MKLA Łęczyca: Dobry start młodzików w Bełchatowie

Dodane przez MKLA Łęczyca

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKLA Łęczyca na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (Łódź, Kielce). Zawody były najważniejszym etapem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski.

Najlepiej z zespołu wypadła utalentowana miotaczka Julia Kołdrzak. Zwyciężyła pewnie w rzucie dyskiem z bardzo dobrym wynikiem (36.62 m) i zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą (10.77 m).

Bardzo dobrze spisali się płotkarze w biegu na 110 metrów przez płotki. Złoty medal zdobył Michał Jercha (17.74 s), na trzecim miejscu uplasował się Piotr Stasiak (18.45 s), piąty był Mateusz Sas (21.06 s). Dużą walecznością wykazał się w biegu na 2000 m Eryk Sewiło, który mimo upadku pewnie zwyciężył na tym dystansie (6.42.21 min) i uzyskał kwalifikację do startu w Mistrzostwach Polski.

Dwa srebrne medale zdobył Bartosz. Żemigała. W skoku o tyczce uzyskał (3.31 m),a wskoku wzwyż (156 cm). Trzecie miejsce w biegu na 600 m zajął Jakub Grabski (1.32.98 min). Prawo startu w Mistrzostwach Polski oprócz Eryka Sewiło zapewnili sobie już: Julia Kołdrzak (rzut dyskiem), Michał Jercha (110 m. ppł), Bartosz Żemigała (tyczka) i Krystian Kaźmierczak (skok wzwyż). Przed szansą awansu stoi jeszcze Jakub Grabski (600 m).

Pozostałe wyniki:
Kalina Koperska - skok o tyczce - 2.51 m - 4 m-ce
Martyna Rydczak - bieg na 200 przez płotki - 34.31 s - 4 miejsce | bieg na 80 przez płotki - 13.91 s - 7 miejsce
Katarzyna Różańska - pchnięcie kulą -  9.11 m - 4 miejsce | rzut dyskiem - 23.85 m
Piotr Stasiak - bieg na 200 przez płotki -  30.55 - 4 miejsce
Jakub Kmiński - 200 bieg przez płotki - 31.25 s - 8 miejsce
Małgorzata Kocoń - skok wzwyż - 141 cm - 6 miejsce
Andrzej Przybysz - skok o tyczce -  2.11 m -  4 miejsce | bieg na 200 przez płotku - 33,54 s