MMKS Lotnik Łęczyca rozpoczyna ligowe zmagania. O celach na sezon, zmianach w kadrze i poszukiwaniu sponsora opowiedział trener Robert Łukasiewicz

Dodane przez ELE24.net

Już w najbliższą sobotę, 5 października do rywalizacji w rozgrywkach ligowych wracają siatkarze MMKS Lotnik Łęczyca. Podopieczni Roberta Łukasiewicza będą beniaminkiem II Ligi Siatkówki. Jak wyglądać będzie kadra zespołu oraz jaki będzie cel Lotnika? O tym opowiedział nam trener Robert Łukasiewicz.


MMKS Lotnik Łęczyca solidnie przepracował okres przygotowawczy przed rozgrywkami II Ligi Siatkówki, w którzy będzie występował w roli beniaminka. Jak powiedział nam trener zespołu, Robert Łukasiewicz, podstawowym zadaniem, jakie postawił przed sobą sztab MMKS było utrzymanie wszystkich zawodników z poprzedniego sezonu. Warto podkreślić, że to się udało!

- Udało się utrzymać skład. Ponadto uzupełniliśmy go dwoma zawodnikami - przyjmującym Maciejem Kiciakiem, którego pozyskaliśmy z Bzury Ozorków oraz środkowym Sebastianem Barteckim, który dołączył do nas z MCKiS Jaworzno - mówi Robert Łukasiewicz.


O co będzie walczył beniaminek II Ligi Siatkówki?

- Cel jaki sobie stawiamy, to oczywiście utrzymanie w lidze. Po rundzie zasadniczej drużyny z miejsc 1-4 zagrają play-off o dwa miejsca premiowane dalsza grą o awans do I ligi, a drużyny z miejsc 5-8 zagrają play-off o utrzymanie w lidze, więc marzeniem byłoby miejsce w pierwszej czwórce. Ale po poprzednim sezonie wiemy, że stać nas na wiele, ale przede wszystkim zachowujemy roztropność w działaniu - podkreśla Robert Łukasiewicz.

Jak już wspomnieliśmy, pierwszy mecz ligowy łęczycanie rozegrają już jutro. Rywalem Lotnika będą Czarni Rząśnia, a spotkanie odbędzie się w hali rywala (sobota, 5 października, 18:00). Warto dodać, że najbliższy tydzień będzie bardzo intensywny dla MMKS Lotnik Łęczyca. Po meczu ligowym łęczycanie udadzą się do Szczecina, gdzie w dniach 7 - 11 października rywalizować będą w Mistrzostwach 12. Dywizji Zmechanizowanej. Tam do rozegrania będzie aż sześć spotkań. Po powrocie, 12 października kolejny mecz ligowy - pierwsze, historyczne derby z Bzurą Ozorków. Czy zmieni się miejsce rozgrywania meczów w Łęczycy?


- Mecze domowe będziemy rozgrywać w hali Szkoły Podstawowej nr 4, ale są to tylko trzy mecze w tym roku - 12 i 26 października oraz 7 grudnia, resztę spotkań gramy na wyjeździe. Natomiast w 2020 roku u siebie zagramy 4 mecze. Jeżeli frekwencja przekroczy nasze oczekiwania będziemy się zastanawiać nad zmianą hali - informuje trener łęczycan.


Przedstawiciele klubu cały czas pracują nad wzmocnieniem budżetu Lotnika.

- Obecnie głównym sponsorem naszego klubu jest Miasto Łęczyca, dlatego chcemy zaprosić łęczyckich przedsiębiorców, jak również osoby prywatne do współpracy z naszym klubem - dodaje Robert Łukasiewicz. - Razem możemy przyczynić się do rozwoju łęczyckiej siatkówki na bardzo dobrym poziomie ligowym.


Zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek na sezon 2019/2020 (w nawiasie rok urodzenia, następnie wzrost):

Rozgrywający: Adrian Bartczak (91) 186 cm, Rafał Grabarczyk (85) 196 cm
Środkowi: Seweryn Pisera (96) 204 cm, Tobiasz Klimczak (97) 204 cm, Paweł Dębski (95) 193 cm, Sebastian Bartecki (99) 204 cm, Tomasz Burbul (91) 188 cm
Przyjmujący: Kamil Kacprzak (84) 196 cm, Marek Wawrzyniak (87) 196 cm, Piotr Janiak (88) 198 cm, Maciej Kiciak (97) 190 cm, Tomasz Stańczyk (85) 186 cm
Atakujący: Damian Wdowiak (92) 201 cm, Igor Walczykowski (90) 202 cm
Libero: Jakub Cymbała (93) 185 cm

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Po raz jedenasty pobiegli dla …

[ZDJĘCIA] Powiatowe obchody Dnia Edukacj…

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Pod patronatem ELE24: Wystartowały zapis…

Jak poradziły sobie drużyny Górnika w mi…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Zbliża się kwesta na rzecz ratowania zab…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

„Odpowiedzialność osób nieletnich za czy…

„Dzień Nauczyciel - serca rozwesela”, cz…

Dzień Edukacji Narodowej w łęczyckiej …

[ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodowej w Zes…

Już jutro odbędzie się 11. Bieg Papieski…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Wybory do Sejmu i Senatu: Jak głosowali …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodow…

Starosta Łęczycki w Wojewódzkiej Radzie …

Akcja policji w domu 25-latka. Zabezpiec…