[WIDEO] Górnik 1956 Łęczyca zwycięża w ostatnim meczu

Dodane przez Górnik 1956 Łęczyca

Górnik 1956 Łęczyca pokonał PTC Pabianice 5:2 i tym wynikiem zapewnił sobie trzecie miejsce w Lidze Okręgowej  na koniec rundy jesiennej. Mecz był bardzo ciężki, ponieważ boisko było grząskie, co utrudniało płynną grę obu drużynom.


Na początku spotkania śmielej atakowała drużyna z Pabianic, która często zagrażała pod bramką Górnika i udokumentowała to dwoma golami zdobytymi w bardzo krótkim odstępie czasowym. Pierwsza bramka została stracona po stałym fragmencie gry, gdzie Bartosz Bielak uprzedził obrońców Górnika i otworzył wynik spotkania. W 25. minucie drugą bramkę dla PTC zdobył Dariusz Dolewka, który wyszedł sam na sam z Żemigałą i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.


Po starcie dwóch bramek Górnik zabrał się do pracy i szybko chciał nadrobić straty, ale strzał Czekalskiego został zatrzymany przez obrońcę, a następnie znakomitej okazji nie wykorzystał Adam Fogiel. Górnik cały czas atakował drużynę z Pabianic i dopiero pod koniec pierwszej połowy piłkarze z Łęczycy, a dokładnie Michał Sobczak znalazł sposób na pokonanie bramkarza z Pabianic.


W drugiej połowie Górnik 1956 Łęczyca kontynuował swoje ataki na bramkę gości i już na początku bramkę wyrównującą zdobył Dawid Sarafiński. Zawodnicy z Łęczycy chcieli bardzo wygrać to spotkanie i mieli kilka sytuacji na zdobycie bramki, ale świetnie interweniował bramkarz z Pabianic. Dopiero w 75. minucie po lewej stronie Michał Sobczak dograł piłkę do Bogdana Pacałowskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Drużyna z Pabianic w drugiej połowie bardzo rzadko atakowała gospodarzy i to Górnik był drużyną przeważającą, co potwierdził kolejny gol zdobyty 85. minucie przez Dawida Sarafińskiego. Strzelanie tego dnia zakończył Michał Sobczak, który położył na ziemi obrońcę i pewnie pokonał bramkarza.


Górnik 1956 Łęczyca 5:2 PTC Pabianice

Bramki: Sobczak x2, Sarafiński x2, Pacałowski - B., Bielak, Dolewka


Skład: Żemigała - Michałowski, Olczyk, Jarczyński, Basiński, Sobczak, Biśtyga, Czekalski, A. Fogiel, Sarafiński, Pacałowski

Zobacz także

„ Mała Książka – Wielki Człowiek” - Bibl…

Pakistan Zindabad, czyli niech żyje Paki…

Łęczyca na żywo w Łódzkich Wiadomościach…

[ZDJĘCIA] Pięć jednostek OSP gasiło …

[ZDJĘCIA] Dzień sportu na Orliku w Piątk…

W sobotę wyścigi Rowerowe „Jedziemy ślad…

[ZDJĘCIA] Gra miejska "Początki Nie…

Jutro bieg z okazji 100-lecia Niepodległ…

Pożar kamienicy przy Poznańskiej. Ewakua…

[ZDJĘCIA] Festyn z okazji 25-lecia istni…

Zbliża się Łęczycki Bieg z okazji 100 – …

[ZDJĘCIA] Uczniowie "Czwórki" …

Dobra forma lekkoatletów na mityngu w Ło…

Trwa drugi dzień Łęczycy w barwach jesie…

[ZDJĘCIA] Wernisaże wystaw i spektakl Ma…

Zbliżają się warsztaty kulinarne w ramac…

[ZDJĘCIA] Międzynarodowi goście na Placu…

Z ostatniej chwili: Wypadek na autostrad…