Obchody jubileuszy czas zacząć: 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy i 30-lecie nadania szkole imienia 25. Kaliskiej Dywizji Piechoty

Rok 2018 jest szczególny dla całej społeczności szkolnej, gdyż mija właśnie 60 lat od momentu powstania naszej szkoły i 30 lat od chwili, gdy otrzymała ona swoje szczególne imię.


W związku z tymi wspaniałymi jubileuszami odbył się w szkole okolicznościowy apel, który zainaugurował uroczyste obchody obu rocznic. Dyrektor szkoły - p. Ryszard Ziarkowski nawiązał do historii placówki i zapoznał uczniów ze szczegółowym planem wszystkich projektów jubileuszowych, angażujących uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Trwać one będą nieprzerwanie przez cały drugi semestr, a ich kwintesencją będzie 12 października 2018 roku - dzień wieńczący całoroczne działania.


W ramach roku jubileuszowego odbędzie się szereg prelekcji, imprez i konkursów, których głównym celem jest przypomnienie wydarzeń, osób, faktów, mających największy wpływ na tradycję i rangę naszej 60-letniej już instytucji oświatowo-wychowawczej, cieszącej się w środowisku lokalnym dużym uznaniem.


Starsi uczniowie w ramach konkursu wypracowali już logo jubileuszu, wezmą także udział w poetyckiej rywalizacji pt. "Szkoła dawniej i dziś", przygotują prace przestrzenne związane z liczbą 3. Młodsi nagrają krótkie filmy z życzeniami dla szkoły, wykonają kartki urodzinowe, będą uczestniczyć w wiosennym jubileuszowym happeningu. Odbędzie się także bieg terenowy wokół szkoły oraz prelekcja na temat działań wrześniowych nad Bzurą, w których brała udział 25. Kaliska Dywizja Piechoty pod dowództwem generała Franciszka Altera. Ponadto na terenie szkoły zostanie zakopana przygotowana specjalnie na tę okazję kapsuła czasu, do której wszystkie klasy włożą przedmioty przeznaczone dla potomnych.


Bez wątpienia uroczystości jubileuszowe będą wspaniałą okazją do wspólnych spotkań, integracji społeczności lokalnej - absolwentów, byłych i obecnych pracowników, uczniów oraz ich rodziców. Przez mury naszej placówki przewinęło się przecież kilka pokoleń uczniów, a to właśnie uczniowie stanowią największą wartość szkoły i każdego związanego z nią wspomnienia.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

[WIDEO] Pożar domu w Wilczkowicach - zob…

Kilka minut dzieliło od tragedii - łęczy…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Wilczkowicach. Ws…

Już w najbliższy piątek w Piątku koncert…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek…

Kradzież w salonie samochodowym w Łęczyc…