Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytanii otwiera swoją szkółkę w Łęczycy! W poniedziałek pierwszy trening

Dodane przez ELE24.net

Magic Football Academy z Wielkiej Brytanii rozszerza swoją działalność na obszar Polski. Łęczyca będzie pierwszym ośrodkiem w naszym kraju, obchodzącej w tym roku pięć lat istnienia, akademii z Londynu.


Magic Football Academy Łęczyca - taką nazwę nosić będzie filia londyńskiej szkółki piłkarskiej, której współzałożycielem jest łęczycanin - Mariusz Czekalski. Pierwszy trening odbędzie się już 26 sierpnia o godzinie 16:30 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3.


- Decyzja o naszej działalności właśnie w Łęczycy nie jest przypadkowa. Wywodzę się z tego miasta, znam środowisko i po wielu rozmowach i konsultacjach podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu projektu „Magic Polska" właśnie od Łęczycy. Zaczynamy naszą działalność od najmłodszych adeptów piłkarskich, rocznika 2013 i młodszych - informuje Mariusz Czekalski, współzałożyciel Magic Football Academy. - Czy planujemy rozszerzyć swoją działalność na inne roczniki? Jak najbardziej! Jako Magic, byliśmy już z zawodnikami z Łęczycy na wspólnym obozie tego lata, jesteśmy w Polsce bardzo często, planujemy wymianę zawodników, wspólne obozy, jak również turnieje.

Jak dodaje Mariusz Czekalski, Łęczyca ma ogromny potencjał zarówno sportowy, jak i infrastrukturalny, żeby organizować cykliczne turnieje z najlepszymi drużynami i z Polski, jak i z całej Europy.


- Mamy mnóstwo planów i wspólnych projektów, na których przede wszystkim mogą skorzystać dzieci, ale również i miasto - mówi łęczycanin.


Celem Magic Łęczyca będzie przede wszystkim zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i edukacja przez sport.

- Idąc ujednoliconą „magiczną" filozofią pragniemy uczyć naszych podopiecznych szacunku wobec innych, tolerancji, zasad Fair Play, koncentracji, uczciwej rywalizacji, współpracy i współzawodnictwa - dodaje Mariusz Czekalski.


Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 605 831 002 (Łukasz) oraz 697 211 082 (Mariusz), a także pisząc pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Po raz jedenasty pobiegli dla …

[ZDJĘCIA] Powiatowe obchody Dnia Edukacj…

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Pod patronatem ELE24: Wystartowały zapis…

Jak poradziły sobie drużyny Górnika w mi…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Zbliża się kwesta na rzecz ratowania zab…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

„Odpowiedzialność osób nieletnich za czy…

„Dzień Nauczyciel - serca rozwesela”, cz…

Dzień Edukacji Narodowej w łęczyckiej …

[ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodowej w Zes…

Już jutro odbędzie się 11. Bieg Papieski…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Wybory do Sejmu i Senatu: Jak głosowali …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodow…

Starosta Łęczycki w Wojewódzkiej Radzie …

Akcja policji w domu 25-latka. Zabezpiec…