Stadion Miejski w Łęczycy w końcu będzie otwarty dla mieszkańców? "Prosimy o cierpliwość w tym temacie"

Dodane przez ELE24.net

W miniony wtorek (8 stycznia) na łamach naszego portalu pojawiła się publikacja dotycząca zamkniętego dla łęczycan Stadionu Miejskiego (TUTAJ). Głos w tej sprawie zabrali także przedstawiciele Urzędu Miejskiego.


Przypomnijmy, w mediach społecznościowych pojawił się wymowny post z filmem oraz komentarzem dotyczący Stadionu Miejskiego w Łęczycy. Maciej Kiendzierski, łęczycki lekkoatleta, chciał skorzystać z obiektu w celu przeprowadzenia osobistego treningu. Odbił się jednak od zamkniętych bram.


Urząd Miejski w Łęczycy odpowiedział na nasze zapytanie dotyczące Stadionu Miejskiego. Odpowiedź ta niestety nie ucieszy amatorów sportu. Tak, jak informowaliśmy, obiekt jest czynny w dni powszednie codziennie od godziny 7:00 do godziny 20:00, a w soboty i niedziele w godzinach uzgodnionych z administratorem. Okazuje się, że swoją wizytę wcześniej należy zgłosić administratorowi obiektu.


- Zgodnie z regulaminem, z obiektu można korzystać w godzinach od 7:00 do 20:00, po wcześniejszym zgłoszeniu u Administratora, którym jest Jednostka Budżetowa "Zieleń Miejska" w Łęczycy. Administrator na podstawie zgłoszeń ustala harmonogram korzystania z obiektu. Korzystanie ze stadionu wymaga formy pisemnej w postaci podpisanej z Administratorem umowy - mówi Mateusz Kucharski z łęczyckiego magistratu.


Jest jednak nadzieja, że sytuacja ta może się zmienić. W magistracie mają świadomość, że wielu mieszkańców chciałoby korzystać ze stadionu i chcą im to ułatwić.


- Analizowana jest możliwość wprowadzenia pewnych zmian, które w znacznym stopniu ułatwiłyby mieszkańcom dostęp do obiektu. Prosimy o cierpliwość w tym temacie, a o wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco - dodaje M. Kucharski z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.


Czy łęczycanie w końcu doczekają się Stadionu Miejskiego, który będzie "miejskim" nie tylko z nazwy? Do sprawy powrócimy wkrótce. W tej chwili nie pozostaje nam nic innego, jak tylko odesłać do regulaminu obiektu, który jest dostępny m.in. na tablicy ogłoszeń, usytuowanej bezpośrednio przy wejściu na teren obiektu oraz stanowi Załącznik do Uchwały Nr XLVIII/277/2017 Rady Miejskiej w Łęczycy z dnia 6 kwietnia 2017 roku.

Zobacz także

[WIDEO, ZDJĘCIA] Procesja Bożego Ciała p…

Z OSTATNIEJ CHWILI: na autostradzie płon…

Łęczycki Klub Karate "Ippon": …

Mnóstwo atrakcji, koncerty i zabawy dla …

Pożar przy Belwederskiej. Na miejscu dwa…

Targi Rolne "W sercu Polski" j…

Jutro rusza Ogólnopolski Turniej Klasyfi…

Uczniowie "Logosa" zdawali egz…

Jakub Florczak z najlepszym wynikiem w P…

Strażacy nadal usuwają skutki ostatnich …

Zdobądź nową Odznakę Turystyczną "S…

[ZDJĘCIA] Kolejne maluchy trafiły do łęc…

Zbliża się wyścig kolarski „Solidarności…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

[ZDJĘCIA] Za nami XXI Przegląd Orkiestr …

Zbliżają się wakacje, policjanci edukują…

Pijany w sztok kierował auto, zatrzymali…

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…