[ZDJĘCIA] Powstała wyjątkowa publikacja o historii policji w powiecie łęczyckim. Za nami wieczór autorski

Dodane przez ELE24.net

W Muzeum w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie dotyczące książki „Ocalić od zapomnienia. Powstanie i działalność policji na terenie powiatu łęczyckiego II Rzeczpospolitej".


Kilkadziesiąt osób, w tym wnuk ostatniego Komendanta Policji w Łęczycy, Krzysztof Kośla, córka policjanta Policji Państwowej, Teresa Nowak, Zofia Matias, osoba, która przekazała dużo informacji z okresu 20-lecia, a także Dyrektor Muzeum w Łęczycy, Hanna Pawłowska, Starosta Łęczycki, Janusz Mielczarek, Komendant Straży Miejskiej, Tomasz Olczyk, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, Marek Mikołajczyk oraz Senator Przemysław Błaszczyk, pojawiło się w murach łęczyckiego Zamku Królewskiego, gdzie odbyło się spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Łęczycy, Zbigniewem Gruszczyńskim oraz podinsp. w stanie spoczynku, Dariuszem Kupiszem - autorami książki „Ocalić od zapomnienia. Powstanie i działalność policji na terenie powiatu łęczyckiego II Rzeczpospolitej". 

Autorzy książki opowiedzieli o kulisach powstawania publikacji, trudnościach jakie napotkali oraz wyzwaniach, z którymi musieli się zmierzyć. W książce opisane zostało m.in. codzienne życie policjantów Policji Państwowej i przedstawiono ich losy. Przedstawiono w niej wiele zdjęć i historii z tamtego okresu przekazanych autorom książki.


Na zakończenie spotkania autorzy książki wręczyli pierwsze egzemplarze publikacji członkom rodziny łęczyckich policjantów z okresu 20-lecia międzywojennego, a także osobom, ktore przyczyniły się do powstania książki.


Zobacz zdjęcia ze spotkania:

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kaskaderskie pokazy konne podc…

[ZDJĘCIA] Orzeł, sowy, sokoły i kondor. …

Brama do średniowiecza na Zamku w Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Grupy rekonstrukcyjne, liczne …

[ZDJĘCIA] Lekkoatleci MKLA na ostatniej …

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

"Rycerze kontra Samuraje". Już…

Iskra Góra Św. Małgorzaty pierwszym rywa…

[ZDJĘCIA] Przerwano poszukiwania Marcina…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Odbudowa piastowskiego grodu w Tumie cor…

WAŻNE: Trwają poszukiwania Marcina Gracz…

Poznaliśmy kadrę Górnika 1956 Łęczyca! S…

Jutro startuje XXI Międzynarodowy Turnie…

[ZDJĘCIA] Festiwal strzelecki przy Kalis…

Zbliża się kolejny Orlikowy Turniej Piłk…

Sara Darmach walczy o tytuł Miss Polski …