[WIDEO] Górnik 1956 Łęczyca zwycięża w ostatnim meczu

Dodane przez Górnik 1956 Łęczyca

Górnik 1956 Łęczyca pokonał PTC Pabianice 5:2 i tym wynikiem zapewnił sobie trzecie miejsce w Lidze Okręgowej  na koniec rundy jesiennej. Mecz był bardzo ciężki, ponieważ boisko było grząskie, co utrudniało płynną grę obu drużynom.


Na początku spotkania śmielej atakowała drużyna z Pabianic, która często zagrażała pod bramką Górnika i udokumentowała to dwoma golami zdobytymi w bardzo krótkim odstępie czasowym. Pierwsza bramka została stracona po stałym fragmencie gry, gdzie Bartosz Bielak uprzedził obrońców Górnika i otworzył wynik spotkania. W 25. minucie drugą bramkę dla PTC zdobył Dariusz Dolewka, który wyszedł sam na sam z Żemigałą i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.


Po starcie dwóch bramek Górnik zabrał się do pracy i szybko chciał nadrobić straty, ale strzał Czekalskiego został zatrzymany przez obrońcę, a następnie znakomitej okazji nie wykorzystał Adam Fogiel. Górnik cały czas atakował drużynę z Pabianic i dopiero pod koniec pierwszej połowy piłkarze z Łęczycy, a dokładnie Michał Sobczak znalazł sposób na pokonanie bramkarza z Pabianic.


W drugiej połowie Górnik 1956 Łęczyca kontynuował swoje ataki na bramkę gości i już na początku bramkę wyrównującą zdobył Dawid Sarafiński. Zawodnicy z Łęczycy chcieli bardzo wygrać to spotkanie i mieli kilka sytuacji na zdobycie bramki, ale świetnie interweniował bramkarz z Pabianic. Dopiero w 75. minucie po lewej stronie Michał Sobczak dograł piłkę do Bogdana Pacałowskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Drużyna z Pabianic w drugiej połowie bardzo rzadko atakowała gospodarzy i to Górnik był drużyną przeważającą, co potwierdził kolejny gol zdobyty 85. minucie przez Dawida Sarafińskiego. Strzelanie tego dnia zakończył Michał Sobczak, który położył na ziemi obrońcę i pewnie pokonał bramkarza.


Górnik 1956 Łęczyca 5:2 PTC Pabianice

Bramki: Sobczak x2, Sarafiński x2, Pacałowski - B., Bielak, Dolewka


Skład: Żemigała - Michałowski, Olczyk, Jarczyński, Basiński, Sobczak, Biśtyga, Czekalski, A. Fogiel, Sarafiński, Pacałowski

Zobacz także

[PILNE] Wypadek w miejsowości Błonie. Au…

[ZDJĘCIA] Zakończenie turnieju i rozdani…

[ZDJĘCIA] Wicemistrzowie Świata zawitali…

[ZDJĘCIA] Masa sportowych emocji i dobra…

Rozstrzygniecie konkursu fotograficznego…

"Moja książka w jesiennej odsłonie …

ZSP Nr 1 w Łęczycy z pomocą dla schronis…

Pod patronatem ELE24: Jutro Mikołajkowy …

Już dziś koncert kolęd na góralską nutę

Półmetek zbiórki - „Sto litrów krwi na s…

[ZDJĘCIA] Ćwiczenia zgrywające „ZIMA 201…

[ZDJĘCIA] Rozpoznajesz tę osobę? Policja…

Nowy sprzęt dla Jednostki Ratowniczo-Gaś…

Są poszukiwani listami gończymi. Policja…

Lodowisko wystartuje jeszcze przed Święt…

Uwaga! Kieszonkowcy grasują na łęczyckim…

Kontrabanda na targowisku. Zabezpieczono…

WAŻNE: Kolejne leki wycofane z obrotu! P…