[WIDEO + ZDJĘCIA] To dla Ciebie, Polsko! Wieczór patriotyczny przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej Nr 1

To dla Ciebie, Polsko! Dzieci z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy odrobiły bardzo ważną lekcję wychowania z zakresu patriotyzmu. Wspólnie z rodzicami, zaproszonymi gośćmi i wychowawcą Agnieszką Pawłowską zorganizowały Wieczornicę Patriotyczną. We wzruszający sposób zaprezentowały postawę radości i dumy z bycia Polakiem.


Sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą scenę teatralną. Odśpiewano wspólnie najważniejszą pieśń dla Polaków – „Mazurka Dąbrowskiego". Kolejnymi wyzwaniami wokalno-aktorskimi były znane i lubiane pieśni i piosenki patriotyczne, takie jak: „Wojenko, wojenko", „Szara piechota", „My Pierwsza Brygada", „Rozkwitały paki białych róż" i najbardziej lubiana praz dzieci „Przybyli ułani", do której przedszkolaki stworzyły własną, spontaniczną choreografię.


Wzruszającym momentem było zaśpiewanie przez dzieci piosenki patriotycznej pt. „Co to jest niepodległość". Głos sześcioletniej wokalistki - Wiktorii Pawlak zachwycił wszystkich. Radość z bycia Polką i Polakiem była odczuwalna w trakcie całej uroczystości.


Organizatorzy przygotowali też kącik patriotyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Na koniec powstało Biało – Czerwone Drzewo Dobra zawierające propozycje dobrych uczynków dla Polski.


Kreatywne przedszkolaki przedstawiły pomysły świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodzimy 11 listopada każdego roku. Wszystkiego najlepszego, Polsko!

Zobacz także

Rekordowy bieg Mateusza Grabskiego w Tor…

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…