczu

Dodane przez Górnik 1956 Łęczyca

Górnik 1956 Łęczyca pokonał PTC Pabianice 5:2 i tym wynikiem zapewnił sobie trzecie miejsce w Lidze Okręgowej  na koniec rundy jesiennej. Mecz był bardzo ciężki, ponieważ boisko było grząskie, co utrudniało płynną grę obu drużynom.


Na początku spotkania śmielej atakowała drużyna z Pabianic, która często zagrażała pod bramką Górnika i udokumentowała to dwoma golami zdobytymi w bardzo krótkim odstępie czasowym. Pierwsza bramka została stracona po stałym fragmencie gry, gdzie Bartosz Bielak uprzedził obrońców Górnika i otworzył wynik spotkania. W 25. minucie drugą bramkę dla PTC zdobył Dariusz Dolewka, który wyszedł sam na sam z Żemigałą i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.


Po starcie dwóch bramek Górnik zabrał się do pracy i szybko chciał nadrobić straty, ale strzał Czekalskiego został zatrzymany przez obrońcę, a następnie znakomitej okazji nie wykorzystał Adam Fogiel. Górnik cały czas atakował drużynę z Pabianic i dopiero pod koniec pierwszej połowy piłkarze z Łęczycy, a dokładnie Michał Sobczak znalazł sposób na pokonanie bramkarza z Pabianic.


W drugiej połowie Górnik 1956 Łęczyca kontynuował swoje ataki na bramkę gości i już na początku bramkę wyrównującą zdobył Dawid Sarafiński. Zawodnicy z Łęczycy chcieli bardzo wygrać to spotkanie i mieli kilka sytuacji na zdobycie bramki, ale świetnie interweniował bramkarz z Pabianic. Dopiero w 75. minucie po lewej stronie Michał Sobczak dograł piłkę do Bogdana Pacałowskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Drużyna z Pabianic w drugiej połowie bardzo rzadko atakowała gospodarzy i to Górnik był drużyną przeważającą, co potwierdził kolejny gol zdobyty 85. minucie przez Dawida Sarafińskiego. Strzelanie tego dnia zakończył Michał Sobczak, który położył na ziemi obrońcę i pewnie pokonał bramkarza.


Górnik 1956 Łęczyca 5:2 PTC Pabianice

Bramki: Sobczak x2, Sarafiński x2, Pacałowski - B., Bielak, Dolewka


Skład: Żemigała - Michałowski, Olczyk, Jarczyński, Basiński, Sobczak, Biśtyga, Czekalski, A. Fogiel, Sarafiński, Pacałowski

Zobacz także

Światłowody łączą elektroników z "G…

Cyberprzemoc głównym tematem rozmów w St…

Halowe Mistrzostwa Polski: Rekordowy bie…

[ZDJĘCIA] Łowicz gościł V Turniej Elimin…

Groźnie w Topoli Królewskiej. Osobówka z…

Święto Zakochanych z marihuaną w tle! Po…

[ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy w Gminnym Prze…

[ZDJĘCIA] Teatr Profilaktyczny dla uczni…

Zbliża się Dzień Otwarty w Szkole Podsta…

Ponad 102 tysiące złotych na nowy żłobek…

Remont ulicy M. Konopnickiej coraz bliże…

[WIDEO] "Jedynka online" nadaj…

Tankował i odjeżdżał, ukradł ponad 1100 …

„Jazda bez dymu” - policjanci i sanepid …

[ZDJĘCIA] Randka z książką w Bibliotece …

W gminie Piątek można składać wnioski o …

Miłośnicy geografii z łęczyckiej "J…

W sobotę kolejny turniej Futsal Młodej E…