Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się

[DUŻO ZDJĘĆ] Obóz wojskowy klasy mundurowej z ZS im. J. Grodzkiej

Był pot, łzy, rany, walka ze słabościami, pojednania i totalna zmiana opinii o wielu osobach. Był to czas w którym sytuacje zmuszały do wspólnego działania.


Dzień I - weryfikacja! Marsz w zróżnicowanym terenie, 17 km trasy z przygodami (czyt. kąpiel w mule), hasło granat, czyli opad na ziemię bez względu na miejsce w którym się stało czasami okazywał się zbawiennym odpoczynkiem. Niestety już na, tym etapie parę osób odpadło, głównie przez obtarte stopy. Wojskowa sanitarka wraz z ratownikami okazała się niezbędna i towarzyszyła nam każdego dnia. Po dotarciu na miejsce obozu czekało na nas rozbijanie obozowiska. Wieczorem po trudach i znojach zasiedliśmy do ogniska zorganizowanego wspólnie z wojskiem. Niby każdy najedzony, ale i okrutnie zmęczony , marzyliśmy o śnie…Nic bardziej mylnego! Od pierwszej nocy został narzucony harmonogram nocy, czyli warty. Warty jak to warty, przerwane były nocnym alarmem i ze snu nici.


Dzień drugi - wodowanie nad zalewem leźnickim, grochówka nad jeziorem. Wydawałoby się chillout....ale wieczorem czekała nas jeszcze musztra i upragniona kąpiel (dziewczyny 5 min/os, chłopcy 3 min/os), także sprint!


Dzień trzeci - o 7 rano zwarci i gotowi stawiliśmy się w jednostce straży pożarnej, aby zobaczyć przygotowania do zawodów tamtejszej jednostki. Na zajęcia dowiózł nas wojskowy Star, co było nie lada atrakcją. W zanadrzu czekały na nas już zajęcia na strzelnicy, budowa BERYLA, pierwsza pomoc-było intensywnie Po obiedzie kolejne bardzo wyczerpujące zajęcia – okopywanie - saperka w dłoń i na przód! Przy upale rzędu 30 paru stopni było to nie lada wyzwanie. Wieczorem po tak intensywnym dniu warunki pogodowe zmusiły nas do obozowiska i noclegu w budynkach jednostki.


Dzień czwarty - radość p. Maciejewskego. Jednym z punktów dnia były zajęcia na ściance wspinaczkowej, a także zajęcia ze składania spadochronów. Młodzież miała również okazję zobaczyć przygotowania do skoków spadochronowych i obserwowania ich z płyty lotniska. Wszyscy tego dnia (łącznie z opiekunami)mieli jednak tylko jedno w głowie LATANIE W TUNELU AREODYNAMICZNYM! KOSMOS-strach, przerażenie widoczne w niejednych oczach. Po wcześniejszym instruktażu i szkoleniu każdy otrzymał specjalnie dobrany kombinezon, kask i gogle . Ahoj przygodo! Po takiej dawce adrenaliny brak snu murowany.


Około godziny 2 w nocy niespodziewanie usłyszeliśmy wybuch! Wszyscy wybiegli z namiotów - napad wroga! Strzały, świece dymne i krzyk. Napad zorganizowany przez wojskowych był oczywiście częścią szkolenia.


Dzień ostatni - pobudka 4.45 po nocnym alarmie. Ekstra.. Zwijanie obozowiska. Zaprawa jak co dzień przed śniadaniem. Jeszcze tylko zajęcia ze składania spadochronów i spotkanie z dowódcą jednostki mjr Waldemarem Galantem, który dokonał podsumowania naszego obozu. Powrót Starem na boisko szkolne. Ostatni raz komenda "granat" i piosenka, ułożona przez uczniów i towarzysząca przy każdym przemarszu. Koniec przygody ,ale zostały nam emocje, nowe przyjaźnie i coś, czego nikt nam nigdy nie zabierze - WSPOMNIENIA!!!!


Podziękowania należą się całej grupie żołnierzy z JW Leźnica Wielka , którzy poświęcili swój czas  organizacji tego obozu, a w szczególności chor. Marcinowi Michalakowi, chor. Kamilowi Olczakowi i p. por. Cezaremu Zbuckiemu. Opiekę z ramienia szkoły sprawowali p. Katarzyna Zielińska, p. Cezary Maciejewski, p. Maciej Kazimierski, p. Arkadiusz Grzelak, p. Jerzy Banasik.

Zobacz także

Przyjechali spod Łodzi i... ukradli rowe…

Co Andrzej Polan ugotuje łęczycanom?

Strażacy interweniowali w Piątku! W piek…

[UWAGA] OFERTA PRACY: Poszukiwana osoba …

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie ZSP …

[ZDJĘCIA] Pokazy karate, kolorowe stoisk…

[WIDEO] Zobacz, jak łęczycanie bawią się…

[ZDJĘCIA] Trwa XXV Powiatowa Majówka Zdr…

Rozkład jazdy piłkarskich drużyn z powia…

[WIDEO] Wypadek w Ksawerowie - zobacz fi…

Koszmarny wypadek w Ksawerowie. Dwa śmig…

[WIDEO] Zobacz film z obchodów Dnia Stra…

Seria pożarów w powiecie. Strażacy inter…

[ZDJĘCIA] Świętowali strażacy z powiatu …

W środę Dzień Dziecka w Grabowie. Jakie …

Zapraszamy na ciekawe warsztaty poświęco…

Gmina Piątek: Amfetamina w samochodzie. …

Kompletnie pijany mężczyzna jechał …