[ZDJĘCIA] "Czwórka" zaprosiła pięciolatki na Olimpiadę Sportową

10 maja w Szkole Podstawowej nr 4 im Marii Konopnickiej w Łęczycy zapisał się jako święto sportu. Tego dnia odbyła się w Czwórce Olimpiada Sportowa, w której uczestniczyły dzieci pięcioletnie z łęczyckich przedszkoli.


Zgodnie z ceremonią olimpijską była uroczysta defilada sportowców, reprezentanci poszczególnych przedszkoli z dumą wnieśli na salę flagę olimpijską, a na cokole zapłonął olimpijski znicz. Pani dyrektor Elżbieta Gieraga ogłaszając otwarcie Olimpiady, życzyła małym sportowcom niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji. Zanim rozpoczęto zawody grupa pozytywnie zakręconych szóstoklasistów rozgrzewała maluchy w rytm piosenki Biegniemy, skaczemy.


Organizatorzy przygotowali osiem konkurencji,w których wzięły udział wszystkie dzieciaki. Był bieg z zakładaniem obręczy na pachołki, toczenie piłki, rzuty do celu, skok w dal z miejsca i inne ciekawe konkurencje. Liczyła się przede wszystkim radość i zabawa, ale chodziło również o rozwijanie sprawności ruchowej, zainteresowanie dzieci sportem, a także naukę zdrowej rywalizacji. Maluchy z wypiekami na twarzy przyjmowały gratulacje, medale i dyplomy uznania. Tego dnia każdy był zwycięzcą! Po zawodach zaprosiliśmy naszych miłych gości na poczęstunek. Muffinki – wypieki naszych uczennic smakowały wybornie!


Mamy nadzieję, że medal olimpijski zdobyty w Czwórce będzie dla dzieci nie tylko miłą pamiątką, ale również motywacją do rozwijania sprawności fizycznej.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Powstała wyjątkowa publikacja …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Duży pożar w Śladkowie…

Jeszcze jeden wyjazd strażaków. Duży poż…

[ZDJĘCIA] Ponad 400 litrów krwi dla uczc…

Kolejny pożar w powiecie łęczyckim. Pali…

Pracowity dzień strażaków. Działania w M…

Aktualizacja: Samochód rozbił się o drze…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Karsznicac…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…

Co z przebudową drogi krajowej nr 91 w Ł…

Wypadek w Podgórzu. Przed osobówkę wbieg…

Już w niedzielę charytatywny koncert w G…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

[PILNE] Pożar warsztatu meblowego w Piąt…