Już jutro 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęczycy. Uświetni go "wyjątkowe światełko do nieba"

Dodane przez ELE24.net

W niedzielę (13 stycznia) po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Blok koncertowy będzie mieć miejsce przed Ratuszem, ale nie tylko tam trwać będzie zabawa.


Sportową atmosferę zapewni Szkoła Podstawowa nr 3, gdzie właśnie w dzień finału Orkiestry (13 stycznia) o godzinie 9:00 ruszy Turniej Piłki Halowej dla szkół podstawowych, a o godzinie 11:00 zawody, w którym zmierzą się przedstawiciele służb mundurowych. Również w „Trójce" od godziny 11:00 rozpocznie się blok atrakcji – począwszy od możliwości skorzystania z usług fryzjera czy kosmetyczki. Na dzieci w wieku do 9 lat czeka bal karnawałowy z konkursem na najlepszy strój.


Spragnieni słodkości mogą z kolei udać się do Szkoły Podstawowej nr 4. Tam odbędzie się kiermasz ciast, podczas którego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W „Czwórce" również nie zapomniano o najmłodszych i od godziny 10:00 będą mogli oni wziąć udział w grach i zabawach specjalnie dla nich przygotowanych.


Wciąż panuje okres świąteczny i w tym właśnie tonie utrzymane będą wydarzenia organizowane przez Przedszkole nr 4. Przedszkolaki wyśpiewają Koncert Kolęd i Pastorałek, który w placówce rozpocznie się o godzinie 10:00.


Uroczysty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie mieć miejsce przed Ratuszem Miejskim, gdzie odbędzie się, będąca już tradycją, licytacja. Pomimo faktu, że w naszym mieście panuje ostatnio zimowa aura, to o rozgrzanie publiczności zadbają tacy wykonawcy tak: DuoDance, DJ Andreas, MixDance, Zespół Amigos, Zespół Locos, Lift oraz Divers Dance, więc możemy być niemalże pewni gorącej atmosfery. Tam także zostanie puszczone światełko do nieba, które w tym roku będzie wyjątkowe i zupełnie inne niż w latach ubiegłych.


W tym roku pieniądze zbierane są na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.


Na ELE24.net oraz na naszym profilu facebook'owym znajdziecie wiele materiałów, zdjęć i filmów z działań dwóch sztabów, w skład których wchodzi około 150 wolontariuszy.


info: własne / UM Łęczyca

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Ekumeniczne spotkanie „Cent…

[ZDJĘCIA] Łęczycanie uczcili pamięć Prez…

[ZDJĘCIA] Podróżnik Bartek Sabela spotka…

Kolejna drużyna Hurtapu powalczy o awans…

"Światełko do Nieba" dla Jurka…

Siódmoklasiści z „Czwórki” w redakcji DŁ…

Ekumeniczne spotkanie „Centrum Wielokult…

Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Łę…

Poznaj zasady bezpiecznego zachowania si…

Dzieci i młodzież ze Świnic Warckich prz…

W niedzielę Msza Święta za Romana Dmowsk…

Łęczycanie także pożegnają Prezydenta Gd…

Z ostatniej chwili: W bloku czuć gaz. St…

[ZDJĘCIA] Czwórka grała z Jurkiem Owsiak…

Michał Jercha z najlepszym wynikiem w Po…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy! Pobito rekord …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Straż pożarna przy Domi…

Z ostatniej chwili: wyczuwalny zapach ga…