[DUŻO ZDJĘĆ] Obóz wojskowy klasy mundurowej z ZS im. J. Grodzkiej

Był pot, łzy, rany, walka ze słabościami, pojednania i totalna zmiana opinii o wielu osobach. Był to czas w którym sytuacje zmuszały do wspólnego działania.


Dzień I - weryfikacja! Marsz w zróżnicowanym terenie, 17 km trasy z przygodami (czyt. kąpiel w mule), hasło granat, czyli opad na ziemię bez względu na miejsce w którym się stało czasami okazywał się zbawiennym odpoczynkiem. Niestety już na, tym etapie parę osób odpadło, głównie przez obtarte stopy. Wojskowa sanitarka wraz z ratownikami okazała się niezbędna i towarzyszyła nam każdego dnia. Po dotarciu na miejsce obozu czekało na nas rozbijanie obozowiska. Wieczorem po trudach i znojach zasiedliśmy do ogniska zorganizowanego wspólnie z wojskiem. Niby każdy najedzony, ale i okrutnie zmęczony , marzyliśmy o śnie…Nic bardziej mylnego! Od pierwszej nocy został narzucony harmonogram nocy, czyli warty. Warty jak to warty, przerwane były nocnym alarmem i ze snu nici.


Dzień drugi - wodowanie nad zalewem leźnickim, grochówka nad jeziorem. Wydawałoby się chillout....ale wieczorem czekała nas jeszcze musztra i upragniona kąpiel (dziewczyny 5 min/os, chłopcy 3 min/os), także sprint!


Dzień trzeci - o 7 rano zwarci i gotowi stawiliśmy się w jednostce straży pożarnej, aby zobaczyć przygotowania do zawodów tamtejszej jednostki. Na zajęcia dowiózł nas wojskowy Star, co było nie lada atrakcją. W zanadrzu czekały na nas już zajęcia na strzelnicy, budowa BERYLA, pierwsza pomoc-było intensywnie Po obiedzie kolejne bardzo wyczerpujące zajęcia – okopywanie - saperka w dłoń i na przód! Przy upale rzędu 30 paru stopni było to nie lada wyzwanie. Wieczorem po tak intensywnym dniu warunki pogodowe zmusiły nas do obozowiska i noclegu w budynkach jednostki.


Dzień czwarty - radość p. Maciejewskego. Jednym z punktów dnia były zajęcia na ściance wspinaczkowej, a także zajęcia ze składania spadochronów. Młodzież miała również okazję zobaczyć przygotowania do skoków spadochronowych i obserwowania ich z płyty lotniska. Wszyscy tego dnia (łącznie z opiekunami)mieli jednak tylko jedno w głowie LATANIE W TUNELU AREODYNAMICZNYM! KOSMOS-strach, przerażenie widoczne w niejednych oczach. Po wcześniejszym instruktażu i szkoleniu każdy otrzymał specjalnie dobrany kombinezon, kask i gogle . Ahoj przygodo! Po takiej dawce adrenaliny brak snu murowany.


Około godziny 2 w nocy niespodziewanie usłyszeliśmy wybuch! Wszyscy wybiegli z namiotów - napad wroga! Strzały, świece dymne i krzyk. Napad zorganizowany przez wojskowych był oczywiście częścią szkolenia.


Dzień ostatni - pobudka 4.45 po nocnym alarmie. Ekstra.. Zwijanie obozowiska. Zaprawa jak co dzień przed śniadaniem. Jeszcze tylko zajęcia ze składania spadochronów i spotkanie z dowódcą jednostki mjr Waldemarem Galantem, który dokonał podsumowania naszego obozu. Powrót Starem na boisko szkolne. Ostatni raz komenda "granat" i piosenka, ułożona przez uczniów i towarzysząca przy każdym przemarszu. Koniec przygody ,ale zostały nam emocje, nowe przyjaźnie i coś, czego nikt nam nigdy nie zabierze - WSPOMNIENIA!!!!


Podziękowania należą się całej grupie żołnierzy z JW Leźnica Wielka , którzy poświęcili swój czas  organizacji tego obozu, a w szczególności chor. Marcinowi Michalakowi, chor. Kamilowi Olczakowi i p. por. Cezaremu Zbuckiemu. Opiekę z ramienia szkoły sprawowali p. Katarzyna Zielińska, p. Cezary Maciejewski, p. Maciej Kazimierski, p. Arkadiusz Grzelak, p. Jerzy Banasik.

Zobacz także

Wernisaż wystawy prac plastycznych stype…

Kontrabanda w powiecie łęczyckim. Zarekw…

Liczne zdarzenia drogowe w naszym powiec…

Nietrzeźwy weekend w naszym powiecie - u…

[ZDJĘCIA] Obchody 100-lecia OSP Nagórki

Kolejny wypadek w powiecie. Dwa rozbite …

Z ostatniej chwili: Wypadek na wylocie z…

Przekroczenie poziomu ozonu. Inspektor S…

Nadzwyczajny pojazd odwiedzi Łęczycę

Wkrótce konsultacje społeczne w sprawie …

[ZDJĘCIA] Mężczyzna na słupie w Jarochow…

Z ostatniej chwili: Desperat wchodzi na …

Już w najbliższą niedzielę w Piątku Konc…

[ZDJĘCIA] Koncert KOLEKTYW 2018 już za n…

Wychowanek Witonianki w III lidze!

Pierwsze pożegnania z Górnikiem

W Łęczycy odbędzie się Ogólnopolski Turn…

PLK przygotowane na wysokie temperatury