[WIDEO + ZDJĘCIA] To dla Ciebie, Polsko! Wieczór patriotyczny przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej Nr 1

To dla Ciebie, Polsko! Dzieci z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy odrobiły bardzo ważną lekcję wychowania z zakresu patriotyzmu. Wspólnie z rodzicami, zaproszonymi gośćmi i wychowawcą Agnieszką Pawłowską zorganizowały Wieczornicę Patriotyczną. We wzruszający sposób zaprezentowały postawę radości i dumy z bycia Polakiem.


Sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą scenę teatralną. Odśpiewano wspólnie najważniejszą pieśń dla Polaków – „Mazurka Dąbrowskiego". Kolejnymi wyzwaniami wokalno-aktorskimi były znane i lubiane pieśni i piosenki patriotyczne, takie jak: „Wojenko, wojenko", „Szara piechota", „My Pierwsza Brygada", „Rozkwitały paki białych róż" i najbardziej lubiana praz dzieci „Przybyli ułani", do której przedszkolaki stworzyły własną, spontaniczną choreografię.


Wzruszającym momentem było zaśpiewanie przez dzieci piosenki patriotycznej pt. „Co to jest niepodległość". Głos sześcioletniej wokalistki - Wiktorii Pawlak zachwycił wszystkich. Radość z bycia Polką i Polakiem była odczuwalna w trakcie całej uroczystości.


Organizatorzy przygotowali też kącik patriotyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Na koniec powstało Biało – Czerwone Drzewo Dobra zawierające propozycje dobrych uczynków dla Polski.


Kreatywne przedszkolaki przedstawiły pomysły świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodzimy 11 listopada każdego roku. Wszystkiego najlepszego, Polsko!

Zobacz także

Dwóch poszukiwanych mężczyzn zatrzymanyc…

[ZDJĘCIA] Burmistrz Łęczycy podziękował …

[UWAGA] Idealny pomysł na prezent Mikoła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Powiato…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymcz…

Poznaliśmy nowego dyrektora Miejskiego O…

Uczeń I LO w Łęczycy nagrodzony przez St…

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] Za nami „Mikołajkowa zbiórka k…

Kibice Widzewa Łódź znów ruszyli z pomoc…

Przed nami pierwszy Magiczny Turniej Mik…

Wypadek na Pocztowej w Łęczycy. Kobieta …

Kurs języka hiszpańskiego w ZSP Nr 1 w Ł…

[ZDJĘCIA] Wystartowała Grabowska Liga Ha…

Kacper Pałczyński zwycięzcą 44. Ogólnopo…

[ZDJĘCIA] Obchody 100-lecia PCK w Łęczyc…