Zatrzymanie krążenia, zadławienia i krwotoki - w "Grodzkiej" uczyli się pomagać potrzebującym

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy i żołnierze z Wojskowej Straży Pożarnej w Leźnicy Wielkiej przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klasy mundurowej w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.


Szkolenie obejmowało część teoretyczną, oraz praktyczną, która przeprowadzona była przy udziale strażaków. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie szkolenia był mł. asp. mgr Radosław Zieliński Powiatowy Koordynator ratownictwa medycznego w KP PSP w Łęczycy.


Praktyczne ćwiczenia były realizowane na kilku stanowiskach a młodzież uczyła się m.in. poprawnego rozpoznania poszkodowanego będącego w stanie nagłego zagrożenia życia, poprawnego przeprowadzenia BLS (podstawowych zabiegów resuscytacyjnych) oraz nagłego zatrzymania krążenia u niemowląt, dzieci i dorosłych. Ćwiczono również pierwszą pomoc w zadławieniach, krwotokach oraz inne zagadnienia z pierwszej pomocy medycznej.


Młodzieży zostało również przedstawione jak strażacy udzielają Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Takie szkolenie jest organizowane corocznie a uczniowie bardzo chętnie biorą w nim udział. Pierwsza pomoc jest niezwykle istotna, ponieważ bardzo dużo zależy od posiadanej wiedzy i wyćwiczonych zachowań, aby wdrożyć zasady pierwszej pomocy medycznej jak jest się świadkiem, gdy ktoś potrzebuje tej pomocy. Statystyki pokazują, że podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez przypadkowych świadków zdarzenia rokują wysoko w przeżywalności osoby poszkodowanej. Celem takich szkoleń jest propagowanie wiedzy na temat pierwszej pomocy, aby właściwie reagować w przypadku zagrożenia życia ludzkiego.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Górnik znaczy Widzew. Wizyta m…

Przekazanie defibrylatora treningowego n…

[PILNE] Zwrot w sprawie wójta gminy Dasz…

Ilona Rafalska - "Kobieta w samorzą…

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podsta…

[ZDJĘCIA] Pożar w Witoni. Płonie budynek…

WAŻNE: Pożar w budynku mieszkalnym w Wit…

[ZDJĘCIA] Pokazy, konkursy i kolorowe st…

[ZDJĘCIA] XII Hubertus Łęczycki zainaugu…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Wypadek w Witonii -…

Duże utrudnienia podczas XII Dnia Święte…

Już jutro XII Obchody Dnia Świętego Hube…

[ZDJĘCIA] W Witoni powstał Klub Seniora+

[WIDEO, ZDJĘCIA] "Razem prowadzimy …

[ZDJĘCIA] Październik miesiącem krwiodaw…

Ogromny pożar składowiska odpadów w Grab…

[AKTUALIZACJA] Zaginął pies! Właściciele…

WAŻNE: Ogromne pożary w Grabowie. Sprawą…