Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się

[ZDJĘCIA] Rewelacyjny start uczniów łęczyckiej "Jedynki" w Międzynarodowym Turnieju Robotów w Pradze

Wielki sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy w Międzynarodowym Turnieju Robotów ROBOTIC DAY rozgrywanym w dniach 9-10 czerwca w Pradze. Zespół w składzie Michał Andryskowski, Jakub Kołodziejski wygrał turniej w konkurencji Toy Cleanup. Warto dodać, że dla chłopców, to już drugi triumf w międzynarodowych zawodach po sukcesie w turnieju SUMO CHALLENGE rozgrywanym w Łodzi.


To była prawdziwie polska niedziela w Pradze! Kolejne miejsca w klasyfikacji, w stawce 14 drużyn zajęły również zespoły z Jedynki. Były to drużyny w składach: Jakub Nowakowski i Filip Jezierski, Eryk Kondras, Maksymilian Błaszczyk, Ryszard Janica oraz Adam Nowakowski, Jakub Lubowiecki, Adam Trojak


Konkurencja Toy Cleanup, w której startowali młodzi pasjonaci robotyki i programowania z Jedynki, to absolutna nowość w międzynarodowych zawodach. Zadanie z nią związane polega na posortowaniu obiektów różnych kolorów rozmieszczonych w labiryncie i jak najszybszy powrót do jego wyjścia. Konkurencja Toy Cleanup stanowi wstęp do konstruowania robotów zdolnych do autonomicznego sprzątania określonego terenu i segregowania odnajdywanych obiektów.


Aby młodzi łęczycanie mogli wziąć udział w tym wydarzeniu pracownicy naukowi Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Karola w Pradze musieli zaakceptować dokumentację projektową nadesłaną przez łęczycką placówkę i wydać zgodę na udział w tym bardzo prestiżowym wydarzeniu.


Po dotarciu na miejsce rozgrywki nasze drużyny musiały jeszcze poddać swoje roboty procedurze homologacji. Podczas niej wykładowca robotyki dr David Obrzdalek wraz ze swoimi asystentami sprawdzał zgodność nadesłanej dokumentacji projektowej z robotami, którymi uczniowie chcieli wystartować w turnieju. Bardzo ważna dla organizatorów była kwestia bezpieczeństwa robotów jak i ich operatorów.


Po zakończeniu procedury homologacji rozpoczęły się wyczerpujące rundy kwalifikacyjne. Spośród nich do wielkiego finału awansowały wszystkie cztery nasze drużyny i tym samym finał był wewnętrzną sprawą zespołów z Polski.


Młodych łęczycan, wielkich pasjonatów robotyki do zawodów przygotowywali nauczyciele, opiekunowie koła naukowego I LOVE ROBOTS: Łukasz Cybulski i Renata Wasiak. Nad sferą organizacyjną czuwała Agnieszka Andryskowska.


Koło naukowe I LOVE ROBOTS dziękuje sponsorom bez których realizacja ambitnych celów i marzeń nie byłaby możliwa: Urzędowi Miasta Łęczyca, firmie Kampmann Polska Sp. z o. o., Hurtap SA, De Heus, NZOZ Medar, Ram Komputery i Trobot.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Uroczyste zakończenie roku szk…

Dziennikarze z Rosji gościli w Łęczycy

Powalone drzewa, zerwane linie energetyc…

Festiwal im. Benedykta Polaka w Tumie, K…

W Zakładzie Karnym w Garbalinie promowal…

[ZDJĘCIA] Akcja "chodź na rower…

[ZDJĘCIA] Uroczyste zakończenie roku szk…

Pijany 61-latek przewoził kilkadziesiąt …

Za nami Ogólnopolski Turniej Klasyfikacy…

Młodzi piłkarze Górnika bezkonkurencyjni…

Uwaga mieszkańcy powiatu! Nadciągają bur…

Wyniki meczów piłkarskich drużyn z powia…

Potrącenie w Grabowie. Poszkodowany mężc…

Zapraszamy na XXIV Spotkania z Modą na Z…

Udany start Ewy w reprezentacji Polski

[AKTUALIZACJA] Wyciek amoniaku w Grabowi…

Alarm w Zakładzie Karnym w Garbalinie. I…

[AKTUALIZACJA] Szczęśliwy finał poszukiw…