​[ZDJĘCIA] Piknik z zieloną klasą w SP nr 4

9 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy odbył się Piknik. W czasie imprezy miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Jednym z nich było oficjalne otwarcie zielonej klasy pod chmurką oraz podsumowanie Projektu z WFOŚ „ Łęczyca – zielona wyspa".


Była to okazja, by serdecznie podziękować osobom, bez których zaangażowania nie powstałoby to miejsce. W pierwszej kolejności dziękowaliśmy inicjatorce całego przedsięwzięcia pani Renacie Piotrowicz, która napisała projekt. To dzięki niemu mogliśmy zrealizować marzenie klasy pod chmurką. Wielkim gestem wsparli tę ideę rodzice, którzy swoją pracą i materiałem przyczynili się do ostatecznego efektu. A byli to: państwo Anna i Marek Wiktorscy, państwo Karolina I Damian Kacprzakowie, pan Marcin Kucharski, pan Krzysztof Wasilewski. Swoją pracę w sobotę zaoferowały panie: Elżbieta Zwierzyńska, Marzena Kowalska, Emilia Prusińska i pani Monika Antczak.


Naszą uroczystość uświetniła swoją obecnością pani burmistrz Monika Kilar-Błaszczyk, która wraz z panią Renatą Piotrowicz dokonały otwarcia zielonej klasy.


W ramach projektu uczniowie klas 3a i 3d zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „Ziemia jest tylko jedna", wystawiono prace konkursowe „ Walczymy ze Smokiem-Smogiem" oraz „Dzień bez samochodu". W tym dniu zostały również przyznane nagrody w licznych konkursach, na opowiadanie ekologiczne, czytelniczy oraz „Ukwiecamy naszą szkołę".


Po części oficjalnej czekały na nas wyśmienite sałatki, koktajl truskawkowy, lemoniada przygotowane przez panie kucharki i kiełbasa z grilla pieczona przez pana Jana Kiendzierskiego oraz smakowite ciasta naszych mam.


Długo oczekiwanym elementem spotkania były przygotowane przez panie: Joannę Tomalak, Aleksandrę Chudzik, Beatę Szałwińską, Justynę Staniewską-Estal, Elżbietę Zwierzyńską, Małgorzatę Kaczyńską ciekawe konkurencje sportowe dla dzieci z klas I-III. Humory dopisywały i pogoda również sprzyjała. Nawet panie nauczycielki włączyły się do zawodów i miały wyśmienitą zabawę.


Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zobacz także

Pod patronatem ELE24: Zbliża się X Turni…

Złote Gody w Gminie Daszyna

Dożynki w Tumie i konkurs na najciekawie…

Pożar maszyny rolniczej w Łubnie. W akcj…

[ZDJĘCIA] Odbudują średniowieczne grodzi…

Wernisaż wystawy prac plastycznych stype…

Kontrabanda w powiecie łęczyckim. Zarekw…

Liczne zdarzenia drogowe w naszym powiec…

Nietrzeźwy weekend w naszym powiecie - u…

[ZDJĘCIA] Obchody 100-lecia OSP Nagórki

Kolejny wypadek w powiecie. Dwa rozbite …

Z ostatniej chwili: Wypadek na wylocie z…

Przekroczenie poziomu ozonu. Inspektor S…

Nadzwyczajny pojazd odwiedzi Łęczycę

Wkrótce konsultacje społeczne w sprawie …

[ZDJĘCIA] Mężczyzna na słupie w Jarochow…

Z ostatniej chwili: Desperat wchodzi na …

Już w najbliższą niedzielę w Piątku Konc…