Obchody jubileuszy czas zacząć: 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy i 30-lecie nadania szkole imienia 25. Kaliskiej Dywizji Piechoty

Rok 2018 jest szczególny dla całej społeczności szkolnej, gdyż mija właśnie 60 lat od momentu powstania naszej szkoły i 30 lat od chwili, gdy otrzymała ona swoje szczególne imię.


W związku z tymi wspaniałymi jubileuszami odbył się w szkole okolicznościowy apel, który zainaugurował uroczyste obchody obu rocznic. Dyrektor szkoły - p. Ryszard Ziarkowski nawiązał do historii placówki i zapoznał uczniów ze szczegółowym planem wszystkich projektów jubileuszowych, angażujących uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Trwać one będą nieprzerwanie przez cały drugi semestr, a ich kwintesencją będzie 12 października 2018 roku - dzień wieńczący całoroczne działania.


W ramach roku jubileuszowego odbędzie się szereg prelekcji, imprez i konkursów, których głównym celem jest przypomnienie wydarzeń, osób, faktów, mających największy wpływ na tradycję i rangę naszej 60-letniej już instytucji oświatowo-wychowawczej, cieszącej się w środowisku lokalnym dużym uznaniem.


Starsi uczniowie w ramach konkursu wypracowali już logo jubileuszu, wezmą także udział w poetyckiej rywalizacji pt. "Szkoła dawniej i dziś", przygotują prace przestrzenne związane z liczbą 3. Młodsi nagrają krótkie filmy z życzeniami dla szkoły, wykonają kartki urodzinowe, będą uczestniczyć w wiosennym jubileuszowym happeningu. Odbędzie się także bieg terenowy wokół szkoły oraz prelekcja na temat działań wrześniowych nad Bzurą, w których brała udział 25. Kaliska Dywizja Piechoty pod dowództwem generała Franciszka Altera. Ponadto na terenie szkoły zostanie zakopana przygotowana specjalnie na tę okazję kapsuła czasu, do której wszystkie klasy włożą przedmioty przeznaczone dla potomnych.


Bez wątpienia uroczystości jubileuszowe będą wspaniałą okazją do wspólnych spotkań, integracji społeczności lokalnej - absolwentów, byłych i obecnych pracowników, uczniów oraz ich rodziców. Przez mury naszej placówki przewinęło się przecież kilka pokoleń uczniów, a to właśnie uczniowie stanowią największą wartość szkoły i każdego związanego z nią wspomnienia.

Zobacz także

W Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy uczyli się …

Kurs komputerowy w łęczyckiej Bibliotece

[ZDJĘCIA] Uczniowie szkół podstawowych z…

Nowa tradycja w Łęczycy. Burmistrz gratu…

Z ostatniej chwili: Wypadek na Kopalnian…

[ZDJĘCIA] Grad bramek w drugiej kolejce …

W sobotę Wojewódzki Puchar Polski w Futs…

Już jutro "Grudniowe wspomnienie Ja…

Trzech pijanych kierowców wyeliminowanyc…

Tego w Łęczycy jeszcze nie było! Przed n…

W niedzielę kolejny turniej eliminacyjny…

XIV Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej za…

Młodzi wirtuozi zagrali w Domu Kultury

Włamanie na terenie ogródków działkowych…

[ZDJĘCIA] Drugie miejsce robotyków z …

[ZDJĘCIA] Akcja Mikołajkowa z De Heus

Kradł paliwo na terenie całej Polski, wp…

[ZDJĘCIA] Radni Rady Powiatu Łęczyckiego…