Uczeń Szkoły Podstawowej w Piątku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Danii

W okresie 24-27 października uczeń klasy IV b Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku Szymon Frankiewicz, a przede wszystkim zawodnik Łęczyckiego Klubu Karate „IPPON", w uznaniu ostatnich wyników sportowych oraz aktualnej formy został powołany do Kadry Polski Karate na 11 WUKF European Karate Championships 2019 i reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Odense w Danii.


Na starcie pojawiło się 1 800 zawodników z 23 krajów Europy, całość imprezy to blisko 2500 uczestników. „To były moje pierwsze tak duże i międzynarodowe zawody" wspomina Szymon najmłodszy uczestnik Reprezentacji. Brałem udział w dwóch konkurencjach: kata indywidualne i kumite shobu ippon. Było naprawdę trudno bo poziom wszystkich zawodników był bardzo wysoki.


Z pasją i wciąż z żywymi emocjami opowiada o swoich przeżyciach Szymon. Uwielbia dyscyplinę sportu jaką jest karate. Trenuje od 2014r. „Trenuję dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki po 1-2 godziny – przed zawodami ćwiczyliśmy znacznie więcej, jak się dało to nawet 4 razy w tygodniu po 2 godziny pod okiem profesjonalistów Shihana Macieja Grubskiego, Senseia Mariusza Galanta i Senseia Zbyszka Koconia, którym bardzo serdecznie za wszystko dziękuję. Każde zawody są dla mnie bardzo ważne, teraz już się tak nie stresuję, napięcia mijają po wyjściu na matę. Cieszę się z moich treningów, seminarium oraz różnych wyjazdów, które organizuje Klub Karate „IPPON "w Łęczycy. Mam też zgraną, wspierającą się drużynę i w tym fajnych kolegów" - opowiada Szymon - zachęcając innych uczniów do uprawiania tej dziedziny sportu.


„Mój klub jest naprawdę najlepszy, dzisiaj też mam trening, zapewne po podsumowaniu Mistrzostw Europy będziemy grać z trenerami w piłkę nożną - to też bardzo lubimy", cieszy się młody karateka. „Jestem zadowolony z wyjazdu sportowego, to dla mnie duże przeżycie i doświadczenie. Nie mogę doczekać się już następnych uroczystości, najbliższe to lokalne zawody Mikołajowe, a w przyszłym roku marzę wziąć udział w Pucharze Polski, czy Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Szczecinie w lipcu 2020r, a następnie w Mistrzostwach Europy, które odbędą się we Włoszech w listopadzie 2020r.", informuje nasz uczeń. Kalendarz sportowy młodego sportowca jest wypełniony.


Cóż Szymonowi Frankiewiczowi, gratulujemy, mocno kibicujemy i życzymy sukcesów w dalszej drodze rozwoju jego pasji, zachęcając tym samym młodych ludzi, by każdy szukał i znalazł własną ścieżkę rozwoju, by każdy odnalazł dla siebie własną pasję POWODZENIA!

Zobacz także

Podwójne zwycięstwo sportowców z Góry Św…

Gmina Piątek w 2019r. rozpoczęła realiza…

Stanisław August Thugutt w gronie Honoro…

W Łęczycy powstanie kolejny oddział żłob…

Za nami Turniej Halowej Piłki Nożnej „Sz…

Nowe fakty w sprawie wypadku w Chrząstów…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na krajowej …

[WIDEO] 15-latki zdewastowały działkę! N…

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…