MKLA Łęczyca: Dwa tytuły mistrzowskie Ewy Różańskiej. „To kolejna nadzieja Łęczycy na udział w Igrzyskach Olimpijskich”

Dodane przez MKLA Łęczyca

​ Dwa tytuły Mistrzowskie zdobyła podczas rozgrywanych w Raciborzu Mistrzostw Polski Juniorów Ewa Różańska. Wygrała pewnie konkurs pchnięcia kulą z wynikiem 15.05 m oraz rzutu młotem [59.14m]. W obu konkurencjach uzyskała minima kwalifikacyjne do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się już za trzy tygodnie w szwedzkim Boras.

W czteroletniej karierze zawodniczka MKLA zdobyła dwanaście złotych medali na Mistrzostwach Polski. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy. Utalentowana miotaczka to kolejna nadzieja Łęczycy, obok Roberta Wolskiego i Roberta Urbanka, na dostąpienie zaszczytu jakim jest udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Bardzo dobrze spisali się w skoku o tyczce nasi dziesięcioboiści. Szymon Kłosiński zajął trzynastą pozycję z wynikiem 3.90 m (rekord życiowy), a Paweł Rybarczyk był szesnasty (3.60 m). Bliski awansu do finału był Maciej Wawrzyniak w pchnięciu kulą. Uzyskał wynik 14.95m i zajął trzynastą pozycję. W rzucie dyskiem był dwudziesty (38.95 m).

Duży sukces odniósł MKLA Łęczyca w klasyfikacji medalowej zawodów. Dwa złota Ewy Różańskiej dały klubowi siódmą lokatę, najwyższą ze wszystkich klubów Województwa Łódzkiego.

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…