[ZDJĘCIA] Bajkowe Jasełka w "Trójce"

Mimo tego, iż Święta Bożego Narodzenia już za nami, pozostajemy w ich atmosferze jeszcze w pierwszych tygodniach Nowego Roku. W Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy ten wyjątkowy czas, pełen magii i radości uatrakcyjniły "Bajkowe Jasełka" wystawione przed świętami przez uczniów klasy IIIa i IIIe.


W tym niezwykłym spektaklu Świętą Rodzinę odwiedziły aniołki, pasterze, Trzej Królowie oraz bohaterowie znanych bajek niosąc dary dla Dzieciątka. Znaleźli się wśród nich między innymi Jaś i Małgosia, Smerfetka, Pszczółka Maja, Calineczka, Sierotka Marysia, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Pinokio, Kopciuszek, Królowa Śniegu. Przybywając do stajenki, przynosili narodzonemu w Jezusowi dary, a razem z nimi mądre życiowe przesłania.


W Bajkowych Jasełkach z morałem, który dotyczy nie tylko dzieci, ale także dorosłych nie brakowało ciepłych wzruszeń, dzielenia się miłością i dobrocią. Wspaniałe stroje pozwoliły odzwierciedlić scenerię Betlejemskiej Nocy. Dzieci włożyły wiele serca w odegranie swoich ról. Tradycyjne kolędy śpiewane przy radosnym akompaniamencie instrumentów zachęciły wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania.


Trzecioklasiści wystawili jasełka w szkole przed publicznością uczniowską, nauczycielami, przedszkolakami oraz zaproszonymi gośćmi. W przeddzień, w rodzinnej atmosferze występ oglądali rodzice, rodzeństwo oraz babcie i dziadkowie naszych aktorów. W noc wigilijną, w blasku świec melodia kolęd płynie w mrok. Niech przyniesie wszystkim radości moc i szczęścia na Nowy Rok.


Na zakończenie przedświątecznego spotkania dyrektor szkoły Ryszard Ziarkowski podziękował artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek, złożył życzenia świąteczne i noworoczne zaproszonym gościom, uczniom i pracownikom szkoły. W ciepłych słowach do zebranych zwrócili się Ojciec Leszek Walkiewicz, gwardian klasztoru bernardynów oraz pan Jacek Ziółkowski z Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy.


Uczniom klas IIIa i IIIe gratulujemy wspaniałego występu przygotowanego pod kierunkiem wychowawczyń p. Aleksandry Krysiak i p. Urszuli Andrysiak przy nieocenionej pomocy p. Jolanty Podsiadłowicz, Ojca Martyniana, p. Anny Krysiak, Damiana Graczyka oraz rodziców.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kaskaderskie pokazy konne podc…

[ZDJĘCIA] Orzeł, sowy, sokoły i kondor. …

Brama do średniowiecza na Zamku w Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Grupy rekonstrukcyjne, liczne …

[ZDJĘCIA] Lekkoatleci MKLA na ostatniej …

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

"Rycerze kontra Samuraje". Już…

Iskra Góra Św. Małgorzaty pierwszym rywa…

[ZDJĘCIA] Przerwano poszukiwania Marcina…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Odbudowa piastowskiego grodu w Tumie cor…

WAŻNE: Trwają poszukiwania Marcina Gracz…

Poznaliśmy kadrę Górnika 1956 Łęczyca! S…

Jutro startuje XXI Międzynarodowy Turnie…

[ZDJĘCIA] Festiwal strzelecki przy Kalis…

Zbliża się kolejny Orlikowy Turniej Piłk…

Sara Darmach walczy o tytuł Miss Polski …