[ZDJĘCIA] "MAGICZNE ŁÓDZKIE" - XVI Forum Samorządów Uczniowskich w łęczyckiej "Czwórce"

"MAGICZNE ŁÓDZKIE"- pod takim hasłem odbyło się XVI Forum Samorządów Uczniowskich, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łęczycy.


 Tematyka spotkania związana była ze 100-leciem województwa łódzkiego, 20-leciem powiatu łęczyckiego i rokiem Stanisława Moniuszki. W Forum uczestniczyło 9 szkół podstawowych powiatu łęczyckiego. Oprócz gospodarza byli przedstawiciele SP z Leźnicy Małej, SP w Wilczkowicach, SP w Kadzidłowej,SP w Chorkach, SP nr 3 w Łęczycy, SP nr 1 w Łęczycy, SP w Górze św. Małgorzaty i SP w Świnicach Warckich.


Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji dotyczącej tematyki Forum, na koniec której wszyscy zaśpiewali pieśń Stanisława Moniuszki "Prząśniczka".


Uczniowie skupieni w 5 drużynach tworzyli plakat pt. "Zabytki powiatu łęczyckiego", "Zamki i ich legendy", "Wybitni ludzie województwa łódzkiego", projektowali plakat "100-lecie województwa łódzkiego" i plakat związany z rokiem Stanisława Moniuszki.


Forum towarzyszyła wystawa "Przez stulecie - ludzie, miejsca, wydarzenia", którą użyczył nam Pan Wojciech Bernasiak - pracownik Skansenu "Łęczycka Zagroda Chłopska". Kwiz z wiedzy o województwie poprowadziła Pani Bogusława Jankowska- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy.


Na pamiątkę tego wydarzenia młodzież otrzymała albumy i plecaki wydane z okazji 100-lecia naszego województwa - dar od Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Zobacz także

Podopieczni Przedszkola Nr 2 w Łęczycy k…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt diagnostyczny traf…

[ZDJĘCIA] Dziewczynka z zapałkami w mura…

Włodarze samorządów z powiatu łęczyckieg…

Kiermasz świąteczny w DK już w najbliższ…

W weekend kolejna edycja Ogólnopolskiego…

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły w "…

Ponad pół tony karmy dla łęczyckiego sch…

Przed nami Puchar Polski w Futsalu Kobie…

W Łęczycy odbyła się wigilia dla samotny…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Zmarł Leszek Dryjer, miał 62 lata

Spotkanie członków TMZŁ w Ratuszu Miejsk…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Świąteczny lip dub gru…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Drużyna z ZSP Nr 1 w Łęczycy Wicemistrze…

[ZDJĘCIA] "Czwórka" znów najle…

[ZDJĘCIA] Wizyta Świętego Mikołaja z …