[ZDJĘCIA] Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku włączyła się do akcji MEN

- 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne – podkreślił minister edukacji". 


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku włączyła się w akcję. O godzinie 11.11 aktywnie w niej uczestniczyli uczniowie z klas I - VIII pod opieką swoich nauczycieli, dyrekcji szkoły, pracowników niepedagogicznych, rodziców i Przyjaciół Szkoły. Oczywiście towarzyszył nam nasz sztandar. Wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Koordynatorami działania były nauczycielki: p. B. Szymczak i p. A. Sobór oraz pani dyrektor K. Grabowska. 


Po odśpiewaniu HYMNU PAŃSTWOWEGO odbył się przepiękny KONCERT „DLA NIEPODLEGŁEJ" w wykonaniu uczniów klas II – VII pod kierunkiem: p. Reginy Bednarek, p. B. Szymczak, p. A. Sobór, p. M. Wróblewskiej. Koncert rozpoczęła pani Barbara Garus, Gość uroczystości, wierszem własnego autorstwa pt. „Dla Niepodległej" napisany na część dzisiejszego patriotycznego spotkania – dziękujemy. Piękna lekcja patriotyzmu w wykonaniu uczniów napawa nas dumą. "To wspaniale, że tak pięknie potrafimy mówić, śpiewać dla Niepodległej, a naszą postawą, zachowaniem i strojem pokazujemy jak ważna jest dla nas nasza Ojczyzna", podkreśliła pani dyrektor, dziękując zebranym. 


Na koniec pani dyrektor poprosiła, by wszyscy uczcili Święto Odzyskania Niepodległości poprzez wywieszenie na swoich domach flagi państwowej oraz uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…

[ZDJĘCIA] Trwa Sesja Rady Gminy Łęczyca…