Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: ELE24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Zatrzymanie krążenia, zadławienia i krwotoki - w "Grodzkiej" uczyli się pomagać potrzebującym

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy i żołnierze z Wojskowej Straży Pożarnej w Leźnicy Wielkiej przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klasy mundurowej w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.


Szkolenie obejmowało część teoretyczną, oraz praktyczną, która przeprowadzona była przy udziale strażaków. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie szkolenia był mł. asp. mgr Radosław Zieliński Powiatowy Koordynator ratownictwa medycznego w KP PSP w Łęczycy.


Praktyczne ćwiczenia były realizowane na kilku stanowiskach a młodzież uczyła się m.in. poprawnego rozpoznania poszkodowanego będącego w stanie nagłego zagrożenia życia, poprawnego przeprowadzenia BLS (podstawowych zabiegów resuscytacyjnych) oraz nagłego zatrzymania krążenia u niemowląt, dzieci i dorosłych. Ćwiczono również pierwszą pomoc w zadławieniach, krwotokach oraz inne zagadnienia z pierwszej pomocy medycznej.


Młodzieży zostało również przedstawione jak strażacy udzielają Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Takie szkolenie jest organizowane corocznie a uczniowie bardzo chętnie biorą w nim udział. Pierwsza pomoc jest niezwykle istotna, ponieważ bardzo dużo zależy od posiadanej wiedzy i wyćwiczonych zachowań, aby wdrożyć zasady pierwszej pomocy medycznej jak jest się świadkiem, gdy ktoś potrzebuje tej pomocy. Statystyki pokazują, że podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez przypadkowych świadków zdarzenia rokują wysoko w przeżywalności osoby poszkodowanej. Celem takich szkoleń jest propagowanie wiedzy na temat pierwszej pomocy, aby właściwie reagować w przypadku zagrożenia życia ludzkiego.

Zobacz także

MMP - Dzień II: Trwa zacięta walka o awa…

MMP: Remisowa inauguracja Hurtapu Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Za nami Otwarte Halowe Mistrzo…

[ZDJĘCIA, WIDEO] Młodzieżowe Mistrzostwa…

[ZDJĘCIA] Kolejne Warsztaty - "Osik…

Uwaga kierowcy! Możliwe oblodzenia, na d…

Ogólnopolski sukces uczniów ZSP nr 1 w Ł…

Pod patronatem ELE24: Startują Mistrzost…

[ZDJĘCIA] Finał akcji "Do serca prz…

Kiermasz Świąteczny - 16 grudnia w MCH S…

[AKTUALIZACJA] Na skrzyżowaniu zderzyły …

Specjalistyczne samochody trafiły do ośr…

Osobówka wjechała w wojskową ciężarówkę…

Zaproszenie na Gostynińską Wigilię

Sukcesy uczniów ZSP nr 1 w Łęczycy. Zrob…

Nadchodzą mrozy, bezdomni walczą o przet…

Społeczność ZSP nr 1 w Łęczycy zbierała …

Gdzie szukać środków finansowych na real…