Niezwykłe Misterium Bożonarodzeniowe pt. „Czas Miłości Nadchodzi” w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Chcąc podkreślić ich wyjątkowy charakter, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pod opieką pań: Doroty Pałczyńskiej, Joanny Wojtak, Agnieszki Olejniczak oraz Bożeny Szymczak wystawili Misterium Bożonarodzeniowe. W kostiumach przygotowanych przez rodziców oraz pięknej, nastrojowej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny związane z narodzinami Chrystusa. Ten niezwykły spektakl został uświetniony występem chóru szkolnego, który zaśpiewał pastorałki i kolędy.


Zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele władz Gminy Piątek na czele z Panem Wójtem Gminy Piątek i Panią Sekretarz Gminy oraz placówek kulturalnych i oświatowych, uczniowie wszystkich klas, rodzice po raz kolejny mogła przeżyćhistorię sprzed dwóch tysięcy lat, która na zawsze zmieniła losy świata. Misterium Bożonarodzeniowe było niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.


Po zakończonym spektaklu dyrektor szkoły Pani Krystyna Grabowska podziękowała za występ młodym artystom i złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne. Pan Wójt Krzysztof Lisiecki złożył gratulacje zarówno uczniom i nauczycielom za przepiękny spektakl, a następnie przekazał życzenia świąteczne i noworoczne. Glos zabrał także przewodniczący Rady Gminy Pan Daniel Gorący gratulując występu młodym artystom i ich opiekunom. Wyraził ogromny podziw dla kunsztu, wielkiej gry aktorskiej i przekazywanym wartościom, które regulują nasze postawy i zachowania. Złożył także życzenia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Niezastąpiona przewodnicząca Rady Rodziców Pani Grażyna Grzelak z podziwem i słowami uznania skierowała się w stronę dziecii młodzieży szkolnej oraz ich nauczycieli za przepiękne Misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów. „Montaż słowno – muzyczny to balsam na dusze i serce", oznajmiła pani przewodnicząca. Podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za ich codzienny trud pracy, cierpliwość i mądrość nauczycielską. Złożyła zebranym piękne życzenia świąteczne i noworoczne.


Nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, emerytowani pracownicy, przedstawiciele rodziców, władze samorządowe, dyrektorzy przedszkola i szkół, GOKU – u, kierownik GOPS- u spotkali się przy wigilijnym stole dzieląc się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne.

Zobacz także

Podwójne zwycięstwo sportowców z Góry Św…

Gmina Piątek w 2019r. rozpoczęła realiza…

Stanisław August Thugutt w gronie Honoro…

W Łęczycy powstanie kolejny oddział żłob…

Za nami Turniej Halowej Piłki Nożnej „Sz…

Nowe fakty w sprawie wypadku w Chrząstów…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na krajowej …

[WIDEO] 15-latki zdewastowały działkę! N…

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…