[DUŻO ZDJĘĆ] Uczniowie łęczyckiej "Jedynki" na Zielonej Szkole w Chorwacji

W dniach 6-12 maja 2018 r. uczniowie łęczyckiej "Jedynki" uczestniczyli w Zielonej Szkole w Chorwacji, krainie jezior, wodospadów, tysiąca wysp, gdzie wysokie góry schodzą niemal do samego Adriatyku i miast pełnych zabytków.


Pobyt w Chorwacji uczestnicy Zielonej Szkoły rozpoczęli od wizyty w legendarnym Trogirze. Starówka tego miasta wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO od 1997 roku. Następnie uczniowie wraz ze swoimi opiekunami przenieśli się do Splitu, który jest drugim co do wielkości miastem Chorwacji ze wspaniałym antycznym rynkiem, który był w starożytności pałacem cesarza rzymskiego Dioklecjana.


Kolejny dzień przyniósł kolejne atrakcje. Tym razem było to Szybenik, historyczne miasto Chorwacji z przepięknym, średniowiecznym centrum i Katedrą Świętego Jakuba noszącą ślady wojny w Jugosławii z początku lat 90-tych. Zaraz po wizycie w Szybeniku czekał już na uczestników Zielonej Szkoły Park Narodowy Krka, zjawiskowy, unikalny w skali Europy. Zniewalające widoki, na kaskady wody, soczysta roślinność, setki ryb w krystalicznej wodzie na wszystkich wywarły ogromne wrażenie.


Po dniach pełnych zwiedzania, atrakcji historycznych i przyrodniczych przyszła pora na relaks na wybrzeżu Adriatyku i korzystanie z przepięknej pogody. A zaraz po nim czekały już Jeziora Plitwickie, które stanowią jedno z najbardziej charakterystycznych i najbardziej znanych miejsc w Chorwacji. Park ten nie bez powodu został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Niezapomniane chwile w Chorwacji dobiegły końca. Z pewnością niejeden uczestnik tej Zielonej Szkoły zechce jeszcze raz odwiedzić ten piękny, malowniczy kraj. Dziękujemy, że byliście z nami!

Zobacz także

WAŻNE: Pożar hali w Grabowie. Cztery zas…

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowe…

Maraton Programowania w łęczyckiej …

„Architekci Niepodległej” w Łęczycy

WAŻNE: Straż pożarna znowu w Grabowie. P…

Marihuana, aborcje i likwidacja kościoła…

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Łę…

[ZDJĘCIA] Górnik znaczy Widzew. Wizyta m…

Przekazanie defibrylatora treningowego n…

[PILNE] Zwrot w sprawie wójta gminy Dasz…

Ilona Rafalska - "Kobieta w samorzą…

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podsta…

[ZDJĘCIA] Pożar w Witoni. Płonie budynek…

WAŻNE: Pożar w budynku mieszkalnym w Wit…

[ZDJĘCIA] Pokazy, konkursy i kolorowe st…

[ZDJĘCIA] XII Hubertus Łęczycki zainaugu…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Wypadek w Witonii -…

Duże utrudnienia podczas XII Dnia Święte…