Za nami tenisowa majówka. Na łęczyckim korcie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików

Dodane przez ELE24.net

​W długi majowy weekend 01 - 05 maja na kortach Miejskiego Centrum Tenisowego - MMKT – Łęczyca odbyła się już XII z rzędu Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików Super-Seria, w ramach letniego kalendarza Polskiego Związku Tenisowego z Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Burmistrza Miasta Łęczycy.


W tym roku wiosna przyszła dość wcześnie, mimo to cały czas jest kapryśna, sucha i chłodna. Było to naszym największym zmartwieniem, ale daliśmy radę. Roślinność dookoła pięknie rozkwitła i mogliśmy w niezłych warunkach przeprowadzić nasze 5 dniowe zmagania na 8 fantastycznych kortach Miejskiego Centrum Tenisowego. Tak więc my organizatorzy – MMKT - Łęczyca oraz ok. 60 młodych tenisistów z całej Polski, wspólnie cieszyliśmy się tenisem od rana do wieczora podczas imprezy, którą XII raz z rzędu rozgrywamy zawsze na początku maja.


1 maja we środę o godz.15, jak zwykle w Królewskiej Łęczycy, odbyło się uroczyste otwarcie i serdeczne powitanie przybyłych zawodników oraz Rodziców, trenerów i opiekunów. Nasza młodzież i przyszłość polskiego tenisa walczyła o okazałe 24 - Trofea ufundowane przez Pana Grzegorza Schreibera - Marszałka Województwa Łódzkiego. Natomiast cenne nagrody w postaci sprzętu tenisowego Firmy Wilson, niezawodnego Patrona MMKT – Łęczyca zostały dofinansowane przez Urząd Miasta i wręczone najlepszym podczas uroczystych dekoracji. Zawodnicy oraz przybyli goście za swoją bazę mieli Hotel Chrobry wraz z restauracją Królewska w Topoli, gdzie od kilku lat zawsze mieszkają tenisiści odwiedzający Łęczycę. Sędzią naczelnym kilkudniowych zmagań był młody arbiter Wojciech Mazerant z Łodzi, wyznaczony przez Kolegium Sędziów PZT, oraz 2 sędziów strefowych…serdeczne podziękowania za perfekcyjne, idealne przeprowadzenie turnieju.


Mamy pewność, że tegoroczna XII Edycja była wspaniałym przedsięwzięciem, stojącym na wysokim poziomie organizacyjnym oraz sportowym, dziękujemy serdecznie wszystkim Gościom za przybycie i spędzenie kilku dni w Królewskiej, historycznej Łęczycy. My ze swej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby kolejna XIII Edycja była również wyjątkowa i godna Honorowego Patrona Pana Marszałka Województwa Łódzkiego.…tradycje zobowiązują. Jesteśmy pewni, że władze samorządowe Województwa wraz z władzami Królewskiej Łęczycy bardzo nam w tym pomogą i wspólnie będziemy mogli cieszyć się tenisowym świętem XIII – Edycji imprezy.


Finał singla dziewcząt:

  • Głowacka Maria [1] (TS IDEA SPORT Toruń) - Gniewkowska Oriana [6] (Sopot Tenis Klub)


Finał singla chłopców:

  • Juszczak Dorian [2] (Promasters Szczecin) - Pankowski Antoni [4] (SKF Szczawno-Zdrój)


Finał debla dziewcząt wygrały:

  • Głowacka Maria [1] (TS IDEA SPORT Toruń)
  • Stypuła Laura (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki)


Finał debla chłopców wygrali:

  • Allen Andy [2] (MKS Andrychów)
  • Juszczak Dorian (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters)info. Miejskie Centrum Tenisowe - MMKT - Łęczyca

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Powstała wyjątkowa publikacja …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Duży pożar w Śladkowie…

Jeszcze jeden wyjazd strażaków. Duży poż…

[ZDJĘCIA] Ponad 400 litrów krwi dla uczc…

Kolejny pożar w powiecie łęczyckim. Pali…

Pracowity dzień strażaków. Działania w M…

Aktualizacja: Samochód rozbił się o drze…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Karsznicac…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…

Co z przebudową drogi krajowej nr 91 w Ł…

Wypadek w Podgórzu. Przed osobówkę wbieg…

Już w niedzielę charytatywny koncert w G…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

[PILNE] Pożar warsztatu meblowego w Piąt…