Uczniowie ZSP nr 1 nie zmarnowali szansy. Są wśród najlepszych w Polsce

Dodane przez ELE24.net

Zakończył się etap zgłoszeń do konkursu filmowego "Nie zmarnujmy szansy, tej!". Wystarczył pomysł i 100 sekund. To maksymalna długość filmów, jakie można było zgłosić w konkursie poświęconym 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.


Urząd Marszałkowski jest organizatorem konkursu filmowego „Nie zmarnujmy szansy, tej!" pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego. Ma on na celu promowanie wiedzy o powstańcach, wartościach, o które walczyli, i zwycięstwie, jakie odnieśli.


Technika, środki artystyczne, sposób montażu czy wykorzystane urządzenia były dowolne. Ważne było, aby film w nowoczesny sposób upamiętniał Powstanie Wielkopolskie, nawiązywał do jego ideałów, czy też do miejsc, w których 100 lat wcześniej rozgrywały się te wielkie wydarzenia. Było o co walczyć, bo główna nagroda w konkursie wyniesie aż 20 tys. zł!


Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy z kierunku Technik Cyfrowych Procesów Graficznych – Kazimierz Korput i Patyk Malejka, pod opieką Adama Sas stworzyli 2 filmy i zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału. 30 listopada pojadą do Poznania na ceremonię wieńczącą konkurs, na której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki. Już w tym momencie należą do najlepszej dziesiątki twórców filmowych w naszym kraju, dodatkowego smaku dodaje fakt, że nie jest to konkurs szkolny. Chłopcom gratulujemy wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki aby w dalszej części było tylko lepiej!


info: nadesłane

Zobacz także

Kolejny pożar trawy przy Henryka Sienkie…

Awanse na wyższe stanowiska służbowe w ł…

MMKS Lotnik Łęczyca przygotowuje się do …

Gmina Świnice Warckie: Policjanci zlikwi…

[WIDEO] Kolejny pożar suchej trawy. Przy…

Zaginął pies. Właściciele proszą o pomoc

WAŻNE: Śmiertelny wypadek w Miłosnej. Bu…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Karsznicach. Trz…

Masz talent muzyczny? Chcesz wystąpić pr…

Druga szansa dla projektu "Tum - pe…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Jac…

Wszystkie karty odsłonięte! Znamy pełny…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Jackowie. …

Czarna seria na drogach powiatu łęczycki…

Z OSTATNIEJ CHWILI: Pożar domu na Mickie…

Zmiany w obsadzie turnieju półfinałowego…

Z OSTATNIEJ CHWILI: pożar samochodu na z…

[AKTUALIZACJA] Pożar zagajnika w miejsco…