[ZDJĘCIA] Dzień Australii z "Trójką" – Australia Day in SP3

26 stycznia to jeden z najważniejszych dni w roku na Antypodach. To Dzień Australii. Jest to dzień wolny od pracy, kiedy gęste tłumy świętują od rana do późnej nocy. W każdym mieście mnóstwo się dzieje, są koncerty, wystawy, zawody surfingowe, pokazy wojskowe, wyścigi statków czy na przykład pływanie na wielkich nadmuchanych materacach - klapkach. Spora część Australijczyków wybiera się właśnie na plażę, bo jest to tradycyjnie bardzo popularne miejsce do świętowania w ogóle.


W szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy w piątek 25 stycznia odbyły się dwie lekcje otwarte, podczas których najmłodsi uczniowie naszej szkoły, jak również najstarsze przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy zapoznali się z wieloma ciekawymi faktami na temat tego egzotycznego dla nas kraju.


Ciekawostki geograficzne i kulturowe, quizy, piosenka Kylie Minogue „Especially for you" wykonana przez Małgosię Zawieruchę, uczennicę klasy 8A, „Waltzing Matilda" - australijski nieoficjalny „hymn" wykonany przez uczennice klasy 6A, ciekawostki przygotowane przez uczniów klasy 6A oraz plakaty i prace ukazujące różnorodność kulturowo—przyrodniczą Australii, przygotowane przez uczniów klas 5-8 naszej szkoły, i-puzzle, filmiki oraz degustacja ciasteczek z oryginalnym australijskim masłem cytrynowym to elementy lekcji otwartych przygotowane przez nauczycielkę języka angielskiego p. Agnieszkę Kaźmierczak.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

[WIDEO] Pożar domu w Wilczkowicach - zob…

Kilka minut dzieliło od tragedii - łęczy…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Wilczkowicach. Ws…

Już w najbliższy piątek w Piątku koncert…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek…

Kradzież w salonie samochodowym w Łęczyc…