[ZDJĘCIA] Dzień Australii z "Trójką" – Australia Day in SP3

26 stycznia to jeden z najważniejszych dni w roku na Antypodach. To Dzień Australii. Jest to dzień wolny od pracy, kiedy gęste tłumy świętują od rana do późnej nocy. W każdym mieście mnóstwo się dzieje, są koncerty, wystawy, zawody surfingowe, pokazy wojskowe, wyścigi statków czy na przykład pływanie na wielkich nadmuchanych materacach - klapkach. Spora część Australijczyków wybiera się właśnie na plażę, bo jest to tradycyjnie bardzo popularne miejsce do świętowania w ogóle.


W szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy w piątek 25 stycznia odbyły się dwie lekcje otwarte, podczas których najmłodsi uczniowie naszej szkoły, jak również najstarsze przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy zapoznali się z wieloma ciekawymi faktami na temat tego egzotycznego dla nas kraju.


Ciekawostki geograficzne i kulturowe, quizy, piosenka Kylie Minogue „Especially for you" wykonana przez Małgosię Zawieruchę, uczennicę klasy 8A, „Waltzing Matilda" - australijski nieoficjalny „hymn" wykonany przez uczennice klasy 6A, ciekawostki przygotowane przez uczniów klasy 6A oraz plakaty i prace ukazujące różnorodność kulturowo—przyrodniczą Australii, przygotowane przez uczniów klas 5-8 naszej szkoły, i-puzzle, filmiki oraz degustacja ciasteczek z oryginalnym australijskim masłem cytrynowym to elementy lekcji otwartych przygotowane przez nauczycielkę języka angielskiego p. Agnieszkę Kaźmierczak.

Zobacz także

Ekologiczny zakątek w Topoli Królewskiej

[ZDJĘCIA] Wielkie strzelanie w Kościelcu…

Podopieczni Przedszkola Nr 2 w Łęczycy k…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt diagnostyczny traf…

[ZDJĘCIA] Dziewczynka z zapałkami w mura…

Włodarze samorządów z powiatu łęczyckieg…

Kiermasz świąteczny w DK już w najbliższ…

W weekend kolejna edycja Ogólnopolskiego…

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły w "…

Ponad pół tony karmy dla łęczyckiego sch…

Przed nami Puchar Polski w Futsalu Kobie…

W Łęczycy odbyła się wigilia dla samotny…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Zmarł Leszek Dryjer, miał 62 lata

Spotkanie członków TMZŁ w Ratuszu Miejsk…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Świąteczny lip dub gru…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Drużyna z ZSP Nr 1 w Łęczycy Wicemistrze…