[ZDJĘCIA] "Czwórka" zaprosiła pięciolatki na Olimpiadę Sportową

10 maja w Szkole Podstawowej nr 4 im Marii Konopnickiej w Łęczycy zapisał się jako święto sportu. Tego dnia odbyła się w Czwórce Olimpiada Sportowa, w której uczestniczyły dzieci pięcioletnie z łęczyckich przedszkoli.


Zgodnie z ceremonią olimpijską była uroczysta defilada sportowców, reprezentanci poszczególnych przedszkoli z dumą wnieśli na salę flagę olimpijską, a na cokole zapłonął olimpijski znicz. Pani dyrektor Elżbieta Gieraga ogłaszając otwarcie Olimpiady, życzyła małym sportowcom niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji. Zanim rozpoczęto zawody grupa pozytywnie zakręconych szóstoklasistów rozgrzewała maluchy w rytm piosenki Biegniemy, skaczemy.


Organizatorzy przygotowali osiem konkurencji,w których wzięły udział wszystkie dzieciaki. Był bieg z zakładaniem obręczy na pachołki, toczenie piłki, rzuty do celu, skok w dal z miejsca i inne ciekawe konkurencje. Liczyła się przede wszystkim radość i zabawa, ale chodziło również o rozwijanie sprawności ruchowej, zainteresowanie dzieci sportem, a także naukę zdrowej rywalizacji. Maluchy z wypiekami na twarzy przyjmowały gratulacje, medale i dyplomy uznania. Tego dnia każdy był zwycięzcą! Po zawodach zaprosiliśmy naszych miłych gości na poczęstunek. Muffinki – wypieki naszych uczennic smakowały wybornie!


Mamy nadzieję, że medal olimpijski zdobyty w Czwórce będzie dla dzieci nie tylko miłą pamiątką, ale również motywacją do rozwijania sprawności fizycznej.

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Zajęcia w Bibliotece Gminnego Centrum Ku…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? …

Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

[ZDJĘCIA] Ślubowanie nowych radnych Rady…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z "Czwórki…

Rekord Łęczycy Jakuba Grabskiego

[ZDJĘCIA] Kłęby dymu nad Zalewem Miejski…

[ZDJĘCIA] Przedostatnia zbiórka „Sto lit…