[ZDJĘCIA] Klasa pod chmurką w SP4 już funkcjonuje

Pierwsze lekcje już za nami, a wszystko zaczęło się w dniach 21 i 27 kwietnia 2018r. kiedy to działy się w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy rzeczy niezwykłe. Grupa Rodziców z klasy IIID oraz wolontariuszy z Fundacji ING dzieciom wykonała fantastyczną pracę stworzenia zielonej pracowni, aby w ciepłe dni można było uczyć się w innych warunkach. Największe podziękowania należą się inicjatorce całej akcji Pani Renacie Piotrowicz - mamie bliźniaków Antoniego i Szymona z klasy IIID. To ona napisała projekt i pozyskała dla szkoły 6 000 zł, a następnie swoim zaangażowaniem zaraziła rodziców, uczniów i młodych wolontariuszy. Dwa spotkania i mnóstwo pozytywnej energii zaowocowało tak twórczo.


Pragnę do tych podziękowań dołączyć jeszcze piękny gest państwa Wiktorskich - rodziców Dominiki z klasy IVB. Mamie za usłyszenie i przekazanie prośby, że potrzebujemy ziemi, a tacie za ufundowanie dla nas całej wywrotki. Takie działania dodają nam skrzydeł.


W pracę na rzecz zielonej pracowni zaangażowały się również cztery nauczycielki - Pani Elżbieta Zwierzyńska, Pani Emilia Prusińska i Pani Marzena Kowalska, która wykonała zdjęcia oraz Pani wicedyrektor Monika Antczak. Sprzęt i przygotowania ściany garażu oraz dokonanie zakupów wzięli na siebie Panowie - Jan Kiendzierski oraz Stanisław Zieliński.


Na zdjęciach oprócz rodziców np. Pani Karoliny Wawrzyniak i wolontariuszy są uczniowie - Krzysio Wawrzyniak, Alan Niwiński i Dawid Czerniak. Ale super! - chłopaki!. Całkowity efekt wymaga jeszcze namalowania graffiti, które wkrótce również zostanie wykonane. Dokupimy kolorowe poduszki oraz jak wystarczy funduszy zbudujemy pergolę, na której będą pięły się rośliny pnące.


Słów brakuje, żeby wyrazić wdzięczność. Mam nadzieję, że ta wspólna praca zostanie przez dzieci doceniona i uszanowana, a przez nauczycieli chętnie wykorzystywana. Po raz kolejny dowiedliśmy, że nic tak nie buduje jak inicjatywa i kreatywność serc i głów tych, którzy są blisko nas.


Wszystkim nie wymienionym z nazwiska składam również serdeczne podziękowania.


Elżbieta Gieraga

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Ekumeniczne spotkanie „Cent…

[ZDJĘCIA] Łęczycanie uczcili pamięć Prez…

[ZDJĘCIA] Podróżnik Bartek Sabela spotka…

Kolejna drużyna Hurtapu powalczy o awans…

"Światełko do Nieba" dla Jurka…

Siódmoklasiści z „Czwórki” w redakcji DŁ…

Ekumeniczne spotkanie „Centrum Wielokult…

Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Łę…

Poznaj zasady bezpiecznego zachowania si…

Dzieci i młodzież ze Świnic Warckich prz…

W niedzielę Msza Święta za Romana Dmowsk…

Łęczycanie także pożegnają Prezydenta Gd…

Z ostatniej chwili: W bloku czuć gaz. St…

[ZDJĘCIA] Czwórka grała z Jurkiem Owsiak…

Michał Jercha z najlepszym wynikiem w Po…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy! Pobito rekord …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Straż pożarna przy Domi…

Z ostatniej chwili: wyczuwalny zapach ga…