Świetny start MKLA Łęczyca. Jakub Florczak Mistrzem Polski Juniorów Młodszych

Dodane przez MKLA Łęczyca

​Życiowy sukces, podczas odbywającej się w Poznaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, odniósł Jakub Florczak.


Podopieczny trenera Roberta Kubiaka przeszedł eliminacje w biegu na 110 metrów przez płotki z trzecim czasem [14.26 s]. W biegu finałowym stoczył porywającą walkę z faworyzowanym w tej konkurencji Oskarem Łuckim z BKL Bełchatów. Prowadzącego od startu groźnego rywala wyprzedził dopiero na kratach dystansu, ustanowił nowy, stojący na poziomie europejskim, rekord Łęczycy [13.90 s] i zdobył pierwszy złoty medal w tej konkurencji w historii MKLA Łęczyca.


Na piątym miejscu z rekordem życiowym w trójskoku (13.14 m) uplasował się jeden z kandydatów do medalu, Dominik Nowakowski. Dla utalentowanego łęczyckiego skoczka był to trudny start, gdyż ze względu na odniesioną na początku sezonu letniego kontuzję kolana, jego start aż do dnia zwodów stał pod dużym znakiem zapytania.

Bardzo dobrze zaprezentowała się w rzucie dyskiem Julia Kołdrzak. Z wynikiem 36.42 m zajęła ósmą lokatę, pokonując kilka wyżej sklasyfikowanych w rankingu rywalek. W skoku o tyczce na jedenastej pozycji (3.60 m) sklasyfikowany został Bartosz Żemigała. Miejsce debiutującego w tej imprezie zawodnika jest dobre, jednak jego forma w eliminacjach, które przeszedł wzorowo bez zrzutek, wskazywała na możliwość uzyskania o wiele lepszego rezultatu.


W finale biegu na 400 metrów przez płotki wystąpiło dwóch reprezentantów Łęczycy. Na dwunastej pozycji uplasował się Mateusz Grabski (56.67 s), szesnaste miejsce zajął Bartosz Subocz (57.08 s). Zawodnicy zarówno w eliminacjach jak i finale poprawiali rekordy życiowe i ich start należy uznać za bardzo udany.


Poniżej możliwości wypadł w pchnięciu kulą Adrian Walczak (12.82 m) i Krystian Kaźmierczak w skoku wzwyż (170 cm). Dla debiutujących zawodników, którzy jeszcze w przyszłym roku będą mieli prawo startu w Olimpiadzie Młodzieży będzie to na przyszłość bardzo dobra lekcja pracy nad skutecznością startową.


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

[WIDEO] Pożar domu w Wilczkowicach - zob…

Kilka minut dzieliło od tragedii - łęczy…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Wilczkowicach. Ws…

Już w najbliższy piątek w Piątku koncert…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek…

Kradzież w salonie samochodowym w Łęczyc…