Uczniowie ZSP nr 1 nie zmarnowali szansy. Są wśród najlepszych w Polsce

Dodane przez ELE24.net

Zakończył się etap zgłoszeń do konkursu filmowego "Nie zmarnujmy szansy, tej!". Wystarczył pomysł i 100 sekund. To maksymalna długość filmów, jakie można było zgłosić w konkursie poświęconym 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.


Urząd Marszałkowski jest organizatorem konkursu filmowego „Nie zmarnujmy szansy, tej!" pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego. Ma on na celu promowanie wiedzy o powstańcach, wartościach, o które walczyli, i zwycięstwie, jakie odnieśli.


Technika, środki artystyczne, sposób montażu czy wykorzystane urządzenia były dowolne. Ważne było, aby film w nowoczesny sposób upamiętniał Powstanie Wielkopolskie, nawiązywał do jego ideałów, czy też do miejsc, w których 100 lat wcześniej rozgrywały się te wielkie wydarzenia. Było o co walczyć, bo główna nagroda w konkursie wyniesie aż 20 tys. zł!


Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy z kierunku Technik Cyfrowych Procesów Graficznych – Kazimierz Korput i Patyk Malejka, pod opieką Adama Sas stworzyli 2 filmy i zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału. 30 listopada pojadą do Poznania na ceremonię wieńczącą konkurs, na której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki. Już w tym momencie należą do najlepszej dziesiątki twórców filmowych w naszym kraju, dodatkowego smaku dodaje fakt, że nie jest to konkurs szkolny. Chłopcom gratulujemy wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki aby w dalszej części było tylko lepiej!


info: nadesłane

Zobacz także

[Zdjęcia] Zebranie Hodowców Gołębi Poczt…

[ZDJĘCIA] "Bombkowa" wycieczka…

Uczniowie ZSP Nr 1 w Łęczycy najlepsi w …

Spotkanie autorskie z pisarką Elżbietą B…

Gra Edukacyjna „Niepodległa" w Szko…

Uczcij Światowy Dzień Pluszowego Misia w…

[ZDJĘCIA] Znany dziennikarz i prezenter …

W najbliższą sobotę młodzi robotycy z …

[ZDJĘCIA] Kurs malarstwa i rysunku w wyr…

[ZDJĘCIA] Aktualizacja: Wypadek w Krężel…

[ZDJĘCIA] Agresywni młodzieńcy okradali …

[WIDEO] Wypadek na krajowej "dziewi…

Z ostatniej chwili: Poważny wypadek w Kr…

[ZDJĘCIA] To, co przeżyło jedno pokoleni…

[ZDJĘCIA] Obchody 100 - lecia odzyskania…

WAŻNE: Wypadek w Orszewicach, kombajn wc…

Z ostatniej chwili: Straż i pogotowie ja…

„Dąb Niepodległości" na terenie ZSP…