Górnik 1956 Łęczyca brał udział w turnieju w Zgierzu

Dodane przez Górnik 1956 Łęczyca

W dniu 30 listopada 2019 roku zawodnicy Górnika 1956 Łęczyca wzięli udział w turnieju w Zgierzu o Puchar Macieja Kozłowskiego.


Udział w turnieju wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Piłkarze z Łęczycy trafili do grupy B w której rywalizowali z drużynami: Boruta II Zgierz, BS Talent Łódź, Orzeł Parzęczew i ŁKS Łódź. W grupie A znalazły się drużyny: Boruta I Zgierz, Włókniarz Zgierz, Bzura Ozorków, SAF Widzew Łódź, FA Łódź Retkinia.


W fazie grupowej łęczycanie radzili sobie bardzo dobrze, nie przegrywając meczu i wyszli w grupy na drugim miejscu.


Wyniki spotkań w grupie:

Górnik 1956 Łęczyca 1:1 ŁKS Łódź

Górnik 1956 Łęczyca 2:2 Orzeł Parzęczew

Górnik 1956 Łęczyca 8:1 Boruta II Zgierz

Górnik 1956 Łęczyca 2:1 BS Talent Łódź


Górnik 1956 Łęczyca awansował do półfinału z drugiego miejsca, a jego rywalem była FA Łódź Retkinia, która okazała się zwycięzcą grupy A i w meczu pomiędzy tymi drużynami w regulaminowym czasie gry padł remis i o tym, kto zagra w wielkim finale turnieju decydowały rzuty karne. Niestety lepiej wykonali je zawodnicy w Łodzi i to oni zagrali w finale a zawodnikom Górnika pozostała walka o trzecie miejsce w turnieju z drużyną Boruta I Zgierz, która uległa w drugim półfinale ŁKS Łódź.


Mecz o 3 miejsce był bardzo zacięty i obfitował w wiele bramek, ale po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik remisowy i kolejny raz przyszło zawodnikom z Łęczycy wyłonić zwycięzcę po rzutach karnych i kolejny raz lepsi w tym elemencie byli rywale, co spowodowało, że Górnik 1956 Łęczyca ostatecznie zajął 4 miejsce.


Trener Michał Sobczak powiedział -  Postawę naszych zawodników oceniam bardzo pozytywnie, ponieważ żadnego meczu nie przegraliśmy w czasie regulaminowym, tylko dopiero po rzutach karnych w półfinale i w meczu o trzecie miejsce, a jak każdy dobrze wie, w hali rzuty karne to jest loteria. Dodatkowo jako jedyna drużyna zremisowaliśmy ze zwycięzcą całego turnieju - ŁKS Łódź.


Już 14 grudnia Klub Górnik 1956 Łęczyca wraz z rodzicami organizuje kolejną edycję Turnieju Mikołajkowego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy, na którą serdecznie zapraszam w imieniu zawodników, rodziców, Zarządu Klubu oraz swoim.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…

[ZDJĘCIA] Trwa Sesja Rady Gminy Łęczyca…