„Mobilna Akademia Młodych Orłów” w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku

W dniu 17.12.2018r gościła w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku MOBILNA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW PZPN. W województwie łódzkim realizowany jest kolejny ogólnopolski projekt PZPN - Mobilna Akademia Młodych Orłów. Celem projektu jest docierania do wszystkich regionów, w których trenerzy potrzebują wsparcia, a zdolni zawodnicy pokierowania ich rozwojem piłkarskim. Zajęcia skierowane są do najlepszych zawodników w kategoriach: orlik (10-11 lat) i młodzik (12-13 lat).


Najpierw, w godzinach 15.00 – 16.00, odbyło się bezpłatne szkolenie pt. ,,Kreatywność" prowadzone przez trenerów PZPN p. Rafał Poznańskiego i p. Sławomira Kraśkę Uczestnikami byli: Prezes Klubu Sportowego „Malina" Piątek, pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Piątku, nauczyciele wychowania fizycznego, zainteresowani trenerzy, animatorzy sportu, rodzice z powiatu łęczyckiego.


Później uczestnicy przenieśli się do hali sportowej, gdzie w godzinach 16.15 – 17.30 odbył się TRENING POKAZOWY z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Klubu Sportowego „Malina" Piątek, Witonianki z Witoni oraz Klubu Sportowego „Górnik" z Łęczycy rocznik U-13 (2006/2007). W trakcie tej części zajęć zaprezentowane zostały różne ćwiczenia związane z przenoszeniem ciężaru gry w wolne strefy boiska Następnie w godzinach 17.30 – 18.30 odbyła się GRA SELEKCYJNA z udziałem dzieci rocznik (2008/2009)-U-11, których celem była identyfikacja i monitoring lokalnych talentów. Nad prawidłowością zajęć czuwali trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów województwa łódzkiego: p. Rafał Poznański i p. Sławomir Kraśka. Rodzice, nauczyciele, trenerzy uzyskali cenne uwagi, wskazówki, pouczenia. „To wspaniała lekcja wychowania fizycznego pod okiem profesjonalistów" – dziękujemy. Uczestnicy spotkania otrzymali fachowe książki, broszury i plakaty.


Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nauczycieli wychowania fizycznego, animatorów sportu, trenerów, rodziców, a co najważniejsze uczniów z w/w placówek. „Czas spędzony dzisiaj na boisku hali sportowej należy do wyjątkowych, gdyż dzisiaj trenowaliśmy pod okiem fachowców PZPN", podkreślali mali piłkarze. Doskonalili grę w piłkę nożną  z chęcią, ogromnym zapałem, zaangażowanie korzystając ze wskazówek, pouczeni podpowiedzi trenerów, oczywiście zgodnie z zasadami fair play.

Zobacz także

Podwójne zwycięstwo sportowców z Góry Św…

Gmina Piątek w 2019r. rozpoczęła realiza…

Stanisław August Thugutt w gronie Honoro…

W Łęczycy powstanie kolejny oddział żłob…

Za nami Turniej Halowej Piłki Nożnej „Sz…

Nowe fakty w sprawie wypadku w Chrząstów…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na krajowej …

[WIDEO] 15-latki zdewastowały działkę! N…

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…