[ZDJĘCIA] Festiwal strzelecki przy Kaliskiej. Górnik 1956 Łęczyca rozgromił GKS Byszew

Dodane przez ELE24.net

Piłkarze Górnika 1956 Łęczyca zaliczyli próbę generalną przed rozgrywkami łódzkiej Klasy B, grupy II. Podopieczni Michała Włodarczyka rozbili na własnym stadionie GKS Byszew aż 10:0.

Praktycznie przez pełne dziewięćdziesiąt minut dzisiejszego meczu pomiędzy Górnikiem 1956 Łęczyca, a GKS Byszew, to gospodarze byli stroną dominującą. Podopieczni Michała Włodarczyka prowadzili grę i co chwilę stwarzali sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Można powiedzieć, że w pierwszych czterdziestu pięciu minutach spotkani kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Łęczycy obejrzeli „tylko" trzy trafienia.

W 7. minucie festiwal strzelecki rozpoczął Dawid Jarczyński. Przed przerwą bramkarza gospodarzy pokonali jeszcze Bogdan Pacałowski i Tomasz Szymczak. Dogodnych sytuacji było oczywiście więcej, jednak świetne okazje zmarnowali Pacałowski czy Szymczak. Groźnie uderzali także Kuleczka, Raj i Jarczyński.

Druga odsłona meczu, to mnóstwo okazji łęczycan i siedem kolejnych goli, które zdobywali kolejno Tomasz Szymczak, Krzysztof Kubiak, Paweł Pałczyński, Dawid Michałowski, ponownie Paweł Pałczyński, Arkadiusz Jujka i Bogdan Pacałowski.

Spotkanie mogło zakończyć się o wiele wyższym zwycięstwem, jednak w wielu sytuacjach graczom Górnika brakowało szczęścia lub zimnej krwi. Rywale odpowiedzieli tylko dwoma strzałami, w tym jednym bardzo groźnym. Jeden z zawodników GKS kropnął niespodziewanie z okolic 25 metra i bezrobotny przez całe spotkanie Kacper Brzeziński z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

Górnik 1956 Łęczyca - GKS Byszew 10:0

Jarczyński Dawid, Pacałowski Bogdan (2), Szymczak Tomasz (2), Kubiak Krzysztof, Pałczyński Paweł (2), Michałowski Dawid, Jujka Arkadiusz

Górnik: Brzeziński - Brzozowski, Raj, Jarczyński A., Frontczak, Jarczyński D. (Jujka), Kuleczka (Pacałowski Bartek), Michałowski, Kubiak (Milej), Szymczak (Palczyński), Pacałowski Bogdan (Sobczak)