Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: ELE24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Zatrzymanie krążenia, zadławienia i krwotoki - w "Grodzkiej" uczyli się pomagać potrzebującym

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy i żołnierze z Wojskowej Straży Pożarnej w Leźnicy Wielkiej przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klasy mundurowej w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.


Szkolenie obejmowało część teoretyczną, oraz praktyczną, która przeprowadzona była przy udziale strażaków. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie szkolenia był mł. asp. mgr Radosław Zieliński Powiatowy Koordynator ratownictwa medycznego w KP PSP w Łęczycy.


Praktyczne ćwiczenia były realizowane na kilku stanowiskach a młodzież uczyła się m.in. poprawnego rozpoznania poszkodowanego będącego w stanie nagłego zagrożenia życia, poprawnego przeprowadzenia BLS (podstawowych zabiegów resuscytacyjnych) oraz nagłego zatrzymania krążenia u niemowląt, dzieci i dorosłych. Ćwiczono również pierwszą pomoc w zadławieniach, krwotokach oraz inne zagadnienia z pierwszej pomocy medycznej.


Młodzieży zostało również przedstawione jak strażacy udzielają Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Takie szkolenie jest organizowane corocznie a uczniowie bardzo chętnie biorą w nim udział. Pierwsza pomoc jest niezwykle istotna, ponieważ bardzo dużo zależy od posiadanej wiedzy i wyćwiczonych zachowań, aby wdrożyć zasady pierwszej pomocy medycznej jak jest się świadkiem, gdy ktoś potrzebuje tej pomocy. Statystyki pokazują, że podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez przypadkowych świadków zdarzenia rokują wysoko w przeżywalności osoby poszkodowanej. Celem takich szkoleń jest propagowanie wiedzy na temat pierwszej pomocy, aby właściwie reagować w przypadku zagrożenia życia ludzkiego.

Zobacz także

[UWAGA] Dachowanie i rozbite samochody, …

Policja Łęczyca: Zbliżają się Święta Wie…

Pierwszoklasiści z "Jedynki" o…

Warsztaty zdobienia jajek Wielkanocnych

Uwaga łęczycanie! Będą zawieje śnieżne i…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Leźnic…

Włamał się i splądrował plebanię. 33-lat…

#KomórkomaniazDKMS - Grodzkastart! Jutro…

"Jeden dzień z życia Boruty" -…

Szedł do pracy z... narkotykami. Zabezpi…

[ZDJĘCIA] Żołnierze z całej Polski w Leź…

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wie…

Uczniowie "Jedynki" wezmą udzi…

Dotacje dla organizacji pozarządowych i …

Ciężarówka uderzyła w bariery na autostr…

Niebezpieczny wypadek na DK91. Interweni…

Kurs języka hiszpańskiego w ZSP Nr 1 w Ł…

Wypadek na A2 - kierowca Opla przetransp…