Uczniowie ZSP nr 1 nie zmarnowali szansy. Są wśród najlepszych w Polsce

Dodane przez ELE24.net

Zakończył się etap zgłoszeń do konkursu filmowego "Nie zmarnujmy szansy, tej!". Wystarczył pomysł i 100 sekund. To maksymalna długość filmów, jakie można było zgłosić w konkursie poświęconym 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.


Urząd Marszałkowski jest organizatorem konkursu filmowego „Nie zmarnujmy szansy, tej!" pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego. Ma on na celu promowanie wiedzy o powstańcach, wartościach, o które walczyli, i zwycięstwie, jakie odnieśli.


Technika, środki artystyczne, sposób montażu czy wykorzystane urządzenia były dowolne. Ważne było, aby film w nowoczesny sposób upamiętniał Powstanie Wielkopolskie, nawiązywał do jego ideałów, czy też do miejsc, w których 100 lat wcześniej rozgrywały się te wielkie wydarzenia. Było o co walczyć, bo główna nagroda w konkursie wyniesie aż 20 tys. zł!


Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy z kierunku Technik Cyfrowych Procesów Graficznych – Kazimierz Korput i Patyk Malejka, pod opieką Adama Sas stworzyli 2 filmy i zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału. 30 listopada pojadą do Poznania na ceremonię wieńczącą konkurs, na której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki. Już w tym momencie należą do najlepszej dziesiątki twórców filmowych w naszym kraju, dodatkowego smaku dodaje fakt, że nie jest to konkurs szkolny. Chłopcom gratulujemy wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki aby w dalszej części było tylko lepiej!


info: nadesłane

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Łęczycanie uczcili pamięć Prez…

[ZDJĘCIA] Podróżnik Bartek Sabela spotka…

Kolejna drużyna Hurtapu powalczy o awans…

"Światełko do Nieba" dla Jurka…

Siódmoklasiści z „Czwórki” w redakcji DŁ…

Ekumeniczne spotkanie „Centrum Wielokult…

Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Łę…

Poznaj zasady bezpiecznego zachowania si…

Dzieci i młodzież ze Świnic Warckich prz…

W niedzielę Msza Święta za Romana Dmowsk…

Łęczycanie także pożegnają Prezydenta Gd…

Z ostatniej chwili: W bloku czuć gaz. St…

[ZDJĘCIA] Czwórka grała z Jurkiem Owsiak…

Michał Jercha z najlepszym wynikiem w Po…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy! Pobito rekord …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Straż pożarna przy Domi…

Z ostatniej chwili: wyczuwalny zapach ga…

Ewa Różańska z Rekordem Okręgu Łódzkiego