„Dotknij Olimpijskiego Medalu” w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 TADEUSZ MYTNIK – polski kolarz szosowy i torowy, podoficer Marynarki Wojennej, srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista szosowych mistrzostw świata, wielokrotny mistrz Polski, zwycięzca Tour de Pologne, specjalista w szosowej indywidualnej jeździe na czas oraz handlowiec odwiedził Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku z udziałem uczniów i Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bitwy nad Bzurą w Piątku.


Spotkanie z kolarzem otworzyła pani dyrektor Krystyna Grabowska. Powitała przybyłych Gości w osobach Pana Tadeusza Mytnika, Pana Mieczysława Nowickiego oraz Prezesa LKS „Malina" Piątek Pana Bogdana Urbanka. Następnie głos zabrał Prezes Regionalnej Izby Olimpijskiej Pan Mieczysław Nowicki – przedstawił Gościa. Głos zabrał nasz medalista Pan Tadeusz Mytnik. Opowiedział o swojej ścieżce sportowej, o sukcesach i porażkach. Zaapelował do zebranych, byśmy „mieli szacunek dla każdego zawodnika, dla rodziców, dziadków, dla rówieśników". Prosił, „byśmy kierowali się zawsze zasadami fair play". „Zostawcie te telefony, a popatrzcie co dzieje się wokół Was", namawiał medalista. Opowiadał o codziennym życiu „nie mieliśmy dużo pieniędzy, a dzięki uprawianemu kolarstwu zwiedziłem cały świat". Apelował „znajdujcie czas na sport, odchodźcie od komputerów, życie jest piękne i szkoda czasu na wielogodzinne wpatrywanie się w ekran monitora".


Zachęcał młodych ludzi „edukujcie się, idźcie na salę sportową, biegajcie, a to wszystko zaowocuje w przyszłości". Nawoływał uczniów „sport, sport – nauka, nauka – wszystko musi iść w parze. Nie marnujcie czasu na bezczynność. „Poprzez sport poznałem życie, poznałem siebie, poznałem świat i dziękuję ludziom, którzy mi w tym pomogli. Nie zwalniajcie się z zajęć wychowania fizycznego". Pan Tadeusz Mytnik prosił młodzież szkolną, by uczyli się przyjmować porażki z godnością, bo to wkomponowane jest w codzienne życie człowieka. Nie zawsze odnosimy sukcesy, nie zawsze otrzymujemy medale. Nigdy nie poddawajcie się". Namawiał uczniów, by podróżowali rowerem przez życie, przez świat, by poznawali ten świat. Podkreślał, że „droga jest zawsze otwarta do medalu, to zależy także od nas samych, od naszej postawy".


Oczywiście uczestnicy spotkania mieli możliwość dotknięcia trofeów sportowca – Jego medali i koszulek ze sportowych kolarskich zmagań. Oczywiście zadawali wiele pytań, odpowiadali na pytania MISTRZA, otrzymując nagrody za posiadaną wiedzę sportową wraz ze znaczkiem 100 – lecia PKOL.


Dziękujemy, że mieliśmy możliwość spotkania takiego bardzo pozytywnego sportowca – kolarza, podziwiania Jego sportowych trofeów, ale także podziwiania Jego samego, podkreślali uczestnicy spotkania. Oczywiście wiele rozmów toczyło się już po spotkaniu, uczniowie prosili o autografy Mistrza.


Dzisiejsza lekcja w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku nt. „Dotknij olimpijskiego medalu" należy do niezwykle ciekawych i niecodziennych zajęć, która na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania. Na koniec Pani dyrektor, w imieniu Pana Wójta Gminy Piątek Krzysztofa Lisieckiego, wręczyła Panu Tadeuszowi Mytnikowi CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY POBYT W GEOMETRYCZNYM ŚRODKU POLSKI. Honorowi Goście wpisali się do szkolnej kroniki – DZIĘKUJEMY. !

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Uczniowie "Jedynki" …

[ZDJĘCIA] Wypadek na skrzyżowaniu Belwed…

Emocjonująca niedziela w Grabowskiej Lid…

Junior Hurtap Łęczyca z medalem Młodzież…

Lekkoatleci z Łęczycy na kolejnym etapie…

Z piekła do nieba i z powrotem. Junior H…

Junior Hurtap Łęczyca zagra o medale Mis…

[ZDJĘCIA] Zniszczony przystanek autobuso…

Siedem goli i kolejny pogrom w meczu Hur…

Z ostatniej chwili: Próba samobójcza na …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dominacja Lotnika w me…

Pokaz siły Juniorów z Hurtapu. Łęczycani…

WAŻNE: Tragiczny początek dnia w powieci…

Falstart Hurtapu Łęczyca. Przegrana na p…

Ważny mecz przed Lotnikiem Łęczyca. Rywa…

[ZDJĘCIA] Zobacz, jak wyglądały ferie w …

Młodzi zawodnicy Hurtapu Łęczyca powalcz…

[ZDJĘCIA] Jeździli po wsiach, napadali n…